30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stížnost na jednání přislušníků PČR  (Přečteno 3747 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Stížnost na jednání přislušníků PČR
« kdy: 26 Listopadu 2016, 08:24:12 »

Zdravím a mám dotaz k podání stížnosti na jednání příslušníků PČR a jejímu vyřizování. Podal jsem volně stížnost, kde jsem cca popsal, co se mi nelíbilo (nepoučení, bezdůvodné zavření do cely, odebrání osobních věcí bez potvrzení, bránění pořizování záznamu, manipulace s odebranou věcí, ...).

Stížnost byla přijata a byl jsem vyzván, abych doložil důkazy svých tvrzení. Mám audio/video nahrávky, ne vše je použitelné, ale něco z toho snad podpoří má tvrzení. Problém je, že si nejsem jist, jestli chci toto předkládat dřív, než se zahájí nějaké šetření a než se případně vyjádří dotčeni příslušníci. Nerad bych, aby se šetřilo a potvrdilo pouze to, k čemu předložím důkazy a ostatní neskončilo něčím jako "tvrzené se nepovedlo prokázat".

Má představa byla, že dotčeni budou vyslechnuti bez toho, aby tušili, co můžu, nebo nemůžu prokázat a pokud nebudou jejich tvrzení odpovídat tomu, co si myslím, že jsem zažil a co můžu prokázat, předložil bych případně důkazy, čímž bych pak snížil jejich důvěryhodnost i v otázkách, které prokázat nemůžu.

Můj dotaz tedy zní, jestli můžu na výzvu orgánu reagovat ve stylu, že aktuálně nepokládám za důležité/vhodné předkládat důkazy, že jako základ by měl postačit obsah spisu, který jsem jim uvedl a jejich interní zdroje (např. záznamy z osobních kamer příslušníků, kamer na služebně) a mé důkazy budou dodatečně předloženy v průběhu šetření. Pokud bych odmítnul dodat vlastní záznamy, mohlo by se stát, že to smetou bez jakéhokoliv šetření?


Děkuji.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na jednání přislušníků PČR
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2016, 09:07:00 »

Vy nejste oprávněn posuzovat postup šetření. Buď jim to dáte nebo nedáte, nemůžete si ale určovat nějaké podmínky (časové nebo jiné). Oni to těm policajtům ukazovat nebudou, spíš potřebují vědět, na co se ptát, aby pak měli důkaz, že to bylo jinak..
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na jednání přislušníků PČR
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopadu 2016, 09:23:51 »

Asi jsem to nenapsal zřetelně, nechci nic posuzovat, ani jim do toho kecat, to samozřejmě nechám na nich, spíše mi šlo o to, co je vhodnější postup z mé strany. Právě to, že si nejsem jist "nestranností", mě vedlo k dotazu. Mít jistotu, že to nebude nějaké kamarádičkování, tak to neřeším a dodám, co mám. Takže, dle toho, co píšete, mi postačí nedodat nic, ale nebude to znamenat nějaké odložení bez šetření. A pak, když to třeba bude vhodné, dodatečně dodám, co mám.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na jednání přislušníků PČR
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopadu 2016, 09:49:13 »

Nestrani jsou asi takto:
- reditel kraje ma take pruser, kdyz maji pruser jeho podrizeni
- ovk spada pod reditele
- co je v sede zone, dle me zkusenosti je automaticky bile
- otazka je, zda pomuze podat trestni oznameni v jinem kraji na statni zastupitelstvi, kdyz si reditele kraju davaji navzajem medaile

www.policie.cz/soubor/organizacni-schema-krp-olk.aspx
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na jednání přislušníků PČR
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2016, 02:30:02 »

No právě. Proto chci zlepšit šance na nějké "solidní" prověření, ale jistotu mít nebudu bez ohledu na to, jak se zachovám. Pro začátek tedy nebudu na jejich výzvu reagovat a uvidíme.

Díky za názory.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na jednání přislušníků PČR
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2016, 04:25:59 »

Já bych jim to dal. Minimálně to pak můžete všechno zveřejnit.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na jednání přislušníků PČR
« Odpověď #6 kdy: 29 Listopadu 2016, 07:51:11 »

Nakonec jsem jim to tedy poslal, jsem zvědav, jak se s tím popasují technicky. Všem díky.
IP zaznamenána