30kmhcz

Poradna => Potřebuji poradit - vedení správního řízení => Téma založeno: mara 15 Března 2017, 15:30:18

Název: Stížnost pro nečinnost
Přispěvatel: mara 15 Března 2017, 15:30:18
Uplynul víc než měsíc od odvolání ke KÚ a zdá se, že jinak hyperaktivní správní orgány si dali načas. Doporučuje se obecně podávat stížnost pro nečinnost nebo raději vyčkávat ? Výhody, nevýhody ? Troufnu si říct, že moje odvolání bylo velice silné, s připomenutím mnoha procesních chyb, které SO 1.stupně udělal.
Děkuji za radu
Název: Re:Stížnost pro nečinnost
Přispěvatel: 2M 15 Března 2017, 15:43:19
Měsíc je málo i na rychlou odvolačku..

je potřeba získat rozhodnutí do nějakého termínu a nebo vadí něčemu že to leží na odvolačce?
Název: Re:Stížnost pro nečinnost
Přispěvatel: tarmara 15 Března 2017, 15:45:31
z mého laického pohledu je každý den, kdy odvolací orgán nerozhodne dobrý den, protože je zase o den blíž k prekluzi. Podat jednou stranou stížnost pro nečinnost a druhou doufat v rozhodnutí odvolacího orgánu ve váš prospěch mi přijde trochu protichůdné. Buďte rád, že si dávají na čas, odvolání má odkladný účinek. Toto platí pouze pokud je pro vás prekluze jedním s vytyčených cílů. Pokud vám jde o rychlé rozhodnutí - třeba nejde o delikt ve zde obvyklé dopravní tématice, ale třeba v jednání se stavebním úřadem, tak tam by mohla být stížnost na nečinnost žádoucí.
Název: Re:Stížnost pro nečinnost
Přispěvatel: mara 15 Března 2017, 15:51:37
Jde o dopravní tématiku, mým záměrem bylo případ konečně uzavřít, ale po vašich radách vyčkám. Prekluze běží čtyřletá, o tu nejde.
Název: Re:Stížnost pro nečinnost
Přispěvatel: hh 15 Března 2017, 16:03:01
Správnou odpovědí na dotaz pana mara je samozřejmě, ať v klidu vyčkává a pokud se např. nikdy nedočká, tak ať toho nelituje, budou jiné příležitosti.

Nicméně zcela na okraj si dovolím poznámku, že některé pokusy o urychlení řízení (stížnost, žádost podle § 80, nečinnostní žaloba ...) mohou naopak řízení ve finále protáhnout, a to klidně i o roky, protože úřad místo aby řešil to řízení, tak vyřizuje ta opatření proti nečinnosti, spis mezitím náhodně cestuje mezi příslušným SO, nadřízeným SO, případně soudem ...

Pokud někomu jde skutečně o urychlení řízení (tj. patrně nikoliv sankčního, ale třeba o nějaké žádosti) a prodlení je čistě v tom, že SO nestíhá, nikoliv že by třeba rozhodnout nechtěl nebo s tím měl nějaký jiný problém, tak nejjednodušším řešením je neformální cesta (dotaz na OÚO či nadřízeného a následné upozornění na existenci lhůt). K formálním zbraním sáhnout až poté, co je evidentní, že po dobrém to nepůjde.
Název: Re:Stížnost pro nečinnost
Přispěvatel: mara 15 Března 2017, 16:13:45
Dekuji za odpoved, slo mi o to prilezitost omlatit jim to o hlavu a nenechat vysumet. Spravni organ lhal, nedodrzoval lhuty (napr. lhuta mezi predvolanim a jednanim nebyla ani den), v ramci jedineho dokumentu zminoval dve ruzne data prestupku...Velmi vzacne se tato kombinace sejde najednou :)