30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz vjezdu  (Přečteno 6553 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Zákaz vjezdu
« kdy: 13 Července 2016, 15:26:18 »

Ahoj,

přemýšlím že bych si pravidelně urychloval cestu do práce projížděním jednoho zákazu vjezdu. Na jaký orgán bych se měl obrátit s žádostí podle InfZ jestli je porušování tohoto zákazu zajišťováno pomocí automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích?

Díky
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2016, 15:39:14 »

Raději požádejte o seznam všech automatizovaných technických prostředků používaných bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích na území obce.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2016, 15:46:11 »

Díky za tip. Kam to mám tedy adresovat? Mě zajímají hlavně technické prostředky umístěné na jedné budově jednoho Krajského ředitelství policie.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2016, 15:50:35 »

No hlavně nepletu-li se, tak porušení zákazu vjezdu nelze sprdelizovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2016, 15:51:52 »

Pravomoc provádět dohled na PPK má (při zanedbání nezajímavých výjimek) jen PČR a městská/obecní policie, tedy i příslušný automatizovaný prostředek musí formálně provozovat některý z těchto subjektů. Žádost tedy směřujte jim.

Dovolím si pár poznámek pod čarou.

1. nejde-li o nějaký obzvlášť stupidní zákaz vjezdu, nepovažuju za úplně normální ho systematicky porušovat (nikoliv ve vztahu k hrozící represi, ale určitým obecným standardům lidského soužití)

2. pokud už se k tomu rozhodnu, nepovažuji za úplně rozumné na svůj záměr formou infožádosti fízly upozorňovat

3. jestli tam nějaká kamera je nebo není poznám pouhým okem, netřeba se na to někoho ptát, stejně tak není problém rozpoznat, zda jde o obecnou městskou kameru nebo něco co má automaticky hlídat PPK

4. je-li idea celého dotazu postavená na předpokladu, že když vám odpoví, že tam žádný automatizovaný prostředek není, vytáhnete to v okamžiku, kdy by vás zkoušeli stíhat za sprdel, nebude vám to nic platné. I kdyby se ukázalo, že vám v té InfZ odpovědi natvrdo lhali, nebude to mít dopad do vaší deliktní odpovědnosti - sice by vám tím vytvořili jisté legitimní očekávání, ale ani legitimní předpoklad, že určitá zakázaná činnost není zrovna zjišťována, vám nezakládá možnost ten zákaz porušovat či nějakou liberaci z následné sankce
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2016, 22:31:44 »

@Mhzz: O tom nic nevím. V příslušném paragrafu zákona je jen (zjednodušeně) podmínka: zjištěno automaticky nebo parkovací přestupek.

@hh: Děkuji
ad 1 - komunikaci běžně využívají pachové a ostatní složky IZS. Nedavno jsem tam viděl jet právě i normálního civila.
ad 2, 3 - možná tedy jen provedu detailní ohledání té budovy na přítomnost kamer
ad 4 - v to jsem ani nedoufal
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu
« Odpověď #6 kdy: 14 Července 2016, 00:40:49 »

Mhzz: Zjišťovat automaticky zákaz vjezdu/průjezdu není v principu problém, je to možné jak právně tak technicky (představte si to třeba jako hlídání průjezdu semafory - což se již nyní běžně praktikuje - jakoby permanentně svítila červená).

Nicméně nevím o tom, že by někde v ČR něco takového bylo v provozu. Zaznamenal jsem jen pilotní provoz čehosi, co má hlídat pouštění chodců na přechodu.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu
« Odpověď #7 kdy: 16 Srpna 2016, 15:49:30 »

Tak už mám v tomto místě 3 zkušenosti s PaChy. Zatím ani jednou za mnou nejeli, což mi přijde fakt divné.

Poprvé jsem tam chtěl odbočit, ale pachové tam kus dál v zákazu stáli, takže jsem se v té křižovatce těsně před zákazem otočil.
Podruhé při výjezdu od tamtud jsem viděl kus opodál stát modrou oktávku se staženými okny provádějíc dozor, velmi pravděpodobně uvnitř pachové. Taky za mnou nejeli.
Naposled už mě museli jasně vidět. Výjezd odtamtud je na křižovatku typu kříž. Pachové na té křižovatce stáli přímo naproti mě, vjížděli na hlavní stejně jako já, jen druhým směrem :D A taky si mě nevšímali.

Přitom už jsem jednou viděl, když jsem tamtudy chtěl jet, jak jednoho řidiče co tamtudy jel hlídka zastavila. Možná mám auto podobné někomu na whitelistu. Čekám, že jednou mě stejně chytí, ale časová úspora při cestě do práce mi už i případnou pokutu dávno zaplatila.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu
« Odpověď #8 kdy: 14 Listopadu 2016, 12:55:31 »

Znovu otevírám téma:

Teď jsem tímto zákazem delší dobu nejezdil. Až před pár dny jsem tudy chtěl projet a tentokrát tam místo pachů hlídkovala celní správa :D Můžou mě vůbec zastavit za projetí zákazu?
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu
« Odpověď #9 kdy: 17 Listopadu 2016, 17:43:46 »

Znovu otevírám téma:

Teď jsem tímto zákazem delší dobu nejezdil. Až před pár dny jsem tudy chtěl projet a tentokrát tam místo pachů hlídkovala celní správa :D Můžou mě vůbec zastavit za projetí zákazu?

Za projetí zákazu asi ne, ale zastavit vás mohou.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-17

babišova milice, no.

IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu
« Odpověď #10 kdy: 18 Listopadu 2016, 17:12:08 »

Díky za nasměrování. Po prostudování odhaduji jejich postup následovně: zastavili by mě a na místo by zavolali plnotučného fízla a žalovali by mu co jsem provedl. Budu se jim tedy vyhýbat.
IP zaznamenána