30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ověřená plná moc pro zápis změn do TP?  (Přečteno 16054 krát)

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Ověřená plná moc pro zápis změn do TP?
« Odpověď #15 kdy: 04 Června 2015, 08:27:48 »

Za spolupráci bych Vám byl rozhodně vděčný - děkuji za nabídku!

Z mé strany to rozhodně nespěchá a prodlení zdaleka nehrozí. Hlavně když se nakonec, lapidárně řečeno, koza nažere.

Sám jsem uvažoval o kombinaci Stížnosti dle §175 SprŘ + uplatnění náhrady škody dle zákona 82/1998 Sb. - ubíraly se mé myšlenky správným směrem?
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Ověřená plná moc pro zápis změn do TP?
« Odpověď #16 kdy: 07 Června 2015, 00:12:28 »

JJ, náhrada nicméně spíš pro zábavu. Dám to do PM.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Ověřená plná moc pro zápis změn do TP?
« Odpověď #17 kdy: 20 Července 2015, 13:06:23 »

Citace: Odpověď úřadu
(...) Bylo zjištěno, že při zápisu tažného zařizení byla po zmocněnci stěžovatele vyžadována referentkou registru vozidel
úředně ověřená plná moc.
Na provedení zápisu tohoto úkonu je zákonem stanovena plná moc, ale nemusí být úředně ověřená. V tomto případě
došlo k pochybení referentky registru vozidel, kdy požadovala po zmocněnci úředně ověřenou plnou moc v rozporu
se zákonem. Referentka se účastnila školení, kde účastníkům byla podána nepřesná informace, že mají od 01.01.2015
vyžadovat úředně ověřenou plnou moc. Referentka postupovala dle informace školitelky a neověřila si tuto informaci
v zákoně.
Vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství ihned přijal nápravné opatření spočívající v tom, že pracovníci
oddělení registru vozidel si budou informace nabyté na seminářích ihned ověřovat v platné legislativě.
(...)

Velké díky panu 3rl za pomoc nejen mně, ale i dalším provozovatelům v budoucnu!
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Ověřená plná moc pro zápis změn do TP?
« Odpověď #19 kdy: 30 Června 2016, 10:06:10 »

Pro mě je novinka to podání poštou. Je možné požadovat zápis změn do TP poštou? Prostě tady máte dokumenty co jsou potřeba k zapsání té změny a k tomu přiložený dopis co vlastně požaduji? Jako že bych tam vůbec nemusel chodit???
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Ověřená plná moc pro zápis změn do TP?
« Odpověď #20 kdy: 30 Června 2016, 11:26:26 »

Pochopil jsem to tak, že šlo jen o tu PM. Neosobně to asi nejde, i kdyby jim to člověk poslal poštou (včetně risknutí, že se velký TP někde ztratí), tak nemají žádný zákonný postup, jak vydané doklady (ORV), případě tabulky RZ atp. jinak než osobně předat žadateli.
IP zaznamenána