30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Veřejné prostranství /veřejná komunikace ? Zóna zákazu stání P7  (Přečteno 3969 krát)

SPECZ

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Dobrý den !

Jedná se o toto místo:

https://mapy.cz/s/28f0O

Když se dívám do katastru skrz mapy.cz, vidím "druh pozemku: ostatní plocha"

Když se tam proklikám přes stránky katastru, označí mi to téměř celou Bubenskou ulici (od mostu až ke kolejím) jako jednu parcelu "ostatní plocha, způsob využití: dálnice".

Místo označené v odkazu na mapy.cz Dříve fungovalo jako parkoviště pro přilehlý dům, vjezd a výjezd byly zamčené a chodilo se na vrátnici pro klíč.
Pak zábrany zmizely a chvíli byl klid.
Po pár měsících se na vjezdu objevila značka zákazu vjezdu.
Parkovat se tam dalo vesele dál, protože na výjezdu žádná značka nebyla, a nic tedy nebránilo řidičům kteří tam chtěli zaparkovat, aby na plochu vjeli až "výjezdem".
Zpočátku se na autech objevoval spam za stěrači ("parkování v zákazu vjezdu"). Později městapo přitvrdilo a začalo nasazovat i botičky. Až ji jednou nasadili i na auto se kterým jsem měl v úmyslu odjíždět. Přivolaným MP jsem jen sdělil že botička je z mého pohledu neoprávněná, jelikož jak je mi známo vozidlo přijelo tou druhou cestou kde nic vjezdu nebrání, o řidiči nepadlo ani slovo. Chtěli doklady, ty i dostali. Dále jsem jim sdělil že pokud se i po sdělených informacích domnívají že zde došlo k přestupku ať to předají do správního řízení. Od té doby, cca 4 měsíce od žádného úřadu nic nepřišlo.

Zhruba 14 dní zpátky zmizela zákazová značka z vjezdu.
MP ale opět začala být kreativní, a tak se za stěrači zde parkujících vozidel opět začaly objevovat lístečky, tentokrát na nich stojí "parkování v zóně zákazu stání".

Nějak se mi nedaří určit o jaký typ pozemku/komunikace se tady jedná, proto žádám o radu zkušenější. Místo není označeno značkou parkoviště ani žádnou podobnou.

Pohled ze streetwiev - jedná se o prostor vpravo za značkou zákazu vjezdu, která už tam není:
https://www.google.cz/maps/@50.0991233,14.4373359,3a,75y,206.76h,83.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1s1OhhIgqRJ_7Sf2bmzhSXtw!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

Jak velké je riziko že pokud bude zahájeno správní řízení u případu s botičkou, pokusí se to správní orgán překvalifikovat z parkování v zákazu vjezdu na parkování v zóně zákazu zastavení ?
Případ s druhým lístečkem, který zněl rovnou na "parkování v zóně ..."  asi rovnou pustím k vodě, je tam moc článků které mohou selhat (firma které patří auto ho půjčila jiné firmě, a ta mi ho svěřila k užívání ... ), ale ten případ s botičkou bych rád nějak dotáhl do úspěšného konce.

Nejsem si jist zda je vhodné další řešení v tuto chvíli probírat veřejně, a proto prosím moderátory o posouzení/ skrytí tématu.
... Já vím, na nováčka jsem docela otravnej, ale kdyžtak mě pošlete do patřičných mezí, díky ! :-)
IP zaznamenána

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Veřejné prostranství /veřejná komunikace ? Zóna zákazu stání P7
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2017, 15:31:05 »

Nevím jaký je názor ostatních, ale můj názor je následující:

- "Parkování v zóně zákazu stání" i "parkování v zákazu vjezdu" jsou v tomto případě na pozemní komunikaci =>  "SprDelizovatelné"
- PvZV vám při správním bez mrknutí oka překlasifikují na PvZZS, tudíž příprava na vyvrácení PvZV vám nepomůže. Pravděpodobnost překlasifikování je velmi vysoká.
- PvZZS vychází z "obehnání" P7 značkami zóny, ve které je zakázáno parkovat mimo vyznačená místa

Tudíž tak, či onak stejně nakonec budete řešit PvZZS a máte 3 možnosti:
- zaplatit
- přiznání Helmuta
- rozporovat, že na příjezdové cestě na dané "parkoviště" byla přítomná IZ 8a ve SŘ

V mezičase si můžete projet fórum a zkusit dohledat, jak byli ostatní úspěšní s posledním z výše zmíněných postupů.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Veřejné prostranství /veřejná komunikace ? Zóna zákazu stání P7
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2017, 15:35:21 »

Ohledně těch zón. Jsou opravdu všechny vjezdy do oblasti Praha 7 osazeny ynačkou o zóně?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Veřejné prostranství /veřejná komunikace ? Zóna zákazu stání P7
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2017, 23:52:46 »

Případ s druhým lístečkem, který zněl rovnou na "parkování v zóně ..."  asi rovnou pustím k vodě, je tam moc článků které mohou selhat

To je škoda protože to je easy win..
Případů parkování ve slavné zóně na Praze 7 jsem viděl víc, ale ani jeden kde došlo ke správnímu řízení.. kdo nezaplatil na místě a pak ignoroval i odpustkový dopis tak se už nikdy nic dalšího nestalo.

Nevím jestli na tom něco mění botička.. ale když už jste dosáhl sundání bez zaplacení tak asi nemění..
IP zaznamenána

SPECZ

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Veřejné prostranství /veřejná komunikace ? Zóna zákazu stání P7
« Odpověď #4 kdy: 20 Října 2017, 02:11:42 »

Jsou to dvě samostatné akce, napřed ta s botičkou, druhá jen s lístečkem. U té druhé předpokládám že vyměkne zaměstnavatel poté co mu to přijde od vlastníka vozidla. Parkrát už se mi stalo že jsem se zpětně v práci dozvěděl něco ve smyslu "zaplatili jsme za vás pokutu, ale nechodí nijak často tak to po vás ani nebudeme chtít", a i když jim vysvětluju že mi o tom alespoň předem měli říct, mohl jsem si to vyřešit sám a nikdo by nic neplatil, jenže je to marný ...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Veřejné prostranství /veřejná komunikace ? Zóna zákazu stání P7
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2017, 00:32:57 »

Nejsem si jist zda je vhodné další řešení v tuto chvíli probírat veřejně, a proto prosím moderátory o posouzení/ skrytí tématu. ... Já vím, na nováčka jsem docela otravnej, ale kdyžtak mě pošlete do patřičných mezí, díky ! :-)
Momentálně nevidím důvod k přesunu. Zóny na P7 jsou zde řešeny vícekrát. Neřešíte-li placení za botičku, lze doporučit libovolný ze standardních postupů pro banální přestupky v Praze, tj. primárně ignoraci.
IP zaznamenána

SPECZ

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Veřejné prostranství /veřejná komunikace ? Zóna zákazu stání P7
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2017, 09:30:18 »

OK, díky !
IP zaznamenána