30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vjezd do zákazu  (Přečteno 11462 krát)

Hartman12

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Vjezd do zákazu
« kdy: 06 Října 2014, 07:07:46 »

Ahoj, stalo se mi následující a prosím Vás o radu. V sobotu jsem navštívil naše krásné velkoměsto a jelikož jsem vidlák až z dalekého jihu Čech, v Praze se tolik nevyznám. Jedu si poklidně se slečnou z výletu na Ještěd cca okolo 19. hodiny do obchodního centra Nový Smíchov a v tom najednou mi před auto předstoupí, předtím na chodníku stojící strážník MP. Přistoupí ke mně, požádá mě o doklady a oznámí mi, že jsem porušil zákaz vjezdu (přikládám obrázek) a že může udělit blokovou pokutu až do 2000 Kč, ale že to pro mě bude jenom za 500,-, přičemž se tvářil asi tak, jako by mi vlastně pomohl a měl bych mu být vděčný. Tudíž jsem mu oznámil, že bych rád věc postoupil do správního řízení a na místě nic řešit nebudu. Odešel s doklady do auta cca na 15 minut, doklady mi vrátil a já mohl odjet. Za dobu, co jsem tam stál, pochytali cca dalších 8 aut.

Chtěl bych Vás požádat o radu, jak postupovat, až mi přijde dopis?
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #1 kdy: 06 Října 2014, 07:31:53 »

Možná ti mohl říct i jaký zákaz vjezdu , na fotce žádný nevidím. Kudy jsi přesně jel ?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #2 kdy: 06 Října 2014, 07:38:18 »

Chtěl bych Vás požádat o radu, jak postupovat, až mi přijde dopis?

Nafotit a hodit sem.
IP zaznamenána

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2014, 08:11:31 »

Levý pruh je "Vyhrazený jízdní pruh pro vozidla MHD",

§ 14
(1) Je-li vyznačen jízdní pruh dopravní značkou "Vyhrazený jízdní pruh" (dále jen "vyhrazený jízdní pruh") pro určitý druh vozidel, platí pro řidiče ostatních vozidel obdobně § 13 odst. 2, a je-li vyhrazený jízdní pruh vyznačen na tramvajovém pásu, též § 21 odst. 7.

(2) Přejíždí-li řidič vozidla, pro které je vyhrazen jízdní pruh, z vyhrazeného jízdního pruhu do přilehlého jízdního pruhu, řidič vozidla jedoucí v tomto pruhu mu to musí umožnit snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla. Řidič vozidla ve vyhrazeném jízdním pruhu je povinen dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit řidiče ostatních vozidel.

(3) Jede-li vozidlo, pro které je vyhrazen jízdní pruh, ve vyhrazeném jízdním pruhu nebo tramvaj jinou rychlostí než ostatní vozidla jedoucí stejným směrem, nejde o vzájemné předjíždění.

(4) Je-li provoz ve vyhrazeném jízdním pruhu vyznačeném na tramvajovém pásu řízen světelnými signály pro tramvaje, řídí se řidič vozidla jedoucí v tomto jízdním pruhu těmito světelnými signály.
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #4 kdy: 06 Října 2014, 08:28:24 »

Jo jo, tam chytají prakticky denně, vyloženě farma na pokutky... Jezdíval jsem tamtudy MHD každý den, a pokaždé jsem viděl dvě, tři auta jak čekají na vyřízení papírování. Byla to jedna z prvních motivací začít proti přístupu opicie a městských pomahačů aktivně bojovat.
IP zaznamenána

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #5 kdy: 06 Října 2014, 11:54:35 »

Ze Stroupežnického k OC Smíchov je zákaz vjezdu všeho krom MHD, těch značek je tam několik a ano, chytá se tam denně, ale nejde o pruh pro MHD. Na místo na fotce se legálně autem vůbec nedá dostat.

https://www.google.co.uk/maps?q=stroupeznickeho,+praha&hl=en&ie=UTF8&ll=50.071505,14.402776&spn=0.011514,0.033023&sll=51.541211,-0.101624&sspn=0.714047,2.113495&hnear=Stroupe%C5%BEnick%C3%A9ho,+Praha+5,+Czech+Republic&t=m&z=16&layer=c&cbll=50.071582,14.40276&panoid=UIiGPaMnVv4xrBJ25OHB2g&cbp=12,346.2,,0,-3.33
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2014, 13:45:12 »

Citace
Na místo na fotce se legálně autem vůbec nedá dostat.

Podotkl bych, že po otevření odkazu na Google Maps od pana Jardy sice vidím zákazovou dopravní značku B11 - Zákaz vjezdu všech motorových vozidel, která je ale poněkud zakrytá listy, a tak se domnívám, že se na dané místo lze dostat zcela legálně. A řekl bych, že pokud vůbec na správní řízení dojde, což se v Praze taky vůbec nemusí stát, hezká fotka oné dopravní značky společně s citací ze Zásad dopravního značení (viz např. článek 7.4 v dokumentu http://www.ibesip.cz/data/web/kampane/legislativa/besip-02-TP_65_2vydani.pdf) postačí k tomu, aby si správní orgán uvědomil, že tohle nebude jen tak, a věc odložil.
IP zaznamenána

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #7 kdy: 06 Října 2014, 14:10:28 »

Jak už jsem psal, značek je tam víc, tedy minimálně dvě - druhá je přímo na sloupu na první fotce nad značkou zákazu zastavení. A ani jedna z nich rozhodně není tak zakryta listy, aby nebyla dobře vidět.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #8 kdy: 06 Října 2014, 14:35:31 »

Ano, přesně to jsem si myslel - že na fotografii pořízené autorem tématu chybí nad značkou "Zákaz zastavení" značka "Zákaz vjezdu všech motorových vozidel". Viditelná je pouze její doplňková značka (nad "Zákazem zastavení"), která ovšem listy nějakého stromu zakryta je, a tak se domnívám, že (částečně) zakryta, a tudíž nesprávně umístěna, je právě i ona stěžejní značka B11 - Zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Doporučuji vyfotografovat ještě jednou a kvalitněji, než přijde listopad.  ;)
IP zaznamenána

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #9 kdy: 06 Října 2014, 15:02:31 »

Já nemluvil o dvou značkách na jednom sloupu, já mluvil o dvou různých značkách "zákaz vjezdu". Jedna je v ulici Stroupežnického (můj odkaz na google maps) a druhá je v ulici Plzeňská (na autorově fotce). Autor tedy minul značku zákaz vjezdu, pak odbočil doleva, minul další zákaz vjezdu a pak ho zastavil policajt. Ano, u obou značek jsou stromy. Ne, ani jednu podle mě nezakrývají tak, aby nebyla dobře vidět.

Zrovna na tomhle místě mi přijde zákaz vjezdu úplně v pořádku. Motají se tam mraky lidí a jde to pohodlně objet jinudy.
« Poslední změna: 06 Října 2014, 15:04:26 od jarda »
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #10 kdy: 06 Října 2014, 21:08:45 »

Podotkl bych, že po otevření odkazu na Google Maps...

Tak argumentovat tou fotkou nebude mít moc smysl, pokud má datum Aug 2011, jde o to, jaký stav je Oct 2014.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vjezd do zákazu
« Odpověď #11 kdy: 07 Října 2014, 10:36:48 »

Na mapy.cz je novější fotka která odpovídá i té fotce od Hartman12. Ale není tam velký rozdíl, v Google Maps není vyhrazený pruh pro MHD. A na té fotce v Google Maps zrovna policajti vybírají.

Jen Hartman12 nevyfotil právě tu klíčovou část. Na horním kraji fotky je vidět dodatková tabulka, nad ní je další dodatková tabulka a nad ní právě značka B11 Zákaz vjezdu všech motorových vozidel.

Ale kdo to značení vymýšlel?
1. Zákaz vjezdu všech motorových vozidel, dodatková tabulka: Mimo MHD a zásobování Humanic 21-7
2. Zákaz zastavení, dodatková tabulka: Mimo MHD a zásobování Humanic 21-7
a následuje
3. Vyhrazený jízdní pruh.

Vzhledem k tomu zákazu vjezdu značky 2. a 3. efektivně platí jen pro nemotorová vozidla atd.
Čili cyklisti, ruční vozíky, potahy, ogranizované útvary chodců, průvodci hnaných zvířat atd. tam nesmějí zastavovat, ale zato mají pro sebe celý jízdní pruh.
 :o
IP zaznamenána