30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] prestupek par. 125c  (Přečteno 3990 krát)

Harley

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[?] prestupek par. 125c
« kdy: 13 Září 2016, 12:01:07 »

dobry den.. prisla mi datovou schrankou vyzva k zaplaceni 700 kc za spachani jednani majici znaky prestupku dle par. 125c - zastavil a stal na krizovatce nebo v kratsi vzdalenosti nez 5m...
vzhledem k tomu ze s tichym souhlasem starosty vyuzivame vsichni veskere mozne dostupne plochy k parkovani samozrejme mimo chodniky travniky.... mestska policie toto mlcky toleruje a jen kdyz se nekdo na MP spatne vychrape tak zacne prudit nechce se mi platit 700,- prikladam fota moje auto stalo na retarderu na leve strane. prosim o radu jak postupat.. diky

https://www.google.cz/maps/@49.2128004,16.6852059,3a,75y,82.62h,83.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgQ_8vGWHULRLTfXsxuE2Rg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1


Odesláno z mého MI 4LTE pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #1 kdy: 13 Září 2016, 12:16:52 »

dobry den.. prisla mi datovou schrankou vyzva k zaplaceni 700 kc za spachani jednani majici znaky prestupku dle par. 125c - zastavil a stal na krizovatce nebo v kratsi vzdalenosti nez 5m...
vzhledem k tomu ze s tichym souhlasem starosty vyuzivame vsichni veskere mozne dostupne plochy k parkovani samozrejme mimo chodniky travniky.... mestska policie toto mlcky toleruje a jen kdyz se nekdo na MP spatne vychrape tak zacne prudit nechce se mi platit 700,- prikladam fota moje auto stalo na retarderu na leve strane. prosim o radu jak postupat.. diky

https://www.google.cz/maps/@49.2128004,16.6852059,3a,75y,82.62h,83.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgQ_8vGWHULRLTfXsxuE2Rg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1


Odesláno z mého MI 4LTE pomocí Tapatalk

Obstarejte si spis(at dale nemanipuluji nekontrolovane se spisem, nechte si vlozit tema do kuchyne):

A ze by v Brne nepokutovali s tichym souhlasem starosty ... tomu se mi nechce verit, takze bud jste naivka, nebo urednik.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Harley

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2016, 12:43:10 »

ani naivka a v zadnem pripade urednik. informace je od byvaleho MP. "co se tyce parkovani jezdime jen na udani a tam kde auta brani provozu". registroval  jsem se pres Tapatalk protoze pres normalni stranky se mi to nedarilo a tema mi spadlo sem nekam do zprav...

Odesláno z mého MI 4LTE pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #3 kdy: 13 Září 2016, 13:04:37 »

Možná jak v které části, ale před PrF MUNI pokutují stání na silniční vegetaci, ačkoliv to ničemu (ani vegetaci) nebrání.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2016, 00:50:55 »

Všechny přestupky jsou podle § 125c, chybí tam odstavec, písmeno a případně bod.

Nemohlo se náhodou jednat o zastavení vozidla dle § 2 písm. p)? (porucha, nevolnost, fízl přikázal tam zastavit a nechat tam vozidlo)

Ta křižovatka je zajímavá, z jedné strany dej přednost, z ostatních stran nic. Testová otázka: Kdo pojede křižovatkou dříve? Vozidlo z výhledu, nebo bílo-oranžová Fabia combi jedoucí zleva?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2016, 01:20:47 »

Křižovatka mi přijde standardní T s předností zprava - čtvrté rameno není silnice, ale výjezd z místa mimo pozemní komunikaci, který lze, ale nikoli nezbytně, osadit P4. trochu zamotanější obdoba je dvojkřižovatka "kousek" vedle. https://www.google.cz/maps/@49.1687192,16.6788542,3a,101.7y,25.63h,89.17t/data=!3m4!1e1!3m2!1scAmAbe50Djyr3lEb4sCCxQ!2e0?hl=cs
« Poslední změna: 14 Září 2016, 01:24:31 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2016, 01:37:31 »

enzym> V takovém případě se ale pak nejedná o "zastavení/stání v křižovatce nebo v kratší vzdálenosti než 5m", neboť, pokud se nepletu, je stání v takovém místě T-křižovatky dovoleno.  :-)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2016, 01:48:24 »

Přesně tak, vlevo lze, protože § 2 w) ZPPK praví:  křižovatka je místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují; za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci,
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2016, 02:10:59 »

A já bych jen doplnil § 27 odst. 1 písm. d):

Řidič nesmí zastavit a stát
d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,


Takže ... WIN? :-)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2016, 02:15:28 »

Je to Brno, takže až v odvolání. SO1 rozhodne vinen ve všech bodech obžaloby i obhajoby.

EDIT: má to ale jiný háček. Zastavit tam lze, stát nikoli, protože § 25 odst. 3  Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy;
« Poslední změna: 14 Září 2016, 02:56:42 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #10 kdy: 14 Září 2016, 03:51:23 »

Good point. Podobně také není zcela zřejmé, zda náhodou nestál "proti srsti".

Otázkou pak je, zda městapo vůbec měřilo a zda použilo certifikované měřidlo. Každopádně, dle informací od zakladatele tématu, je mu za vinu kladen úplně jiný přestupek, což by mohlo pomoci v získávání času. Krom toho samotné "zastavení" je velmi gumově popsáno.

A protože zde zazněly rady pro parazity, navrhují moderátorům přesun do neveřejné sekce.

přemístěno
enzym
« Poslední změna: 14 Září 2016, 08:44:00 od enzym »
IP zaznamenána

Harley

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #11 kdy: 14 Září 2016, 09:36:33 »

Všechny přestupky jsou podle § 125c, chybí tam odstavec, písmeno a případně bod.

Nemohlo se náhodou jednat o zastavení vozidla dle § 2 písm. p)? (porucha, nevolnost, fízl přikázal tam zastavit a nechat tam vozidlo)

Ta křižovatka je zajímavá, z jedné strany dej přednost, z ostatních stran nic. Testová otázka: Kdo pojede křižovatkou dříve? Vozidlo z výhledu, nebo bílo-oranžová Fabia combi jedoucí zleva?

tady je přesná citace

došlo ke spáchání jednání mající znaky přestupku dle §
125c odstavce 1 písmena k) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, ve znění pozdějších předpisů,
spočívajícího v porušení povinnosti stanovené v ustanovení dle § 27 odstavce 1 písmena d) zákona č.
361/2000 Sb., o silničním provozu, ve znění pozdějších předpisů, tím že: neoprávněně zastavil a stál na
křižovatce, nebo v kratší vzdálenosti než 5m před a za křižovatkou.
IP zaznamenána

Harley

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #12 kdy: 14 Září 2016, 09:40:20 »

díky všem za rozbor, nicméně stejně teď nevím jak postupovat. nereagovat na výzvu?podat odvolání?najít Helmuta?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2016, 10:36:41 »

Rozhodnutí je výhradně na Vás. Technicky je "přestupek" rozebrán snad do mrtě, takže hurá do toho či od toho.

A. zaplatit odpustek a dál se nestarat

B. nezaplatit odpustek a

B.1 někoho udat podle bodu C
B.2 a hrát mrtvého brouka do doby, než Vás úřad obešle k podání vysvětlení jako provozovatele (side-effect může být Turbo sprdel)
- podání vysvětlení podat bodu C
- hrát i nadále mrtvého brouka a nechat překlopit na sprdel a tam se pokusit bojovat

C
- naprášit kontaktního helmuta či jistého a ověřeného totmuta
- udat sám sebe a bojovat ve správním řízení

Každá varianta má svoji cenu a časovou náročnost jak Vaši (-) tak ouřadu (+). V Brně je dle zkušeností zkušených velká šance, že správní řízení ouřad nebude řídit správně a zmastí to procesně. Osobně považuji takový bagatelní možná přestupek za vynikající příležitost na získání základního skillu pro boj s ouřady a i případná prohra v odvolání nebude moc bolet.

Povinná literatura
- http://road-fens.cz/fsm-6-vyzva-k-uhrade-stanovene-castky/
- http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/
- ZPPK http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361
Doporučená literatura
- celý http://road-fens.cz/
- toto fórum
« Poslední změna: 14 Září 2016, 11:08:19 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:prestupek par. 125c
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2016, 12:57:58 »

Kdy se údajný přestupek stal?
IP zaznamenána