30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit  (Přečteno 10840 krát)

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2016, 06:58:14 »

Aneb jak lze jinak napsat, že fízlové a úředníci jsou líná a neschopná pakáž, která si neumí obhájit mnoho svých vykonstruovaných přestupků.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2016, 07:28:29 »

Bezva, to je úžasný článek. Podobným způsobem by to šlo napsat např. o soudech. Spousta obviněných se u soudu vyhne trestu. Počet odsouzených versus osvobozených dokládá, že někteří si našli cestičky a jsou beztrestní.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2016, 12:42:56 »

To je ale pekne nechutny kompilat lzi, propagandy a demagogie v jednom. Nazyvat zakonne postupy obchazenim zakona - na to uz musi hulit dobry matros.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2016, 19:27:06 »

Plácnu to sem, páč na těchhle šuntech to za pár měsíců zmizí, jóó?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2016, 20:37:31 »

Náhodou ten článek je přesnej, jsou v něm důležité akorát tyto pasáže:

Modelová situace: policejní hlídka uprostřed obce zastaví řidiče, který jel sto kilometrů v hodině. Navíc nebyl připoutaný a za jízdy telefonoval.
Situace je zdánlivě jasná. Šoféra čeká tučná pokuta a příděl trestných bodů.
...
I více než deset let poté, co u nás začala platit přísnější pravidla pro řidiče (typická právě obávanými trestnými body), totiž po českých silnicích jezdí řada šoférů, kteří z podobných problémů dokáží velmi elegantně vyklouznout.
...
„Proti různým taktikám se samozřejmě snažíme všemožně bojovat. Od loňska je například u dopravních přestupků prodloužená promlčecí lhůta z jednoho roku na dva. Už brzy bychom navíc měli získat snazší přístup do řidičských databází zemí Evropské unie,“
...
„Pak se snadno může stát, že tito lidé jsou zavaleni prací a udělají třeba nějakou administrativní chybu, proti které se pak řidiči odvolávají a vyšší instance musí přestupky odkládat,“


Prostě buď jsou špatně zákony, nebo policie, nebo úředníci dělají špatně svou práci... jinak ten článek snad ani nejde interpretovat.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2016, 21:03:04 »

No, jistě, jenže jejich interpretace je, že zákony jsou špatný pro to, že vovčan si může dovolit se bránit. A opravit bysetomělo tak, že bude mít už jenom možnost akorát vysolit prachy na místě, nebo chodit pěšky.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #8 kdy: 27 Července 2016, 21:54:14 »

Ono je to vlastně úplně jednoduchý ale vlastně už asi nerealizovatelný. Představte si , že by policisté opravdu pomáhali a chránili obyvatele, bez zbytečné byrokracie. Ve své pracovní době by byli v provozu a na ulicích, byli by vidět, každého, koho by viděli jak se například někomu lepí na "prdel" nebo zbytečně překáží v levém pruhu by zastavili a vysvětlili by mu co udělal špatně, když by se udělala někde zácpa okamžitě by se snažili řídit dopravu a hledali by pro nešťastníky objízdné trasy, každou zbytečnou značku by okamžitě nechali odstanit a naopak by se snažili na místech kde je to bezpečné umístit značky povolující vyšší rychlost a tím pádem i plynulost provozu, rychlost by měřili a postihovali její výrazné překročení výhradně v době provozu a na nebezpečných místech, v oblastech s nedostatečnou parkovací kapacitou by se snažili organizovat parkování tak aby tam bezpečně zaparkovalo maximum aut... atd. atd. atd......
Pak by se asi málokdo bránil pokutě v případě že by byl přistižen jak ve 13:00 ve všední den jede přes přechod u školy 80 Km/h....a když ano pak by to bylo tak malé procento lidí, že by o tom nikoho nenepadlo psát..... 
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #9 kdy: 27 Července 2016, 22:15:12 »

Hlavně by se na něj lidi koukali divně a bez pochopení. Protože by věděli, že policajti jen zbytečně nebuzerují.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #10 kdy: 27 Července 2016, 23:03:25 »

Ono je to vlastně úplně jednoduchý ale vlastně už asi nerealizovatelný. Představte si , že by policisté opravdu pomáhali a chránili obyvatele, bez zbytečné byrokracie. Ve své pracovní době by byli v provozu a na ulicích, byli by vidět, každého, koho by viděli jak se například někomu lepí na "prdel" nebo zbytečně překáží v levém pruhu by zastavili a vysvětlili by mu co udělal špatně, když by se udělala někde zácpa okamžitě by se snažili řídit dopravu a hledali by pro nešťastníky objízdné trasy, každou zbytečnou značku by okamžitě nechali odstanit a naopak by se snažili na místech kde je to bezpečné umístit značky povolující vyšší rychlost a tím pádem i plynulost provozu, rychlost by měřili a postihovali její výrazné překročení výhradně v době provozu a na nebezpečných místech, v oblastech s nedostatečnou parkovací kapacitou by se snažili organizovat parkování tak aby tam bezpečně zaparkovalo maximum aut... atd. atd. atd......
Pak by se asi málokdo bránil pokutě v případě že by byl přistižen jak ve 13:00 ve všední den jede přes přechod u školy 80 Km/h....a když ano pak by to bylo tak malé procento lidí, že by o tom nikoho nenepadlo psát.....
amen! Osobně klidně zaplatím pokutu za to že jsem svojí blbostí (nebo nepozorností) někoho ohrozil, nebo i omezil. Ale takové pokuty se prostě nerozdávají!!!

Minulý týden se mi v Praze stala zvláštní věc. Křižovatka řízená semafory. Vkročil jsem na přechod (na zeleného panáčka) a málem mě přejel taxík, který z vedlejší odbočoval na komunikaci kterou jsem přecházel. Uskočil jsem zpět na chodík a řekl si "ty vole málem mě sejmul, to je hovado". A hned druhý den, (stejná doba, stejný přechod) málem sejmul autobus (který odbočoval z vedlejší na hlavní komunikaci) maminku s kočárkem - která vkročila na přechod na zeleného panáčka. (maminku s kočárkem, fakt si nedělám prdel!!!). I maminka s kočárkem uskočila zpět na chodník (byl to jen golfák, ale kdo by to byl řekl jak se dá s golfákem skákat). Rozdíl byl jen v tom že v mém případě taxikář nebrzdil (naopak), v případě maminky autobus sice brzdit zkusil ale bylo to prd platný (přestože evidentně ani zdaleka nejel 50 - je to 90 stupňů zatáčka). Každopádně policajti nikde. Kamerové sledování křižovatek (jestli tam vůbec je) nic takového do přestupkového nepošle... Hlavně že mi nezapomněli poslat odpustek za to že jsem v sobotu v 9 večer jel 42 na 30 na dvouproudé (v každém směru) silnici v Praze kde široko daleko nebyla ani noha nebo kolo.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #11 kdy: 28 Července 2016, 09:32:59 »

Američani totiž v systém pořád ještě věří a pokud je někde snížený limit, mají za to, že to je z dobrého důvodu. To je něco, co u nás dávno neplatí.
Právě. Pokud věřím tomu, že je nějaké omezení důvodné, pak ho o to spíše respektuji. Pokud ovšem je běžné, že je na mnoha zcela bezpečných 4 proudých komunikacích třicítka kvůlivá výběru pokut, pak nebudu takovou značku respektovat ani tam kde by (tipl bych 1 z 10) opravdu byla oprávněná.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #12 kdy: 28 Července 2016, 10:16:39 »

Minulý pátek jsem tu "čest" se projet po D5 téměř v plné délce. Nejvíc mne pobavily úseky, kde byla snížena rychlost na 80, u kraje silnice byly vyskládány "kužely" a po 300 metrech 80 končila. Nikde nic. Nikde žádné zúžení. Nikde žádný pracovník. Prostě jen tak. Mám pocit, že takové úseky byly 3. Poté co jsem na prvním brzdil na těch 80 ... druhý jen sundal nohu z plynu a třetí projel normálně 130. Pak člověk logicky nemá důvewru ani ke značení, když to tady může každý TOnda označit jak se mu chce.
Když jsem jel začátkem července z Chorvatska a jel jsem Rakouskem, dojel jsem na úsek, kde se přes den pracovalo a večer tam nikdo nebyl. Značky byly obráceny do pole a prostě se jezdilo normálně.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #13 kdy: 28 Července 2016, 12:07:21 »

Značky byly obráceny do pole a prostě se jezdilo normálně.

To by bylo ale moc práce navíc  ;)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řidiči, kteří se brání začínají úřadům vadit
« Odpověď #14 kdy: 28 Července 2016, 13:03:30 »

Nejvíc mne pobavily úseky, kde byla snížena rychlost na 80, u kraje silnice byly vyskládány "kužely" a po 300 metrech 80 končila. Nikde nic.

D10, Brodce.. tam byla značka 80 a ani ty kužely.. prostě NIC.. aspoň měsíc.. asi čekali až se lidi naučí tu 80 ignorovat.. a až pak tam udělali zúžení a začali pracovat.
IP zaznamenána