30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] správní řízení - ujíždění  (Přečteno 21443 krát)

tom4200

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[LOST] správní řízení - ujíždění
« kdy: 02 Března 2016, 12:21:57 »

Zdravím,

jednoho dne jsem jel, když za mnou vyjela hlídka PČR. Vzhledem ke špatnému stavu vozidla (bylo z pravé strany nabourané a pouze provizorně opravené), jsem začal ujíždět. (Důvod - jsem student a nechtěl jsem platit pokutu..) Údajně jsem cestou porušil několik přestupků - předjíždění na plné čáře, nedání přednosti zprava, projetí ulicí, kde je zákaz průjezdu, nedání přednosti při vjezdu na hl. pozemní komunikaci a jízdu na červenou. Zastavil jsem až kvůli dopravní zácpě. Hlídka policie zanedlouho zastavila vedle mě. Policisti na mě mířili služební zbraní, velmi nevybíravě mě vytáhli z auta a zadrželi. Od začátku mě tykali a byli nepříjemní. Podstoupil jsem test na psychotropní látky, ten byl negativní. Prohledali mi celý vůz, nic nenašli. Poté jsem byl umístněn do cely předběžného zadržení. Byla sepsána zpráva o přestupku, viz přiložený soubor. Celá situace byla údajně zaznamenána na kameru, který je umístěna ve vozidle PČR. Během zadržení došlo ke ztrátě mého občanského a řidičského průkazu.

Bohužel ústní jednání je již zítra. Kamarád mi dnes doporučil tuto stránku, že se prý mohu bránit. Děkuji Vám za jakoukoliv radu!
« Poslední změna: 01 Října 2019, 11:21:45 od Číkus »
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2016, 12:52:38 »

Od začátku mě tykali a byli nepříjemní.
Wow, nekecej, tak oni si dovolili ti tykat a být nepříjemní, když jsi jim pouze začal ujíždět??? :o
Myslím, že jsi z těch, co jaksi nepochopili, k čemu mají sloužit tyto stránky - proti bezdůvodné buzeraci ze strany orgánů.

Jediné, co se mi na tom z procesního hlediska nelíbí, že spojují ústní jednání a vyjádření se k podkladům do jednoho (počítají s tím, že nenavrhneš další důkazy a že už bude možné vydat rozhodnutí po tomto datu). Pokud opravdu mají kvalitní video, tak se z toho jen tak nedostaneš - a mimochodem, všimni si, že stav tvého nabouraného vozu je nezajímal, sám sis na sebe svým následným jednáním ušil bič.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2016, 13:04:26 »

Pokud mají video, tak jsi v prdeli, můžeš to jen zdržovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2016, 13:41:59 »

....k čemu mají sloužit tyto stránky - proti bezdůvodné buzeraci ze strany orgánů.

Rozumím Tvé námitce, ale ať tom4200 provedl cokoliv, nic neospravedlňuje orgány k jakékoliv buzeraci a k porušování zákonů a procesních postupů.

IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2016, 13:48:47 »

Tak to je super, já pomáhám lidem, které MP/PČR bezdůvodně buzeruje a pak přijde Matýsek a tenhle druhý expert na ujíždění a chtějí radit a pomoct.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #5 kdy: 02 Března 2016, 14:04:29 »

Tak to je super, já pomáhám lidem, které MP/PČR bezdůvodně buzeruje a pak přijde Matýsek a tenhle druhý expert na ujíždění a chtějí radit a pomoct.
Tak jim nepomahej, je to preci tvoje volba.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #6 kdy: 02 Března 2016, 14:07:46 »

Moje rada zní. Jdi tam (zdržovat při dvouleté prekluzi nemá smysl), vybav se diktafonem, prázným DVD a raději ještě flashkou. Celé jednání od samého počítku nahrávej. Pokud by ti zakázali nahrávat, požádej a zapsání do protokolu: "Vzhledem k tomu, že při tomto jednání jsou mi upírána moje zákonná prává, vznáším proti všem zůčastněným úředním osobám námitku podjatosti a považuji toto jednání dnes za ukončené" a vypni nahrávání. Tím by jednání mělo skončit a podepíšeš protokol v tomto smyslu, jinak se prostě zvedni a odejdi a pokud by ti dávali cokoliv jiného podepsat tak odmítni. Nedbej na jejich jakékoliv vyhrožování a podobně.
Pokud ti nahrávat dovolí, tak vše pozorně vyslechni, prohlédni, požádej o kopii spisu včetně videonahrávky, neodpovídej na žádné otázky (tedy krom toho jak se jmenuješ apod.), k ničemu se nevyjadřuj, nestěžuj si a tak podobně, prostě mlč a pokud se budou ptát , řekni že se vyjádříš písemně, ať ti určí přiměřenou lhůtu k vyjádření se k podkladům. Neboli na každou otázku odpověď ve stylu. "K dané věci se vyjádřím písemně". Nedej na žádné vyhrožování a podobně.
I kdyby udělali nějaké rozhodnutí jaksi proti tvé vůli, dá se to shodit v odvolání. Oni správně nemohou vše sloučit do jednoho dne.
 
Další možností by bylo, kdybys vybavil plnou mocí nějakého kamaráda, který by to absolvoval za Tebe. Nehrozí tam tak velký nátlak ze strany orgánu vše protlačit jedním vrzem. 
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #7 kdy: 02 Března 2016, 14:27:23 »

....k čemu mají sloužit tyto stránky - proti bezdůvodné buzeraci ze strany orgánů.

Rozumím Tvé námitce, ale ať tom4200 provedl cokoliv, nic neospravedlňuje orgány k jakékoliv buzeraci a k porušování zákonů a procesních postupů.
Já bych tady byl trochu zdrženlivější s tou buzerací a porušování zákonů a procesních postupů, minimálně do doby než se ukáže, že skutečně šlo o buzeraci, já osobně zatím bezdůvodnou buzeraci nevidím.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #8 kdy: 02 Března 2016, 14:43:23 »

Vzhledem ke špatnému stavu vozidla (bylo z pravé strany nabourané a pouze provizorně opravené), jsem začal ujíždět. (Důvod - jsem student a nechtěl jsem platit pokutu..)
Vzhledem ke špatnému stavu vozidla.. nabourané a provizorně opravené.. no od pohledu formule na ujíždění policajtům  ::)

100krát opsat.. policajtům ujíždí jenom debil.
..a nebo zločinec.. když má v kufru mrtvolu tak trest za ujíždění je asi vedlejší..

Tak dobrá zpráva je že se to bude projednávat ve společném řízení a rozsah trestu bude podle nejhoršího přestupku.. takže se to nebude sčítat.
Ale zbytek jsou špatné zprávy.
Nejhorší přestupek je asi to předjíždění a podle něj bude trest.. 5-10 tisíc pokuta, 7 bodů a 6-12 měsíců zákaz řízení ..a na spodní hranici to nebude..

A nevím jak teď jsou body.. dřív úřady tvrdily že odečet bodů není trest ale administrativní opatření a tak jdou i ve společném řízení napsat body za všechny přestupky.
Za jízdu na červenou by bylo dalších 5 bodů a za nedání přednosti 4. A rok zákaz řízení. Ale je judikát že i vybodování je trest a nemůže se uložit další zákaz řízení když je zákaz řízení i za přestupek kterým se řidič vybodoval.

Doporučení? Pro někoho kdo nemá na právníka a má sklon dělat kraviny a tak to ještě zhoršit? Tentokrát asi to vzdát a prosit o co nejnižší trest.. hlavně jestli mají video..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #9 kdy: 02 Března 2016, 15:06:17 »

.... já osobně zatím bezdůvodnou buzeraci nevidím.

Takže neslušné vystupování (tykání) a ztrátu dokladů považuješ za "oprávněnou" buzeraci ?
 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #10 kdy: 02 Března 2016, 15:10:51 »

Doporučení? Pro někoho kdo nemá na právníka a má sklon dělat kraviny a tak to ještě zhoršit? Tentokrát asi to vzdát a prosit o co nejnižší trest.. hlavně jestli mají video..

Opravdu máš pocit, že když je necháš prasit průběh SO (Sloučení podání vysvětlení, seznámení se spisem a vydání rozhodnutí do jednoho vrzu tak aby sprostý podezřelý prakticky neměl možnost obrany) a když je budeš prosit, že dosáhneš menšího trestu ?
IP zaznamenána

tom4200

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #11 kdy: 02 Března 2016, 15:21:45 »

Všem děkuji za Vaše názory a odpovědi. Zítra se podělím, jak to dopadlo.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #12 kdy: 02 Března 2016, 15:27:56 »

Opravdu máš pocit, že když je necháš prasit průběh SO (Sloučení podání vysvětlení, seznámení se spisem a vydání rozhodnutí do jednoho vrzu tak aby sprostý podezřelý prakticky neměl možnost obrany)
Pro přesnost ústní jednání ne vysvětlení a NSS v tom problém nevidí, takže porušení zákona to není. Nevidím v tom ani to, že by nebyla možnost obrany.
IP zaznamenána

tom4200

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #13 kdy: 03 Března 2016, 08:53:52 »

Ještě mně došla jedna velmi podstatná věc. Dne incidentu byla sepsána zpráva, ke které jsem se měl vyjádřit a já tam napsal: „Momentální zkrat“. Je na to nahlíženo jako k přiznání?

Díky moc za odpověď.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:správní řízení - ujíždění
« Odpověď #14 kdy: 03 Března 2016, 09:26:52 »

Myslím, že to bude mít minimální vliv i kdyby to jako přiznání vzali. Pokud mají vše natočené, tak to na věci nic nemění a dostanete to tak jako tak na horní hranici. Pokud natočeno není, tak se dá vyjádření vždy zpochybnit/popřít.
IP zaznamenána