Social networking > Policejní vysírání

kopírování vezených dokumentů

(1/4) > >>

Zdenek.123:
Mohou policisté zastavit auto, chtít otevřít zavazadlový prostor a vytáhnout si z kufříku dokumenty a ty si někam odnést a mít je půl hodiny u sebe bez toho, aby jste jako řidič zastavovaného auto byl u toho? Mohlo dojít ke kopírování.

Je to složitá otázka, ale jednalo se o obchodní smlouvy, technické parametry, smluvní ujednání, atp. U zastavení byly jak auta civilní, a civilové, a jedno označené, které zastavení si vyžádalo uniformou.

Co v takovém případě dělat. Mohu se nějak bránit?

Mohu odmítnout vydat dokumenty, myslel jsem, že hledají zbraně a proto jsem kufřík otevřel, aby bylo patrno, že tam nic není.

Žádný záznam nemám bylo by to tvrzení mé, proti mnoha. Nikdo mi nic neukázal, myslím žádné usnesení.

nakonec mi všechno vrátili a popřáli mi šťastnou cestu větou, po které jsem radšii jel domů 100km oklikou.

děkuji Vám

Lafayette:
Je potřeba zaznamenávat průběh. Aspoň od okamžiku, kdy Vás napadne, že to není úplně běžná situace (když už ne hned od začátku).

dj-bobr:
Toto svádí k zažádání o potvrzení o provedeném úkonu, na které máte dle Zákona o policii právo (paragraf 109). Tušíte, odkud ti policajti byli, nebo třeba aspoň služební čísla?

Policista na žádost osoby vystaví bez zbytečného odkladu písemné potvrzení o provedeném úkonu. Tuto povinnost nemá, dokud její splnění neumožňují okolnosti úkonu.

gumidos:
§ 42 zákona o fízlech, resp. zákona 273/2008 Sb.
Je tam v podstatě paušálně "důvodné podezření", které by měl jednoduchým  a srozumitelným způsobem sdělit řidiči. Takto provedená kontrola je dosti na hraně legálnosti - ale co s tím chcete dodatečně dělat. Měl jste se zeptat na důvody prohlídky.

Předpokládám, že se fízlové asi neuvedli obligátním "dobrý den pane řidiči, silniční kontrola..."

Zdenek.123:
Laffayette.

pár km před tím na mě najížděla bílá Q5, blikala a pak mě předjela a znizela přede mnou ... za několik chvil mě staví ... myslel jsem že je to něco k tomu. Byl jsem vystresovaný, byl jsem sám a jich hodně. To vás prostě nenapadne.

dj bobr.

vzpomínám si, že mě ty papíry a doklady donesl uniformovaný kolega toho, co mě stavěl a civilové mezi tím odjeli pryč, nechápal jsem souvislost, myslel jsem že to jsou auta, které jsou rovněž kontrolována.

Gumidos.

důvodné podezření čeho prosím? Z Čeho může být člověk - řidič jedoucí z A do B podezřelý? Stál jsem po boku auta ani ve snu by mě toto nenapadlo a navíc jsem se díval na ty, kteří stáli u mě a bavili mě a odváděli mou pozornost. To vás prostě nenapadne. Ptali se, že auto je firemní a jestli mám nějakej průkaz, doklad, souhlas jednatele, jestli jsem osobou zapsanou v OR a jak si to mohou ověřit, čí jestli úvěrová společnost mi umožnila v noci jezdit, a jinej zas povídal, že si to poznamená, a prověří, jestli to nebyla soukromá cesta a jak bude rozepsaná k DPH.  Bylo pozdě večer, vím že jsem se stavil za kámoškou a to vás prostě znejistí. Pak minete jednu hlídku, drhou schovanou a pak jsem točil na 100 km objížďku, kde jsem už nikoho nepotkal.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi