30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak je to vlastně s povinnym ručením  (Přečteno 9412 krát)

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Jak je to vlastně s povinnym ručením
« kdy: 18 Února 2017, 01:16:01 »

Cus lidi,

Pred chvili se mi stala taková věc. Zastavili mně policajti, testy na drogy chlast blabalbla. NO a zjistili, ze nemam pojisteny auto. Policajt mi navrhnul ze vzhledem ktomu ze nemam u sebe ridicak mi da pokutu 500kč za jine poruseni povinností s tím, že at si to rychle rozmyslim, ze jinak sepíše oznámení na magistrát kvůly tý pojistce (prej až 50000kč). Samozřejmně jsem mel vybitej telefon, tak jsem na to teda kývnul 5x precetl ten blok a podepsal sem mu to - asi po 2 letech jsem podepsal blok a citil jsem se jak blbec, jinak vzdycky vsechno do správního:D

No a ted dotaz, Nikde jsem vlastne nenasel na netu poradne odpoveď na to co se za to vlastne teda hrozí  :-X Udělal jsem dobře? Je to fakt takováhle darda nebo mi jen kecal abych to nedal do správního? (me tady prave znaj, ze nikdy nic nenecham, teda pokud to není blok za stovku a bez bodu).

Dik za odpoved
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2017, 01:21:53 »

Co je na tom bloku napsáno?
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2017, 01:25:26 »

Vtolik a tolik tam a tam jako ridic moto. vozidla pri jizde nemel u sebe ridicsky prukaz 6/7a 361/2000sb.

Pokuta ulozena za prestupek 125c/1k - to mi dalo signal abych to podepsal, protoze si pamatuju ze to je jiny poruseni povinosti.
Jinak vtom bloku neni ani jaky auto jsem ridil SPZka nic, tak jsem rikal snad ok.


Ale co za to teda hrozí????
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2017, 01:33:35 »

§ 125c/1k je v pohodě. Hrozit by už nemělo nic dalšího. Blok si ale raději uschovejte, kdyby fízlové vymýšleli nějaký další podraz, bude se hodit jako důkaz, že Vaším nejzávažnějším přestupkem bylo "něco" obsaženo právě v tomto paragrafu.

K možným sankcím:
§ 1 odst. 2 zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla
§ 16 zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla


« Poslední změna: 18 Února 2017, 01:45:04 od Číkus »
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #4 kdy: 18 Února 2017, 01:41:47 »

No to se nebojte. Co se týče tohodle tak neverim nicemu a nikomu. Ovšem porad nevim co za to hrozí. To je tech 5000 až 40000?? Ale zakaz nebo body by za to nemely byt ne? Kdyz je to vlastne delikt provozovatele?

Diky bohu, že aspon vim ty paragrafy, jinak bych fakt nevedel co delat  ???

EDIT:  Jo tak už jste mi sem dal ty odkazy. Uff, tak to jsem dopadl jeste dobre:) Jo jinak lidi, chci jen rict, ze mi neprisel zty pojistovny zadnej dopis o zaniku nic takovyho. Coz mne dost zarazi. Ja totiz myslel, ze mam zaplaceny cely rok a oni to byly pololetní platby. Je to normální?

Děkuju za vase odpovědi
« Poslední změna: 18 Února 2017, 01:53:36 od skythelimit »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #5 kdy: 18 Února 2017, 10:27:03 »

Měl by jste kontaktovat pojišťovnu a doplatit dlužné pojistné za dobu mezi nezaplacením a ukončením. Hlavně aby ta dlužná částka neskončila u soudu nebo u exekutora.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #6 kdy: 18 Února 2017, 10:36:02 »

Zaplatit blok za § 125c(1)(k) (který se ani nedostane do EKŘ) výměnou za neoznámení provozu nepojištěného vozidla je asi vcelku rozumný obchod.

Vadou na kráse je, že musíte spoléhat na to, že opravdu oznámen nebudete, protože policajtovi opravdu nic nebrání to udělat, případně zařídit, aby to vyšlo najevo jinak (o provedené kontrole existuje elektronická stopa stejně jako o POV). I kdybyste měl tu podivnou dohodu nahranou, tak pokud ji policajt nedodrží, tj. provede to, co mu zákon ukládá, tedy oznámí podezření z přestupku, o kterém se dozvěděl, jediné, co proti němu budete mít, bude to slíbené neoznámení, kterým vás přiměl akceptovat blok, což bude maximálně nějaký interní policajtský delikt.

Prakticky je však dodržení „dohody“ nanejvýš pravděpodobné, protože policajt má čárku a na sepisování nějakého oznámení je líný (což je ostatně i důvod, proč takový deal navrhnul, žádné lidumilství v tom nehledejte).

Pokud jde o zánik POV, tak předtím, než zanikne pro neplacení pojistného, je pojišťovna povinna zaslat upomínku obsahující i poučení o tom, že nedoplacením v určené lhůtě POV zanikne, viz § 12(1)(e) 168/1999 Sb. Pokud se to nestalo, smlouva nezanikla - čímž by se dalo bránit i v přestupkovém řízení. Ovšem pozor, doručování mezi vámi a pojišťovnou se neřídí SprŘ, pojišťovna může (podle okolností, znění smlouvy a podmínek) splnit svoji povinnost třeba i tím, že vám pošle obyčejný dopis na udanou adresu (nebude např. zkoumat, zda jste nezměnil bydliště, pokud jste jí to neoznámil, nebude muset prokazovat, že jste se s upomínkou seznámil ...).


IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #7 kdy: 18 Února 2017, 10:49:12 »

Pro jistotu si ověřte, zda je vozidlo stále v registru, protože § 12 odst. 1 písm. b) zákona č. 56/2001 Sb.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #8 kdy: 18 Února 2017, 10:59:27 »

Pojistovna mi opravdu nic neposlala. Nebo se to maximalne ztratilo mezi letakama. Mate pravdu tyto dopisy chodej vetsinou obycejne, ale nezda se mi, ze by se ztratila jak upominka, tak zanik. Dluh doplatim to je jasny.

Co se tye toho co tady psal Hh, preci oni pokud sepisujou prestupek, tak musej dodrzet urcity veci ne? (Vyjadreni obvineneho, pouceni atd)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #9 kdy: 18 Února 2017, 11:11:09 »

... preci oni pokud sepisujou prestupek, tak musej dodrzet urcity veci ne? (Vyjadreni obvineneho, pouceni atd)

Mno měli by, a asi to tak ve valné většině i dělají....nicméně mohou si vymýšlet, mohou lhát (například vše si vymyslí, vyplní a napíší na služebně, stačí jim k tomu Vaše osobní údaje) a to vše do té míry do které jim to přikáže nebo dovolí jejich nadřízený, protože jsou za to postižitelní pouze kázeňsky. Podepsané od Vás mít nic nepotřebují.
Proto veškerou interakci s těmito gangstery je nutno kompletně zaznamenávat (nejlépe nahrávat) a uchovávat nejméně jeden rok.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #10 kdy: 18 Února 2017, 11:32:02 »

Lidi vy me tady strasite  :-[ Ja mel za to, ze pokud jim clovek nepodepise prestupak nebo jak se tomu rika, tak cloveka musej zdokumentovat a hlavne mne si vzdycky nahravaj pri poucovani.. I kdyz je fakt ze tohle je ten delikt provozovatele a vtom se az tak neorientuju
« Poslední změna: 18 Února 2017, 11:33:33 od skythelimit »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #11 kdy: 18 Února 2017, 12:03:45 »

Nejhorší možný scénář:
Postihli Vás jako řidiče, provozovatele nemají sebemenší důvod postihovat na místě. I když záznam nezatlučou, ničeho se vůči Vám jako řidiči nedopustili. Podezření na delikt provozovatele oznámí na správní orgán, který si to vyřídí s provozovatelem ve správním řízení. Že jste čistě náhodou byl při kontrolní kontrole zároveň v pozici řidiče i provozovatele je vedlejší.
« Poslední změna: 18 Února 2017, 12:05:35 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #12 kdy: 18 Února 2017, 12:17:42 »

Mne se tomuhle moc nechce verit. Takze podle vas policiste "mohou" poslat nejaky prestupek na urad aniz by to s vámi "řešili"?
Takže teoreticky muzou jezdit po ulici kontrolovat SPZky a co neni pojisteny hlasit na urad?  ???

Vtom je strasnej gulas. Driv to takhle nebylo ne? Drív vam prisel dopis od ty kancelare pojistitelu ci jak to bylo a proste vam za kazdej nepojistenej den naparili urcitou castku
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #13 kdy: 18 Února 2017, 13:12:23 »

Vím o případu (Brno), kdy přišel provozovateli liebesbrief za to, že "provozuje" (=má zaparkované před domem) auto s propadlou technickou. Chtěli litr, on to zaplatil a pak teprve se mě zeptal, jestli udělal dobře :(

takže teoreticky by mohli mít i koule na kontrolování SPZek a jejich pojištěnosti a rovnou hlásit na úřad, ale nějak si nejsem jistý, jak by spolehlivě real-time kontrolovali pojištěnost SPZek, když na portále ČKP je vidět pojištěnost klidně až po několika dnech a navíc pojistka může vzniknout klidně online během několika minut..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Jak je to vlastně s povinnym ručením
« Odpověď #14 kdy: 18 Února 2017, 17:00:33 »

Mne se tomuhle moc nechce verit. Takze podle vas policiste "mohou" poslat nejaky prestupek na urad aniz by to s vámi "řešili"?
Můžou. Pokud by tuto možnost zkoušeli orgáni nějak využívat, např. že přestupek, k jehož blokovému projednání mají pravomoc a byly k tomu splněny i další podmínky, by přesto svévolně předali úřadu, dalo by se s tím pracovat, ale nebylo by to nijak jednoduché (ani z hlediska prokazování, ani právního hodnocení). Je to podobné, jako když odtahují jen v okolí odtahového parkoviště nebo v Brně přednostně pražáky.

Citace
Takže teoreticky muzou jezdit po ulici kontrolovat SPZky a co neni pojisteny hlasit na urad?
Můžou a co jsem zaslechl, tak v rámci toho slavného hlídání nových zón © Eltodo se o tom i reálně uvažovalo.

Citace
Vtom je strasnej gulas. Driv to takhle nebylo ne? Drív vam prisel dopis od ty kancelare pojistitelu ci jak to bylo a proste vam za kazdej nepojistenej den naparili urcitou castku
Dřív to bylo horší. Provoz nepojištěného vozidla byl veřejnoprávním deliktem tehdy i nyní. Výpalné ČKP mělo jiný charakter - vycházelo se z domněnky, že nepojištěné a nevyřazené auto je provozováno a je tedy odůvodněné, aby se jeho provozovatel podílel na plnění fondu, ze kterého se škody způsobené nepojištěnými vozidly proplácí. Nešlo o pokutu. Myšlenka to nebyla úplně nesmyslná, ale v praxi se to vymklo z kloubů, že to nakonec zákonodárce zrušil a místo toho to řeší vyřazováním nepojištěných vozidel z registru.
« Poslední změna: 18 Února 2017, 17:02:22 od hh »
IP zaznamenána