30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Exekuce (Nesprávné doručování?)  (Přečteno 8398 krát)

MiroNovacek

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Exekuce (Nesprávné doručování?)
« kdy: 04 Srpna 2014, 21:20:21 »

Takže o co jde: Od ledna 2009 mám datovou schránku. Dnes, 4.8.2014, mi do datové schránky přišly informace které jsou v příloze tohoto threadu.

Prošel jsem si všechny zprávy v datové schránce, žádná, která by se jen náznakem týkala výše uvedeného, tam není. Překvapuje mne, že rozhodnutí od města je staré cca 3 roky a od soudu 2 roky. Proto mě napadá jediná možnost - posílali to všechno už od začátku poštou, a ne datovou schránkou. Co mě na tom dále zaráží, je to, že se mi to teď po více než dvou letech od rozhodnutí soudu objevilo v datové schránce.

Co to pro mne znamená? Co s tím? Předpokládám, že zítra půjdu na soud vyžádat si spis a následně spis od města. Podle mne tam bude to, co očekávám, žedy že něco řešili (zatím netuším, co), posílali to místo do datové schránky písemně papírovou formou, a teď si někdo vzpomněl, že zkontroluje datové schránky a vida - našel a poslal.

Dopředu se ptám:
- Jak rychle a efektivně zastavit ten "soupis majetku"?
- Jak podat nějakou formu odporu? Předpokládám, že jde o klasický  neoprávněný exekuční titul, problém bude s tím, že je cca 2 roky starý.

- Nějaké další možnosti?
IP zaznamenána

Mar-in

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce (Nesprávné doručování?)
« Odpověď #1 kdy: 04 Srpna 2014, 21:28:40 »

Pokud je to, jak říkáte, je to pravděpodobně nesprávné doručování, prootže minimálně soudy měly doručovat do DS od doby, kdy ji máte. (novela 2009) Pokud tedy opravdu nic takového nepřišlo a pokud jste písemnosti doručované poštou nepřebral, pak je potřeba podat jednak návrh na zastavení exekuce (jako 1.) a pak řešit to doručování. Je to poměrně ošemetný problém, kde je spousta slepých uliček, proto rozhodně doporučím zajít spíše za advokátem! Zejména a rozhodně nechoďte se dívat do spisu na soud!!! Podepíšete, že jste se s ním seznámil a amen s vámi, už vám nikdo nepomůže a budete jen platit...
IP zaznamenána

MiroNovacek

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce (Nesprávné doručování?)
« Odpověď #2 kdy: 04 Srpna 2014, 21:35:30 »

Pokud je to, jak říkáte, je to pravděpodobně nesprávné doručování, prootže minimálně soudy měly doručovat do DS od doby, kdy ji máte. (novela 2009) Pokud tedy opravdu nic takového nepřišlo a pokud jste písemnosti doručované poštou nepřebral, pak je potřeba podat jednak návrh na zastavení exekuce (jako 1.) a pak řešit to doručování. Je to poměrně ošemetný problém, kde je spousta slepých uliček, proto rozhodně doporučím zajít spíše za advokátem! Zejména a rozhodně nechoďte se dívat do spisu na soud!!! Podepíšete, že jste se s ním seznámil a amen s vámi, už vám nikdo nepomůže a budete jen platit...

Můžete být prosím konkrétnější a popsat ty slepé uličky? A proč se neseznamovat se spisem, vždyť to je základ věděc voč gou, ne?
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce (Nesprávné doručování?)
« Odpověď #3 kdy: 05 Srpna 2014, 19:09:37 »

Zejména a rozhodně nechoďte se dívat do spisu na soud!!! Podepíšete, že jste se s ním seznámil a amen s vámi, už vám nikdo nepomůže a budete jen platit...

Exekuce sice nedělám, ale nemyslím si, že by seznámení se spisem mohlo v téhle fázi nějak uškodit. Můžete být konkrétnější?
IP zaznamenána

Mar-in

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce (Nesprávné doručování?)
« Odpověď #4 kdy: 05 Srpna 2014, 20:00:07 »

No, já jsem jen dost štěně od právníka, ale exekuční právo jsem právě tento semestr ukončil a pamatuji si zásadní věc, kterou nám profesor přes tyhle věci říkal jak na seminářích, tak na přednáškách: Pokud chcete úspěšně namítat neplatnost doručení - zejména u rozsudku pro zmeškání - tipicky exekuce o které nikdo do té doby nevěděl, nesmíte jít na soud a potvrdit, že jste se seznámili se spisem! Napřed je potřeba napadnout to doručení. Kdyby jste si nezapamatovali nic z tohoto semestru, tak aspoň tohle musíte vědět, prootže jinak celej případ zabijete hned na začátku. Hrozně se omlouvám, ale abych to našel konkrétně, vč. judikátů, zabralo by mi to spoustu času a ten teď nemám. Proto jsem taky doporučoval advokáta hned na počátku...
IP zaznamenána

Mar-in

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce (Nesprávné doručování?)
« Odpověď #5 kdy: 05 Srpna 2014, 20:03:16 »

Jen k těm slepým uličkám. Už máte v ruce řádně doručenou exekuci. Proti té se lze bránit pouze Návrhem na zrušení exekuce (pozor na lhůtu) A ten je třeba odůvodnit závažnými důvody. Nesprávné doručování takový důvod být může. Pokud se ale nestihne lhůta, nebo pokud bude prokázáno že jste se se vším před provedením exekuce seznámil. Neexistuje už žádný opravný prostředek. možná ústavní soud...:-/
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce (Nesprávné doručování?)
« Odpověď #6 kdy: 07 Srpna 2014, 01:23:11 »

Pokud chcete úspěšně namítat neplatnost doručení - zejména u rozsudku pro zmeškání - tipicky exekuce o které nikdo do té doby nevěděl, nesmíte jít na soud a potvrdit

pokial som to spravne cital vratane tych skenov tak mu to prislo od sudu s dvojrocnym omeskanim a tyka sa to 3 roky starej veci. v oboch pripadoch urad aj sud dorucovali klasickou postou namiesto do datovky a zrazu sa niekto na sude zobudil a poslal tu exekuciu znova datovkou. nie je to uz premlcane? a ak nie, nemalo by sa napisat klasicky navrh na zastavenie exekucie v ktorom sa odvola na nespravnost dorucovania s spravnom konani?

co sa tyka tej rady na nezoznamovanie sa so spisom: dorucena exekucia bola, zoznamenie so spisom nic nezhorsi. zdravim profesora...
IP zaznamenána

Janek

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce (Nesprávné doručování?)
« Odpověď #7 kdy: 15 Srpna 2014, 10:23:50 »

Jen k těm slepým uličkám. Už máte v ruce řádně doručenou exekuci. Proti té se lze bránit pouze Návrhem na zrušení exekuce (pozor na lhůtu) A ten je třeba odůvodnit závažnými důvody. Nesprávné doručování takový důvod být může. Pokud se ale nestihne lhůta, nebo pokud bude prokázáno že jste se se vším před provedením exekuce seznámil. Neexistuje už žádný opravný prostředek. možná ústavní soud...:-/

Jsem ve velmi podobné situaci: Ve středu mi byla do DS doručena exekuce, kde bylo uvedeno správní řízení, o kterém jsem neměl tušení - do DS jsem nic neobdržel, předpokládám, že doručovali poštou (spis jsem zatím neviděl). Podle informace od soudu nemůžu proti exekuci podat odvolání kvůli nesprávnému doručování - to oni nezkoumají. Prý je třeba nejdřív dosáhnout zrušení toho usnesení od města, a pak s tím návrh na zastavení exekuce. Zajímal by mě jednak přesný postup a jednak lhůta, protože počítám, že dosažení zrušení usnesení od města zabere nějaký čas, čímž bude překročena lhůta na odvolání proti exekuci (ta je formálně napsána správně, takže tam není proti čemu se odvolávat). Má někdo nějakou zkušenost?
IP zaznamenána