30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Diskuze z Facebooku  (Přečteno 5960 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Diskuze z Facebooku
« kdy: 26 Června 2017, 13:46:56 »

Chci se s Vámi podělit o svou diskuzi na Facebooku. O co šlo?

Moje asi čtyřicetiletá známá jela na návštěvu za kamarádkou a s jejím dovolením to zaparkovala před její garáží. Jelikož vlastní rodinné kombi a vjezd je příliš krátký, tak zadní kola plus zavazadlový prostor zabraly celý chodník. Nějaký uvědomělý občan zavolal MP, ta ihned dorazila a paní to měla za 500 Kč. Na místě zaplatila, protože vyhrožovali odtahem a nakonec to usmlouvala na poloviční částku.

S tímto zážitkem se pochlubila na jedné místní Facebookové skupině a jeden anonymní profil se k tomu vyjádřil a já mu na to řekl své. Proto aby jste se vyznali v barvičkách, ČERVENÁ je ten anonym, MODRÁ jsem já, BÍLÁ jsou místa či jiní lidé a FIALOVÁ je jméno té ženy.

Měl jsem podezření, že ten anonymní člověk pracuje na Městském úřadě, ale to je jen má osobní domněnka.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2017, 15:52:19 »

Záleží jaká je situace a frekvence dopravy. Rád obejdu či objedu popeláře, zásobování nebo nějakou jinou situaci, která prostě jinak vyřešit nejde, ale překážet někde autem jiným, by mi přišlo blbé - a když to má dlouhý, tak ať to postaví někam jinam nebo zajede do zahrady a neprudí tím ostatní - pokud tam teda nebyla na pár minut nebo je to odlehlá ulice, kde nic nejezdí.
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2017, 17:02:12 »

Doporučuju zkusit podobně vystrčenej zadek objet na invalidním vozíku, moc prima věc. Měli jsme v rodině invalidu, tak vím o čem mluvím. Možná by pak známá přemýšlela jinak.

With Tapatalk from my Expee Z1C. :-P

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2017, 17:59:53 »

No jestli zabrala celý chodník, tak si myslím že to úplně košér nebylo.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2017, 18:41:14 »

Bez fotky jak zaparkovala je celá diskuse o ničem.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2017, 20:25:29 »

Fotka parkování
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #6 kdy: 26 Června 2017, 20:56:43 »

A kde je to velký auto a kde je chodník?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #7 kdy: 26 Června 2017, 21:51:44 »

Chodník = ty čtvercové kachličky. :D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #8 kdy: 26 Června 2017, 23:30:09 »

Na tom chodníku by asi měli problém vyhnout se dva chodci jdoucí proti sobě. Co pak ta holka s kočárkem.To bude ta dekadence. Stejně jako argumentace, že by někdo musel auto obejít po asfaltu, třeba "nedejbože matka s kočárkem". Asi má pán doma slepici, co neumí obejít auto nebo se při vchodu do "vozovky" rozhlídnout, jestli proti ní něco nejede. Tak se rozhodl dát do úřadování a vytvořit pro svou slepici spleť bezpečných tras (třeba cyklo), kde by slepička měla volný pohyb. Za pomoci MP a obecní sítě donašečů je to celkem easy task, k tomu se přidá mentalita lidí co cálujou jak divý. Dokonalý systém.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #9 kdy: 27 Června 2017, 07:34:20 »

No jo, kočárkový argument je nesmrtelný ;D
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #10 kdy: 27 Června 2017, 08:23:59 »

Nooo, tak to je jiná. Já si to představil jako chodník s rantlem a normální silnici. S tímhle ať jdou k šípku.

With Tapatalk from my Expee Z1C. :-P

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #11 kdy: 27 Června 2017, 22:18:07 »

To by jste lidi neuvěřili, kolik se tam na mě sneslo kritiky (většinou z anonymních profilů) a že to co předvádím, je absolutně trapné. Váš názor? Faktické chyby?

Za mě snad OK :)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #12 kdy: 27 Června 2017, 22:56:53 »

zrušil bych si xichtoknihu a bude klid
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #13 kdy: 27 Června 2017, 23:34:25 »

To by jste lidi neuvěřili, kolik se tam na mě sneslo kritiky (většinou z anonymních profilů) a že to co předvádím, je absolutně trapné. Váš názor? Faktické chyby?

Za mě snad OK :)

Egoboost bych tu nehledal. Faktická chyba je řešit cokoliv s dementama na facebooku, ztráta času, nedopadne to na úrodnou půdu. Ti lidé mají svoje ideologie vyčtené z médií a zkušenosti s policií mají jen dobré, za pokuty slušně poděkují a pak se tím chlubí známým. Realita přijde ve chvíli, kdy je fakt potřebujou, když jim fízl úmyslně srazí autem děti nebo pokusí znásilnit ženu na nádraží (nedávné zprávy, k dohledání tu na fóru).

Na tomto fóru je většina lidí řidičů, které řízení baví nebo řídit musí a také mají zkušenosti s fízlama, takže pro zdejší osazenstvo je snazší se vžít do role pokutovaného. Pro ty co mají najetou trasu domov - práce a zpět nebo nemají vůbec ŘP ani auto, nebo jezdí jen zřídka to zas tak snadné není a přiklánějí se k ideologii že páchat přestupky je špatné a mělo by se za to platit. Tam pak fungují argumenty s hodnými malými dětmi a kočárky a zlými černými BMW.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Diskuze z Facebooku
« Odpověď #14 kdy: 28 Června 2017, 20:07:32 »

Tak paní se až poté poradila s právníkem, který četl tu diskuzi na FCB a že takové chytrácké plky snad ještě nikde nečetl. :)
IP zaznamenána