30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Čas na správní sankce  (Přečteno 302 krát)

ramiroflores

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Čas na správní sankce
« kdy: 19 Dubna 2024, 11:50:20 »

Ahoj všichni,

Stala se mi taková nepříjemná věc a pravděpodobně jsem v obci překročil rychlost >40 km/h.

Policie mě zastavila, oznámila mi, že jsem se dopustil přestupku a že věc půjde rovnou správnímu úřadu a že má 10 dní na to, abych mi to oznámil.

Uplynulo 10 dnů (kalendářních i pracovních dnů) a stále mi nepřišlo žádné oznámení o zahájení správního řízení.

Díky moc!
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Čas na správní sankce
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2024, 12:28:34 »

Tomu co říkají policajti se dá málokdy věřit.
Úřad má na zahájení správního řízení jeden rok od údajného přestupku. Do té doby vám s nejvyšší pravděpodobností něco od nich přijde. Písemnost (i v datové schránce) vyzvedávejte poslední den desetidenní úložné lhůty.
Potom, budete-li chtít, konzultujte zde.
IP zaznamenána

Cz

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Čas na správní sankce
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2024, 20:03:36 »

Tady by bylo zajímavé vědět, jestli za tu rychlost došlo k zadržení řidičáku, protože ta lhůta, co říkali, je spíš na rozhodnutí o zadržení, než na přestupek.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Čas na správní sankce
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2024, 21:42:01 »

Cz> Zadržení ŘP/+RO bych se neobával. To můžou fízli provést buď na místě s tím že to řidiči oznámí a předaj mu lejstro, na kterém je tento úkon zdokumentovaný. A nebo k tomu může dojít po nabytí právní moci příkazu nebo rozhodnutí SO.

Zadržení ŘP po 10 dnech s tím, že se nijak nedozvíte kdy přesně k tomu došlo, případně jestli vůbec, to by bylo poněkud nezákonný.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Čas na správní sankce
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2024, 22:23:05 »

No je to hodně divný. V obci o více jak 40 je to za papíry, který dneska můžou zhaftnout dokonce aniž vám vezmou tu kartičku. Přepokládám, že nemáte žádnou nahrávku. Bohužel to může být tak, že oni prohlásí, že vám zadrželi ŘP na místě a nijak to nemusí dokazovat. Stejně jako si vymýšlejí odmítačky na krev, tak si teď budou vymýšlet toto. Tady nevím co dělat. Mohlo to být ovšem také tak, že rychlost změřili "mozkovým myšlením" a jenom na Vás udělali bububu a nic se dít nebude, ale pokud existuje důkaz o překročení rychlosti, tak na Vás můžou za tejden čekat před barákem a ještě z toho udělat maření úředního rozhodnutí.
Podle mně jste ve vážně blbé situaci. Možná zkuste podrobněji napsat jak proběhlo zastavení, co přesně vám říkali abychom to lépe rozklíčovali.
Pro ostatní budiž tohle výstrahou, že jakmile vás staví policie, tak první co musíte udělat, je zapnout nahrávání na mobilním telefonu.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Čas na správní sankce
« Odpověď #5 kdy: 20 Dubna 2024, 00:31:33 »

jakmile vás staví policie, tak první co musíte udělat, je zapnout nahrávání na mobilním telefonu.

Ano, zapamatujte si to pro příště. Vždy, bez výjimky.
IP zaznamenána