30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Svinstvo EUCARIS - a neb co se chysta  (Přečteno 3119 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Svinstvo EUCARIS - a neb co se chysta
« kdy: 02 Srpna 2017, 02:01:40 »

V jakém rozsahu (konkrétně rozepsat) IT systém Eucaris využívá v současné době registr vozidel? Co se týče ostrého provozu, v tento moment jsou z CRV těžena data pro účely modulu CBE (tj. získání informace o provozovateli vozidla páchající jeden z přestupků vymezených ES 2015/413).

https://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Zadost-o-poskytnuti-informace-(1)/Poskytnute-informace/Eucaris
---
Členské státy by měly mít možnost vyrozumět vlastníka nebo držitele vozidla či jinak zjištěnou osobu podezřelou ze spáchání dopravního deliktu v oblasti bezpečnosti silničního provozu, aby je mohly informovat o použitelných postupech a právních důsledcích vyplývajících z právních předpisů členského státu deliktu. Členské státy by přitom měly zvážit, zda zašlou informace týkající se dopravních deliktů v oblasti bezpečnosti silničního provozu v jazyce dokladů o registraci vozidla nebo v jazyce, jemuž dotyčná osoba s největší pravděpodobností rozumí, aby zajistily, že dotyčná osoba správně porozumí sdělovaným informacím. Členské státy by měly použít vhodné postupy k zajištění toho, aby byla informována pouze dotyčná osoba, a nikoli třetí strana. K tomuto účelu by členské státy měly využít prováděcí postupy obdobné těm, které jsou již pro následné postupy u deliktů přijaty, a to včetně forem, jakými jsou v příslušných případech doporučené zásilky. Tím se této osobě umožní reagovat na informační dopis vhodným způsobem, zejména žádostí o další informace, uhrazením pokuty nebo tím, že uplatní své právo na obhajobu, a to zejména v případě, že došlo k omylu při zjišťování totožnosti. Na další postupy se použijí platné právní nástroje, včetně nástrojů o vzájemné právní pomoci a vzájemném uznávání, například rámcové rozhodnutí Rady 2005/214/SVV (7).

http://www.eurlex.cz/dokument.aspx?celex=32015L0413
---
Zásada vzájemného uznávání by se měla uplatňovat na peněžité tresty a pokuty uložené soudními nebo správními orgány, aby bylo usnadněno vymáhání těchto trestů a pokut v jiném členském státě, než ve kterém byly uloženy

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2005:076:0016:0030:CS:PDF

Update: Detaily nasazeni v Akční plán rozvoje inteligentních dopravních systémů (ITS) v ČR do roku 2020 (s výhledem do roku 2050)
https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/Strategie/ITS/Akcni-plan-rozvoje-inteligentnich-dopravnich-syste/Akcni-plan-rozvoje-ITS-prilohy.zip.aspx
« Poslední změna: 02 Srpna 2017, 16:09:52 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Svinstvo EUCARIS - a neb co se chysta
« Odpověď #1 kdy: 02 Srpna 2017, 09:10:21 »

Takže mě změří v německu a řešit to bude SO v ČR s neznalostí tamního zákona?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Svinstvo EUCARIS - a neb co se chysta
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2017, 09:47:25 »

Jsem zvědavý, jak to teď zafunguje u mě se soukromým autem a motorkou a doručováním. Mám zkušenost s pokutou v Rakousku se služebákem. Tam mě dohledali poměrně jednoduše.

Určitě mě teď soukromě blejskli v Rakousku u Lince a v Itálii řeším problém s nezaplacenou pokutou za mýtné, kdy jim nefungovala brána. Jenže, mám datovku a moje adresa trvalého bydliště poštu nepřebírá. Nebudou to mít jak doručit, ledaže by to na sebe vzala nějaká fízlácká organizace v ČR, která by nějakým způsobem dopisy transformovala a posílala přes datovku dotčeným provozovatelům.
IP zaznamenána

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Svinstvo EUCARIS - a neb co se chysta
« Odpověď #3 kdy: 02 Srpna 2017, 15:21:25 »

Mě se líbí ta formulace, že obhajoba má sloužit zejména k vyřešení omylu při zjišťování totožnosti.

Co se týče usnadnění vymáhání peněžitých trestů, tak by mě zajímalo, jak budou řešit finanční vyrovnání mezi SO různých zemí za výmáhání. Například německý SO by pravděpodobně za svou práci požadoval více peněz než je samotná pokuta.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Svinstvo EUCARIS - a neb co se chysta
« Odpověď #4 kdy: 02 Srpna 2017, 15:48:06 »

Takže mě změří v německu a řešit to bude SO v ČR s neznalostí tamního zákona?

Já z toho vyčetl že ČR jen dodá údaje a řešit to bude německý SO.. ale s Německem to nějak tak je i teď..
IP zaznamenána