30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie  (Přečteno 5221 krát)

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil

Zdravím,

Mám několik otázek:

1) Přes datovku jsem si nechal vypsat záznamy o využívání mých údajů a narazil jsem na pár záznamů od policii. Neví někdo, co přesně toto znamená:

Ověření údajů EO službou AiseoCtiAifo2
- KRPA-220001/ČJ-2021-001190

Ověření údajů ROB službou
RobCtiPodleUdaju - KRPA-220001/
ČJ-2021-001190

 Ověření údajů EO službou AiseoCtiAifo2
- KRPM-38799/TČ-2021-140981

Ověření údajů ROB službou
RobCtiPodleUdaju - KRPM-38799/
TČ-2021-140981

Jde mi speciálně o tuto část: "TČ-2021-140981", nemůže to znamenat, že figuruju v nějakém vyšetřování trestného činu?

2) Pak bych měl druhou otázku. Dneska mi byl neúspěšně doručen od Policie dopis z červeným pruhem i když mám datovku. Jsem docela zvědavý co chtějí, protože ohledně pirátění by to být nemělo (jezdím s autem, jehož nejsem provozovatel). Co mi hrozí, pokud si ten dopis nevyzvednu/vyzvednu?

Za všechny odpovědi předem děkuji

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2021, 17:15:03 »

Dneska mi byl neúspěšně doručen od Policie dopis z červeným pruhem

Co přesně znamená neúspěšně doručen? Je to "nedoručen"?
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2021, 17:17:16 »

Poštačka hodila lístek, že mám na poště dopis. To je celé. Že to je od policie vím, podle toho, že mám učet na české poště a přišel mi také email s upozorněním, že se mi snažili doručit zásilku číslo xxxx. JInými slovy, na poště jsem nebyl a s poštačkou jsem nekomunikoval.
« Poslední změna: 03 Září 2021, 17:19:55 od lora »
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #3 kdy: 03 Září 2021, 21:10:46 »

Nechcete-li doručení dopisu, k lístku se vůbec nehlašte. Mailu od pošty jste si nevšimnul. Na lístku je poznámka, podle které se pozná jestli zásilka má být vhozena do schránky nebo vrácena odesílateli. DS máte jako FO nebo podnikatel? Do DS podnikatele orgány dopisy pro fyzickou osobu nedoručují.

Ohledně důvodů lustrace můžete napsat ředitelství Gestapa Policejnímu prezidiu dotaz podle 106/1999.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #4 kdy: 03 Září 2021, 22:10:13 »

Citace
Nechcete-li doručení dopisu, k lístku se vůbec nehlašte
Jenomže já, právě nevím, jestli chci doručení dopisu :) Jsem docela zvědavý, co po mně chtějí (napadají mně akorát dvě věci, co se mi v minulosti stali, které by mohli řešit). Jen mě zajímají důsledky, které mohou vzniknout, když si zásilku vysvednu, respektive nevyzvednu.

Jinak datovku mám jako fyzická osoba.

Citace
Ohledně důvodů lustrace můžete napsat ředitelství Gestapa Policejnímu prezidiu dotaz podle 106/1999.
Toto mě taky napadlo, ale podle googlu policie nemůže dávat informace o neukončených vyšetřovacích spisech. Tak uplně nevím o co přesně bych měl podle stošestky žádat.

Jinak podle googlu jsem vydedukoval, že nejdřív mě lustrovala policie z Olomouce ohledně nějaké trestného činu (KRPM-38799/TČ-2021-140981) a podruhé mě lustrovala pražská policie ohledně něčeho obecného (KRPA-220001/ČJ-2021-001190). Myslíte, že moje dedukce je správná?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #5 kdy: 03 Září 2021, 22:47:17 »

Ad 2) Fakt se neprve podivejte na oznameni ve schrance, jestli dopis bude vhozen casem do schranky nebo vracen odesilateli. Pokud vhozen, tak je zvedavost vyresena.

Ad 1) Zadal jsem osobne info dle 106 a policie az na do oci bijici vyjimky poskytovani informaci neodmita, na webu najdete zadosti a zpusob poskytnuti dle krajskych reditelstvi, ale zadost musi smerovat na celostatni e-podatelnu. Pokud pozadate (staci elektronicky nepodepsanym emailem) o info do datovky, tak se muze stat, ze ten, kdo Vam blbe dorucuje v bode predchozim, tak si existenci datovky uvedomi. Na lustraci staci jakakoli banalita, i kdyz si pripadate jako "slusny clovek", silnicni kontrola, kontrola SPZ (bez zastaveni, ridic o tom nevi) v registru kradenych vozidel, k tomu automaticky provozovatel, nakup v nejakem (danove podvody, zakaznik nezaregistruje zadny problem) obchode, prichozi hovor od odposlouchavane osoby atd. Pokud se jedna o hodne zivy pripad, zde se velmi lisi verze, ktere se ke me zevnitr dostaly- od (docasne?) neviditelnosti lustrace po nemoznost ziskat pravdive vysvetleni.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #6 kdy: 04 Září 2021, 08:31:27 »

Jde mi speciálně o tuto část: "TČ-2021-140981", nemůže to znamenat, že figuruju v nějakém vyšetřování trestného činu?

Ano může.
To číslo jednací prozrazuje více než, že se jedná o trestný čin.
První čtyři písmena označují o jaké krajské ředitelství se jedná, např. KRPA je Praha, KRPS - Středočeský kraj, KRPM - Olomoucký kraj.
Posledních šest čísel označuje konkrétní oddělení, 140981 je oddělení hospodářské kriminality.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2021, 11:10:43 »

Citace
Fakt se neprve podivejte na oznameni ve schrance, jestli dopis bude vhozen casem do schranky nebo vracen odesilateli.

V příloze posílám, co jsem dostal ve schránce, zatím sem nevydedukoval, jestli se to vrátí k odesílateli nebo mi to hodí do schránky. Jinak dále příkladám žádosti co jsem poslal na policejní prezidium. Tak uvidím, co mi odpoví...
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #8 kdy: 06 Září 2021, 11:48:13 »

Zvědavost mi nedala a skočil jsem si na poštu a přikládám anonymizovanou verzi výzvy k podání vysvětlení. Mám několik otázek:

1) Co všechno je v kompetenci oddělení hospodářské kriminality?
2) Můžou řešit hypoteticky fyzický konflikt mezi dvěma osobama?
3) Jaký je rozdíl mezi výzvou k podání vysvětlení a výzvou k podání svědectví?
4) Lze z té výzvy poznat, jestli tam figuruju jako pachatel?
5) Může mě řešit hospodářská kriminálka, kvůli špatně podanému daňovému přiznání? (Pracoval jsem na ičo, žádné vysoce nadprůměrné výdělky jsem neměl)

Děkuji všem za odpovědi.
« Poslední změna: 06 Září 2021, 12:04:03 od lora »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #9 kdy: 06 Září 2021, 16:59:55 »

Předpokládal bych, že když bydlíte v Praze, tak asi nedaníte FÚ v Olomouckém kraji a nebude to proto mít s daněním nic společného. Hospodářská kriminálka z Olomouckého kraje pravděpodobně poslala dožádání na hospodářskou kriminálku v Praze, aby s vámi provedli podání vysvětlení ohledně trestného činu, který tam prověřují. Když to je tak daleko od vašeho bydliště, předpokládal bych např. nějaký internetový podvod s vysokou škodou, to by mohlo být i takovou hlavní kompetencí hospodářské kriminálky, ale je to jen můj dohad, nepodvedl vás někdo v minulosti při prodeji zboží přes internet např.?
« Poslední změna: 06 Září 2021, 17:11:43 od alo.is »
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #10 kdy: 06 Září 2021, 17:59:51 »

Nebo někdo zneužil Vaši platební kartu, o co přesně jde  bude jasné až tam....
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #11 kdy: 06 Září 2021, 18:17:39 »

Jediný co mě napadá je, že před x měsícema jsem si dělal srandu z jednoho podvodníka na facebook marketu a poslal mu na jeho revolut učet 1,- Kč. No jsem celkem zvědavý, co po mě chtějí, tak tam zítra zajdu. A pokud si progooglíte jméno komisaře, tak zjistíte, že to je tak trošku celebrita :D
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #12 kdy: 06 Září 2021, 19:43:03 »

Zápasník MMA, tomu bych po výzvě raději moc neodporoval. Normálního člověka by tam ani nezaměstnali. 
« Poslední změna: 06 Září 2021, 19:44:38 od alo.is »
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #13 kdy: 07 Září 2021, 13:37:14 »

No dneska jsem tam byl, bylo to jako jsem předpokládal kvůli tomu, kdy jsem poslal podvodníkovi jednu korunu. Jednání proběhlo celkem korektně, aspoň mám nějakou zkušenost, jak to na výslechu chodí...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Záznam o vyžívání udajů v registru obyvatel - záznam policie
« Odpověď #14 kdy: 07 Září 2021, 14:17:24 »

Probíhalo to obvyklým způsobem, tedy že policista si vás vyslechl a pak za vás nahlas sepsal/nadiktoval podání vysvětlení? :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.