30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zakažme městské policii měřit rychlost v obcích, navrhuje poslanec  (Přečteno 11964 krát)

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Citace
    Představitelé radnic s návrhem nesouhlasí. Například místostarosta Mělníka Milan Schweigstill si myslí, že by městská policie měřit nemusela, pokud by ovšem měli pravomoc přivolat do města měřit státní policisty. Dva radary prý má Mělník u polikliniky a u školy, řádově ročně vyberou miliony korun.

:-D :-D ..
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil

Vzhledem k tomu, že už je to za ne až tak dlouhý čas podruhé, co se to objevuje a rezolutně proti není ani ten kretén pokuŤok, tak jsem mírným optimistou.

Přece jenom budou volby, takže i to ANO asi cítí, že je třeba někde ubrat ...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil

…aby pak přitlačili sami ještě víc. Známe to neBurešovo: „žadné daně zvyšovat nebudem“…
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil

Jistě, nic jiného ani nečekám. Ale ještě jsem trochu optimista proto, že opicajty prý pase spíš ODS než ANO, takže by se na tom ANOnisti mohli zkusit ukázat v trochu lepším světle, zároveň si tím nenabourají svoje kšefty a uškodí konkurenci. Ale tahle úvaha už je dost na vodě.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

Prave jsem ten clanek objevil take a mnu si oci, jesti nemam vlci mlhu ...

a dokonce hlaska od nejakeho dobrosera z UAMK: "Proto se často schovávají někde za keřem, takže jsou doslova zákeřní," :)))

Bud je to volbama, nebo preci jen zacal byt slyset hlas lidi, ktere to sere ... podivne

IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Jen tak pro zajímavost, podle té novely zákona o obecní policii si vás takový obecní policajt už může pozvat (i nechat předvést) k podání vysvětlení a může dávat pokuty za jízdu na červenou. A taky testovat na alkohol, návykové látky a odebírat DNA. Sice se pro nás fakticky nic nemění, ale utahování šroubů pokračuje stále ...
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 205
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Návrh zákona zde:
http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=681&CT1=0

Tak to je pekny zprasek od zacatku az do konce ... tupym prasatum dat takove pravomoci...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil

No tak to už vidím. Městská opice zjistí, že byla nahrávána a pak využije  § 17 odstavec 1:„Strážník je oprávněn vyzvat osobu k vydání věci, pokud lze mít za to, že v řízení o přestupku může být uloženo její propadnutí anebo může být zabrána, nebo jde o věc důležitou pro řízení o přestupku.“ a zabaví kameru/nahrávací zařízení.
No, hezky pěkně!
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re: Zakažme městské policii měřit rychlost v obcích, navrhuje poslanec
« Odpověď #10 kdy: 21 Dubna 2016, 22:21:55 »

Tady jsou proti sobě dvě práva: pořizovat si audiozáznam služebního/veřejného rozhovoru/jednání (posvěceno ÚS) x právo debila tu nahrávku zabavit. Které bude mít u soudů větší váhu? U SO a městapa nepochybuji, které právo zvítězí.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re: Zakažme městské policii měřit rychlost v obcích, navrhuje poslanec
« Odpověď #11 kdy: 22 Dubna 2016, 03:58:07 »

To je ještě dobrý případ, kdy je pouze zabavena nahrávka, ale existuje a je možnost se k ní dostat. Ale když vám u řízení opicajt položí na záznamové zařízení svetr, aby nebylo slyšet hovor, nebo vám násilně vypne předem pouze odebrané zařízení, to je pak horší.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re: Zakažme městské policii měřit rychlost v obcích, navrhuje poslanec
« Odpověď #12 kdy: 22 Dubna 2016, 10:17:36 »

1. Pokud mě staví např. za rychlost, chtěl bych vidět, jak budou odůvodňovat, že mobil je věc důležitá pro řízení o přestupku... Rovněž mi není známo nic o tom, že v dopravním přestupkovém řízení by bylo možno jen tak uložit trest propadnutí věci. Takže jakkoli se mi to ustanovení ekluje, praktický dopad bude nula nula nic.

2. Snad není takový problém nahrát si opičáka tak, aby o tom nevěděl, ne? Já mám k tomuto účelu mírně upravená sluchátka, která mi visí kolem krku nebo a funguje to výtečně. Pokud člověk nevystupuje z auta, tak telefon či jen mikrofon na sluneční cloně nebývá většinou nápadný a zvuky pobírá dobře.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re: Zakažme městské policii měřit rychlost v obcích, navrhuje poslanec
« Odpověď #13 kdy: 22 Dubna 2016, 15:54:24 »

2. Snad není takový problém nahrát si opičáka tak, aby o tom nevěděl, ne? Já mám k tomuto účelu mírně upravená sluchátka, která mi visí kolem krku nebo a funguje to výtečně. Pokud člověk nevystupuje z auta, tak telefon či jen mikrofon na sluneční cloně nebývá většinou nápadný a zvuky pobírá dobře.

Je tady urcity rozdil v pristupu. Je treba si uvedomit, ze Ty jsi zarputily a do jiste miry zakerny bojovnik s fizlama vseho druhu, jehoz konickem je jednak je provokovat a poucovat jiz v prubehu kontroly a davat to tem zmetkum sezrat pote s nenapadne porizenym dukaznim materialem ... coz je samozrejme prikladny postup pro ty, kdo na to maji odvahu a cas.

Druhy pristup je naopak nahravat je viditelne, byt o malicko mene konfliktni a davat jim najevo, chlapci, ja se z vas nepo*, nedam si nic libit a nejsem snadna verze osliku otres se ... to ma alespon dle mych zkusenosti docela vyznamnou uspesnost k odrazeni je z nadmerne buzerace a redukce ztraty casu ... vzdavaji to driv a nepousti se do zjevnych pytlovin.
« Poslední změna: 22 Dubna 2016, 15:56:14 od RIK »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re: Zakažme městské policii měřit rychlost v obcích, navrhuje poslanec
« Odpověď #14 kdy: 22 Dubna 2016, 16:34:23 »


Možná tyto dva přístupy spojit. Nahrávat viditelně na telefon a ještě skrytě. Ale to člověk opravdu musí být "lovec lebek"...v našem případě ovšem tupých.....
IP zaznamenána