30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předexekuční upomínka od MHMP  (Přečteno 86 krát)

czl

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Předexekuční upomínka od MHMP
« kdy: Dnes v 12:32:02 »

Ahoj,

přišla mi dnes obyčejnou poštou (mám DS) Předexekuční upomínka, vyrozumění o výši daňového nedoplatku od MHMP. Je to v podstatě výzva k uhrazení daňového nedoplatku, vzniklého vykonatelným rozhodnutím Odboru dopravněsprávních činností MHMP z  února 2019 s nějakým číslem jednacím.

Vzhledem k tomu, že po pěti letech nemám ani ánunk o tom, co by to mohlo být a nechce se mi tam volat, ptám se tady, o co může jít, abych se mohl připravit. Znamená to, že jsem někde prošvihnul nějaké správní řízení, o kterém jsem ani netušil? Setkali jste se s tím někdy?

Dík.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Předexekuční upomínka od MHMP
« Odpověď #1 kdy: Dnes v 13:30:12 »

Co se týče obyčejné pošty vs DS - Jde o to, jestli máte tu správnou DS - DS můžete mít jakou soukromá osoba a na podnikání. A pokud máte například jen DS pro podnikání a přestupek byl soukromým autem, pak je doručení poštou v pořádku. To, že dopis není do vlastních rukou je jiný problém.

A v roce 2019 jste (správnou) DS měl?


IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Předexekuční upomínka od MHMP
« Odpověď #2 kdy: Dnes v 14:44:02 »

Není lepší dát někomu plnou moc, ať dojde ofotit spis?
IP zaznamenána

czl

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předexekuční upomínka od MHMP
« Odpověď #3 kdy: Dnes v 14:46:24 »

Je to celé trochu divné - 2019 jsem soukromou DS neměl, jedno auto bylo firemní a druhé má na sebe žena. Takže je mi vůbec záhadou, proč to přišlo na mě jako fyzickou osobu, nadto obyčejnou poštou do schránky.

Každopádně otázka zůstává - končí takhle nějaké prošvihnuté správní řízení? Nejsem si absolutně vědom nějakého správního řízení, ale je to asi to jediné, co mě napadá.

Na spis se můžu dojít podívat sám, teď jen pátrám po možných příčinách.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Předexekuční upomínka od MHMP
« Odpověď #4 kdy: Dnes v 15:11:24 »

Jak to chtějí uhradit?
IP zaznamenána

czl

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předexekuční upomínka od MHMP
« Odpověď #5 kdy: Dnes v 15:56:51 »

Normálně bankou, na účet MHMP.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Předexekuční upomínka od MHMP
« Odpověď #6 kdy: Dnes v 16:12:19 »

OK, a je ověřené, že to je účet MHMP? :-)
Člověka napadá ledacos.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Předexekuční upomínka od MHMP
« Odpověď #7 kdy: Dnes v 16:31:50 »

Nejsem si jistý, jestli se tady vyplatí hrát na "nedoručeno" (to je dotaz na matadory), nicméně bych úplně neviděl problém v tom přiznat příjem dopisu a napsat jim, že si nejsem vědom žádného nedoplatku z žádného řádně ukončeného řízení a ať laskavě postupují dle zákona a v první řadě vlastně vůbec dají vědět co "jsem dlužen a za co"...
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil
Re:Předexekuční upomínka od MHMP
« Odpověď #8 kdy: Dnes v 16:40:43 »

Odpoved na otazku: Ano, takhle muze skoncit prosvihnute SR.

Ale take takhle muze skoncit domnele (z pohledu uradu) prosvihnute SR (spatne dorucovani, zamena osob, ... ). Pokud v te predexekucni vyzve mate, jak uvadite, c.j. toho SR kterym mela vzniknout vymahatelna pohledavka, nejlepsi asi je odebrat se na urad a nahlednout do onoho spisu. Nevidim v tom pro Vas zadne nebezpeci.

Hrat to na nedoruceno alias strategii mrtvy brouk bych nedoporucoval. Pak to dostane exekutor a s tim uz asi bude trochu slozitejsi domluva - ma v tom vlastni penize.

Muze to samozrejme byt i podvod - to se take nejspis dozvite na urade.
IP zaznamenána