30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání  (Přečteno 23714 krát)

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #15 kdy: 13 Ledna 2015, 20:52:04 »

Podarilo se neco?

V prosinci podáno odvolání a na začátku ledna že by byl nějaký výsledek? Ale no tak  :)
Tak jsem to nemyslel, zajimal me pro inspiraci text odvolani, ktere tady autor prislibil, abych se inspiroval (jakkoli tedy svuj pripad resim s nejlepsim z nejlepsich jkrausem  :) )
IP zaznamenána

num71

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #16 kdy: 11 Června 2015, 21:11:23 »

Tak cca měsíc do promlčení a Kraj se vyjádřil - odvolání zamítnul, zítra to se dám...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #17 kdy: 11 Června 2015, 21:32:10 »

Co bude dál? Znamená to, že platí původní rozhodnutí nebo bude znovu rozhodovat první instance ?
Je potřeba je přibrzdit. Podjatost už byla ?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #18 kdy: 12 Června 2015, 09:57:25 »

Zamítnuté odvolání znamená, že okamžikem jeho oznámení (doručení) je původní rozhodnutí pravomocné. Pokud nelze nějak zpochybnit to doručení, tak to vypadá jako FAIL. Další možnosti jsou už jen přezkumné řízení, obnova řízení nebo správní žaloba.
IP zaznamenána

num71

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #19 kdy: 12 Června 2015, 21:01:00 »

Taky to vidím pro tentokrát jako Game Over, soudit se nebudu...rozhodnutí přikládám. Třeba to někoho zaujme. Díky všem za rady.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #20 kdy: 12 Června 2015, 22:16:20 »

Taky to vidím pro tentokrát jako Game Over, soudit se nebudu...rozhodnutí přikládám. Třeba to někoho zaujme. Díky všem za rady.

S tituly JUDr. et Mgr. se může podepsat jen člověk ... jak to napsat kulantně ... no magor. Něco, jako "JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryk Lahola".

Každopádně - proč ne správní žaloba?
IP zaznamenána

num71

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #21 kdy: 13 Června 2015, 14:07:09 »

Nemám tuchu, jak to vypadá, jak se to podává...lhůty atd...to je pro mě pole neorané..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #22 kdy: 15 Června 2015, 04:25:43 »

Ad žaloba telegraficky - lhůta pro podání 2 měsíce od právní moci (tj. od doručení) zamítnutého odvolání, podává se ke krajskému soudu, v jehož obvodu je sídlo úřadu, který rozhodoval v prvním stupni (tj. zde konkrétně ke KS v Ústí nad Labem). Soudní poplatek 3000 Kč, v případě výhry jej nahradí žalovaný, v případě prohry jste se stali sponzory státu. Dá se žádat o (částečné) prominutí poplatku. U přestupků má podání žaloby odkladný účinek na výkon rozhodnutí o přestupku (ne automaticky, musí se požádat u příslušného úřadu, ale je to nárokové), u sprdele ne.

K dotazu "proč ne žaloba" (by Otto).
K soudu nemá smysl se vrhat bezhlavě, jednak kvůli té potenciální ztrátě 3000 CZK, ale i kvůli tomu, že evidentně bezdůvodné žaloby akorát vygenerují mraky judikatury, kterou se pak budou úřady zaštiťovat. Dám příklad - úřad udělal nějakou drobnou procesní chybu (dále jen "chyba X"), ale jinak je z řízení a důkazů jasné, že se přestupek stal a celkově je rozhodnutí podložené. Dám žalobu postavenou čistě na chybě X, soud to téměř jistě zamítne a v odůvodnění nějak přikryje. Výsledek - úřady budou nadále vesele dělat chyby X s tím, že takový postup soud potvrdil. Kdybych si naopak počkal na případ, kde úřad taky udělal chybu X, ale mám i jiné pádné argumenty pro zrušení rozhodnutí a povede se mi soud přesvědčit, tak v odůvodnění určitě tu chybu X patřičně rozmázne (buď na ní to zrušení přímo postaví, nebo si aspoň přisadí). Výsledek - zcela opačný předchozímu případu, vzniklý judikát bude možné úřadům omlátit o hlavu a to i v případech identických s tím prvně uvažovaným (kde došlo čistě jen k chybě X).

Ad ta obsese tituly - jestli toho Mgr. má z něčeho jiného než z práv (tj. má Mgr. z práv, dále Mgr. třeba z teoretické fyzicky a k tomu to rígo z práv, tak je titul JUDr. et Mgr. zcela opodstatněný - Lahodovy tituly jsou trapné právě z důvodu, že ty jeho Mgr. et Mgr. jsou obsažené v těch rigorózních titulech, bez znalosti, co ten úředník vystudoval, ale nepoznáte, zda jde o ten první případ či o Henrykova následovníka).
IP zaznamenána

num71

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #23 kdy: 16 Června 2015, 09:42:31 »

Soud zřejmě vzdám, budu šetřit energii na další případ, co mě běží. Jen technická, po doručení zamítnutí začíná běžet stejná lhůta pro zaplacení pokuty (30 dní) jako u prvního rozhodnutí z úřadu?...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #24 kdy: 18 Června 2015, 20:44:52 »

:::::  K dotazu "proč ne žaloba" (by Otto).

- OK, díky za podrobné objasnění!

::::: Ad ta obsese tituly - jestli toho Mgr. má z něčeho jiného než z práv (tj. má Mgr. z práv, dále Mgr. třeba z teoretické fyzicky a k tomu to rígo z práv, tak je titul JUDr. et Mgr. zcela opodstatněný - Lahodovy tituly jsou trapné právě z důvodu, že ty jeho Mgr. et Mgr. jsou obsažené v těch rigorózních titulech, bez znalosti, co ten úředník vystudoval, ale nepoznáte, zda jde o ten první případ či o Henrykova následovníka).

Pochopitelně vím, že formálně je to v pořádku, pokud jde o dvě vysoké školy odlišného zaměření. Každopádně to působí minimálně trapně a pokud mi někdo dá takovou vizitku, myslím si své. Podobné lidi znám - bez výjimky nutnost sdělit okolí, že dotyčný vystudoval více škol. Zvláště pikantně působilo parte matky mého kamaráda, kde se to u několika pozůstalých těmi Mgr. et Mgr. a Ing. Bc. přímo hemžilo. Osobně - pokud už mám tu potřebu, uvádím pouze jeden titul.
IP zaznamenána

Mirda

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #25 kdy: 01 Července 2015, 23:03:29 »

Ahoj,
nemáte někdo vzor odvolání proti rozhodnutí? 62 na 50 v obci, přihlížení ke starým přestupkům tam mám taky. Nějak to sepisuji, rád bych něco pro inspiraci a zatím jsem nic nenašel.

Dík, M.
« Poslední změna: 01 Července 2015, 23:06:41 od Mirda »
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #26 kdy: 01 Července 2015, 23:13:52 »

Ahoj,
nemáte někdo vzor odvolání proti rozhodnutí? 62 na 50 v obci, přihlížení ke starým přestupkům tam mám taky. Nějak to sepisuji, rád bych něco pro inspiraci a zatím jsem nic nenašel.

Dík, M.

Kounete sem http://30kmh.cz/index.php?board=3.0

A nebo nahore v pravo je tlačitko hledat ;)
IP zaznamenána

Mirda

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Naměřena rychlost mimo obec - fáze odvolání
« Odpověď #27 kdy: 01 Července 2015, 23:29:59 »

Ahoj,
nemáte někdo vzor odvolání proti rozhodnutí? 62 na 50 v obci, přihlížení ke starým přestupkům tam mám taky. Nějak to sepisuji, rád bych něco pro inspiraci a zatím jsem nic nenašel.

Dík, M.

Kounete sem http://30kmh.cz/index.php?board=3.0

A nebo nahore v pravo je tlačitko hledat ;)

Hledat nepomohlo, Váš odkaz ano. Děkuji.
IP zaznamenána