30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Dopis místo datové schránky  (Přečteno 47460 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #15 kdy: 22 Května 2015, 01:37:35 »

Mám tu pokračování. Dopis jsem odignoroval. Jak jsem čekal, včera jsem ve schránce našel obyčejný dopis, kde mi úřad píše, že jsem jim nezaplatil a že své peníze samozřejmě chtějí. Mám trochu obavu z toho, že pokuty vymáhá celní správa (nebo kdo to je) a podle mých informaci (budu rád, když mě opravíte) nejsou nutné žádné další kroky a můžou mi zablokovat účet - tomu bych se samozřejmě rád vyhnul :)

Jen shrnutí - přestupek nastal v lednu, rozhodli příkazem, ale poslali mi to poštou místo do datové schránky (mám FO i FOP, takže se nemůžou na nic vymlouvat). Dopis doručemný fikcí a z mé strany odignorovaný. Do prekluze mi zbývá zhruba 7 měsíců, což je celkem dlouhá doba. Problémem může být, že pokud mi teď začnou doručovat do DS, celkem se řízení zrychlí, protože mi tam nechodí jen pokuty, ale i další věci, které vyzvedávat musím. 

Jakou byste použili taktiku? Mám ignorovat i tenhle obyčejný dopis / upomínku? Nebo jim konečně napsat?

Šel bych na to asi takhle:
1. V prvním kroku se přeci musím dozvědět, co po mě chtějí. Nikde v dopise není jednací číslo, takže napsat na jejich "vymahací oddělení" něco v tom smyslu, že vůbec netuším o co se jedná, a že si nejsem vědomý toho, že bych jim za něco dlužil.
2. Oni mi pošlou jednací číslo.
3. Já zažádám o spis.
4. "S překvapením" zjistím, že proti mě bylo vedeno správní řízení.
5. Podávám výzvu k navrácení v předešlý stav.
6. Úřad by měl vyhovět.
7. Jsme opět na začátku a termínově někde v srpnu, možná v září.

Co konce by pak zbývaly tak tři měsíce. Dává to smysl?

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 896
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #16 kdy: 22 Května 2015, 11:19:25 »

Na první obyčejný dopis bych ještě nereagoval. Má to samozřejmě svá rizika, ale myslím že nejsou tak velká.
IP zaznamenána

john.hawk

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #17 kdy: 22 Května 2015, 13:03:29 »

klasika vymáhací řízení musí obsahovat vyrozumění o nedoplatku - výzvu, dle § 160 daňového řádu.. podle nových info lze takto činit písemně, telefonicky emailem. Po lhůtě této výzvy šáhnou na účet, mzdu atd. Celní úřad zcela určitě posílá výzvu datovkou anebo písemně.. nebo to donesou po vlastních..doručená výzva všechno startuje..
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #18 kdy: 26 Května 2015, 20:54:23 »

posílá výzvu datovkou anebo písemně.. nebo to donesou po vlastních..doručená výzva všechno startuje..
Takže obyčejný dopis (navíc, když mám datovku) nic neznamená?

Kromě toho jsem aktuálně služebně v USA a dopis našla ve schránce partnerka, takže jsem vlastně neměl šanci si ho ani přečíst. Ale termín pro zaplacení tam je dřívější než je můj návrat, takže bych se po svém návratu nerad dočkal nějakého nemilého překvapení.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #19 kdy: 27 Května 2015, 09:57:13 »

Před exekutorem musí stejně být ještě rozhodnutí soudu a soudy datovky snad zvládají.
I když pozor.. protože když přijde platební rozkaz tak je nutné reagovat rychle.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #20 kdy: 07 Října 2015, 18:35:18 »

A mám tu pokračování, dneska jsem zjistil ze svého výpisu z účtu, že mi byla exekuována částka ve výši 2.500,- (2.000,- pokuta, 500,- náklady na exekuci).



V bance jsem pak zjistil, že se jedná o tento případ, kromě obyčejného dopisu mi nepřišlo nic ani do schránky, ani do datovky. Volal jsem tý babě, která to vymáhala. Kromě přednášky o tom, že nechápe, proč se rozčiluju, když jsem spáchal přestupek, a že oni nejsou povinni mi doručovat do datové schránky, protože je to volitelné a spousty dalších perel (fakt mě štve, že to nemám nahrané), mi dala kontakt na tu, která měla celé správko na starost.

To teprve byla kráva non-plus-ultra.

Spis mi nepošle, protože na něj nemám nárok.

Perlička: Prý nechápe, proč mám jako fyzická osoba datovou schránku (prozradil jsem ji sladké tajemství, že fikce doručení prostě nebude):
Kráva: Když jste tak zběhlý ve správním zřízení, tak vás musím poučit, že existuje něco jako fikce doručení.
Já: Hm, jenže já mám datovou schránku.
Kráva: To nic neznamená.
Já: No, koukám, že potřebujete dovzdělat. Ale nebojte, během tohoto správka budeme mít spoustu témat ke vzdělávání. Až spolu skončíme, tak to budete moci učit.

No naštěsti jsem se od tý předchozí dozvěděl aspoň číslo spisu, takže dneska odeslána žádost o spis a začne ta správná zábava.

Mám pár otázek:
1. Jakto, že neproběhl soud a rovnou mi sáhli na prachy? To město může sáhnout komukoliv na účet o kom si myslí, že mu má dát nějaký prachy?
2. Rád bych jim to osolil. Co třeba zneužití pravomoci úřední osoby?
3. Stalo se to v lednu 2015. Platí, že prekluze nastane v lednu 2016? Jde mi o to prodloužení lhůty na dva roky, je stli to platí i zpětně (resp. když se teď vrátíme úplně na začátek, tak se pojede podle jaké právní úpravy?)

Díky za odpovědi, pokud budete vědět.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #21 kdy: 07 Října 2015, 18:51:13 »

Vezměte si právníka. Byla vám způsobena škoda a měli by ji nahradit včetně nákladů na onoho právníka.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #22 kdy: 07 Října 2015, 22:36:42 »

Vezměte si právníka. Byla vám způsobena škoda a měli by ji nahradit včetně nákladů na onoho právníka.

Rozhodně! A tvrdě do nich!
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #23 kdy: 07 Října 2015, 22:57:10 »

přesně tak, GIVE´EM HELL!!!
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #24 kdy: 07 Října 2015, 23:20:53 »

...
V bance jsem pak zjistil, že se jedná o tento případ, kromě obyčejného dopisu mi nepřišlo nic ani do schránky, ani do datovky. Volal jsem tý babě, která to vymáhala.
No naštěsti jsem se od tý předchozí dozvěděl aspoň číslo spisu, takže dneska odeslána žádost o spis a začne ta správná zábava.

Mám pár otázek:
1. Jakto, že neproběhl soud a rovnou mi sáhli na prachy? To město může sáhnout komukoliv na účet o kom si myslí, že mu má dát nějaký prachy?
2. Rád bych jim to osolil. Co třeba zneužití pravomoci úřední osoby?
3. Stalo se to v lednu 2015. Platí, že prekluze nastane v lednu 2016? Jde mi o to prodloužení lhůty na dva roky, je stli to platí i zpětně (resp. když se teď vrátíme úplně na začátek, tak se pojede podle jaké právní úpravy?)

Díky za odpovědi, pokud budete vědět.
Jak jste v bance zjistil o co se jedná ? Neprosekl jste do telefonu, že už něco víte o existenci přestupku ?
ad1 / FÚ a jejich levá noha celníci jsou pověřeni vymáhat pohledávky státu a patrně i obcí. Je to pro Vás ta levnější varianta (exekutor by si přisadil dalších pár tisíc)
ad2 / z toho moc nekouká, spíš stížnost na tu všeho (ne)schopnou osobu s citací jejích výroků a žádost o přeřazení na práci, kde bude páchat menší škody na image úřadu a města. Škoda Vám zatím vznikla "bagatelní", pokud peníze záhy vrátí (na Vaši žádost) 
ad3/ nový způsob výpočtu prekluze (s přerušováním běhu) je až na skutky od října
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #25 kdy: 08 Října 2015, 12:27:00 »

Jak jste v bance zjistil o co se jedná ?
Reklamoval jsem transakci a oni mi dali kontakt, na cloveka, ktery to resil.

Neprosekl jste do telefonu, že už něco víte o existenci přestupku
Tak jsem jim tam zavolal a zeptal se o co jde. Samozrejme me to neskutecne "prekvapilo" :-)

Jinak diky za odpovedi
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #26 kdy: 12 Října 2015, 16:44:14 »

Ted mi docvaklo, proc se asi urad najednou rozkoukal a sahl mi na prachy.

Pred casem tydny jsem jim poslal zadost o info, aby mi napsali, jestli tam na me neco nemaji a pokud ano, tak at mi napisou co. Poslal jsem jim to datovkou. No a ty kurvy si uvedomili, ze to posrali (dorucovali postou a ja mam datovku). A protoze kasicku je nutne plnit za kazdou cenu, nasledovala rychla exekuce.

Jinak 106 vytrvale ignoruji, i presto, ze jim tam pristala stiznost.

Osobne se mi nechce verit, ze by sli az tak moc pres mrtvoly, ale jine vysvetleni nemam. Nesetkali jste se nekdo s necim podobnym, ze kdyz urad videl, ze neco podelal, tak rychle jednal, jenom aby dostal z domeleho prestupce jeho prachy?

IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #27 kdy: 13 Října 2015, 11:53:59 »

To byl fofr - vcera poslana stiznost, dneska dorazil spis. Nicmene jsem v nem nasel zajimavou perlu:

Citace
Současně Vám sděluji, že „Příkaz“, který byl vydán dne XXXXXXX nemohl nabýt právní moci (jak je ve spisové dokumentaci vyznačeno), neboť byl doručen v rozporu s právními předpisy. Tento Příkaz Vám tedy spolu s celou spisovou dokumentací, opětovně zasíláme tak, abyste měl možnost využít opravných prostředků, které se k němu vztahují a jsou uvedeny v poučení tohoto rozhodnutí. Tedy tak, abyste nebyl krácen na svých právech.

To přeci takhle nejde, aby si urednik rekl, ze to posral, tak budeme delat jakoby nic a pojedeme dal, ne?

Jak to vidím já: dneska jsem dostal spis - pominula "překážka", takže můžu dle §41 do patnácti dnů požádat o vrácení v předešlý stav o čemž vydá správní orgán usnesení.

Proto jim plánuji odpověď v podobném duchu:
Citace
V reakci na vaše sdělení vás vyzývám, abychom dodržovali platnou legislativu. Doporučenou literaturou bude pro začátek zákon č. 500/2004 Sb., zejména pak §41.

S pozdravem ....
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #28 kdy: 13 Října 2015, 12:35:20 »

Já bych jim napověděl, že napřed musejí vydat usnesení k navrácení v předešlý stav a pak teprve můžete podat odpor. Nicméně že tedy odpor podáváte, nicméně jste názor že na to je příliš brzy (mohli by vás na tom sestřelit a ustát to).
A také že žádáte navrácení neoprávněně stržených peněz na účet a úrok z prodlení v obvyklé výši.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #29 kdy: 13 Října 2015, 14:26:25 »

Odpor určitě podejte v lhůtě po zákonném doručení. Tady na tohle se podle mého skromného názoru paragraf 41 nevztahuje (na vaší straně žádná překážka nevznikla; lhůtu, která ještě ani nezačala běžet, jste nepropásl, takže Vám nemají co promíjet). Oni si prostě jenom zruší doložku nabití právní moci, doručí správně a jedou dál jako by se nechumelilo.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.