30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost právnická osoba - vina hozena na statutáře  (Přečteno 19564 krát)

Scar

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost právnická osoba - vina hozena na statutáře
« Odpověď #30 kdy: 27 Března 2016, 00:56:02 »

den zániku dle nich je přesně rok poté, co bylo auto změřeno. takže konec ledna 2015. výzva k určení totožnosti řidiče přišla cca konec září 2015 a počátkem ledna to zkusili s vinou jednatele a začátkem února přišla to zastavení řízení kde bylo uvedeno, že se to zastavuje ke konci lednu (tedy rok po změření).


vývoj to zatím další nemá, v datovce zatím nic
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost právnická osoba - vina hozena na statutáře
« Odpověď #31 kdy: 27 Března 2016, 07:27:13 »

No, tak v tom případě je opravdu blbost ta prekluze, protože zločin jednatele, který se pokusili stíhat (tj. porušení § 10(4) ZPPK), se stal někdy v září/říjnu 2015. Tedy šlo by požadovat v přezkumu zrušení/změnu toho zjevně nezákonného zastavovacího usnesení, a domáhat se vydání meritorního rozhodnutí o daném skutku, tj. buď rozhodnutí o vině, nebo zastavení z důvodu podle § 76(1)(a) PřesZ - skutek, o němž se vede řízení, není přestupkem.

Jinak i ve vztahu k primárnímu lednovému přestupku by to měla být konečná. Odpovědnost za tento přestupek již zanikla, a sprdel z toho udělají těžko - museli by tvrdit, že šlo o automatizované měření, dále by museli vykázat odložení ještě před prekluzí (což údajně v Brně vesele dělají antedatovaným razítkem, ale lze jim následně ), ale hlavně jim chybí, pokud jsem to správně pochopil, výzva dle § 125h ZPPK (nešlo-li o překročení o 40+ v obci či 50+ mimo).
IP zaznamenána

Scar

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost právnická osoba - vina hozena na statutáře
« Odpověď #32 kdy: 28 Dubna 2016, 23:53:09 »

Ještě bych chtěl shrnout postup, jak pro příště jak postupovat. Protože, já jsem měl ze zdejšího fóra vyčten postup nějak takhle:

1) jestliže přijde obsílka provozovateli vozidla (práv. osoba) a nespadá to pod sprdel a zároveň to není o víc než 30km
2) ignorovat opicajty
3) magistrátu sdělit, že řidiče známe ale dle LZPS jim nic nesdělíme
4) sporgán by to měl odložit



btw. zatím se nic neděje, takže je to téměř s jistotou konec tohoto jednoho případu.

Díky všem za pomoc a za obětovaný čas při čtení toho tématu
« Poslední změna: 29 Dubna 2016, 14:27:36 od Scar »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost právnická osoba - vina hozena na statutáře
« Odpověď #33 kdy: 29 Dubna 2016, 06:51:02 »

nespadá to pod sprdel a zároveň to není o víc než 30km
Tomuto vůbec nerozumím, můžete rozvést blíže či uvést příklad a vysvětlit, proč právě tyto dvě podmínky najednou?

Jinak bod 2 je správně vždy a asi i za všech okolností.
« Poslední změna: 29 Dubna 2016, 07:20:27 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Scar

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost právnická osoba - vina hozena na statutáře
« Odpověď #34 kdy: 29 Dubna 2016, 14:27:06 »

měl jsem za to, že když u vyššího překročení rychlosti hrozí zákaz řízení, že budou postupovat jinak... je pravdou že jsem nepročítal zdejší témata u překročení 30+km, takže je to zavádějící informace ode mě.
IP zaznamenána