30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace  (Přečteno 4243 krát)

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« kdy: 19 Srpna 2021, 13:31:39 »

Zdravím vás, neví náhodou někdo, jak trvale odhlasit vozidlo bez toho, aniž bych musel předložit doklad o ekologické likvidaci? auto bych si rád rozebral na ND a jako rozebrané (jen kastla a navíc ořezaná) mi to na vrakáči nevezmou, navíc stejne bych to radsi odvezl do šrotu a měl z toho nejaký ten peníz. Fascinuje mě, jak stát diktuje co ma člověk dělat se svým majetkem... předem díky za každou radu
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #1 kdy: 19 Srpna 2021, 13:51:00 »

Udelal bych vyvoz do zahranici. Jeste jsem to nepotreboval, ale sel bych touto cestou. Pripadne by se taky mohlo ztratit.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #2 kdy: 19 Srpna 2021, 17:01:45 »

Ztracené tam bude registrováno dál, nebude odhlášeno. Navíc asi bude v celostátním pátrání nafurt.
IP zaznamenána

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #3 kdy: 20 Srpna 2021, 13:23:45 »

vývoz do zahraničí lze i z depozitu? a musí ten vývoz byt na někoho napsaný? někdo kdo za to jakože zodpovída...
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #4 kdy: 20 Srpna 2021, 20:37:17 »

Ten vývoz mě zajímá, nějaké osobní zkušenosti někdo?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #5 kdy: 20 Srpna 2021, 21:16:03 »

S rozebráním auta na ND a nakládáním s vrakem opatrně. Potenciální "bota" spočívá v tom, že auto se v momentě, kdy se rozhodnete přestat jej používat k jeho původním účelům (tj. k provozu), stává odpadem a další nakládání s ním musí probíhat v režimu zákona o odpadech. Krajské úřady za tohle udělily nejednu (a nemalou) pokutu autoservisům, které načapaly při rozebírání aut na ND, byť to třeba bylo na vlastním pozemku a vozidla byla zabezpečená, aby nedocházelo k vsakování provozních kapalin do půdy atd. - neměli na zpracování odpadu mustr, tak dostali flastr. Stačí nějaký dobrotivý "uživatel internetu" a máte zaděláno na malér (ačkoli to jde položit taky tak, že je to přestupek jako každý jiný, ...).

K prozkoumání můžu navrhnout taky nějaké kreativní řešení v rámci vyřazení z provozu na 12+ měsíců - ovšem jak se to chová v dlouhodobém měřítku netuším. Vím o pár autech, která takto skončila polo rozebraná někde na zahradě, kde v nich nalezli ubytování bezdomovci, avšak následný osud jak jejich, tak majitele, mi není známý.
IP zaznamenána

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #6 kdy: 24 Srpna 2021, 09:59:12 »

děkuji za odpovědi ;) vozidlo které chci takto rozebrat již v depozitu 12+ je, bylo mi rečeno, že od této chvíle depozit trvá na dobu neurčitou, jenže, co se stane když to auto již fyzicky vůbec nebude existovat a to třeba desitky let, jak to potom budou vymáhat kdyby např. chtěli abych jej přihlásil či zlikvidoval. Líbí se mi varianta vývozu, ale má s tímto někdo přímo zkušenost? ještě pár let zpět stačilo napsat čestné prohlášení o tom, že vozidlo je využívané jako třeba kurník nebo včelín ovšem co na ty zmetky platí dneska?
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #7 kdy: 24 Srpna 2021, 10:00:28 »

Nejjednodušší když vám ho náhodou někdo ukradne.  Fízlove daj protokol že to bylo hlášeno  takový to ble ble ble dělali jsme co jsme mohli a nic nenašli po měsíci příjde že odloženo a vy to akorát nahlásíte pojišťovně aby zrušili ručení.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #8 kdy: 24 Srpna 2021, 19:39:34 »

To je ale nesmysl, RZ má v depozitu, nepotřebuje s pojišťovnou nic řešit, auto v depozitu přece žádné pojištění nepotřebuje. On psal, že potřebuje vozidlo z registru odhlásit a kradené vozidlo tam zůstane naopak napořád bez možnosti odhlášení, dokud se nenajde.
« Poslední změna: 24 Srpna 2021, 19:52:22 od alo.is »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #9 kdy: 24 Srpna 2021, 22:36:38 »

u vývozu je třeba EK
takže vozidlo musí aspoň mít štítky, barvu a gumy s disky správného rozměru
nějak si víc nepamatuji, co na EK ještě řeší
nově už může být EK na současného majitele-provozovatele
ne na Zorina Uljiče z Chustu  8)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #10 kdy: 25 Srpna 2021, 00:24:04 »

na vývoz tuším EK být nemusí.. nebo si to případně pletu s neověřenou PM, teď nevím.. ale myslím, že to byla ta EK
IP zaznamenána
In dubio pro reo

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #11 kdy: 25 Srpna 2021, 07:00:05 »

Podle par. 14 odst. 2 zákona o podmínkách provozu se protokol o EK k žádosti přikládá, takže bych řekl, že být musí.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #12 kdy: 25 Srpna 2021, 11:17:41 »

Ja prodaval auto mimo cr s cerstvou stk, tak asi proto si to pletu:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #13 kdy: 25 Srpna 2021, 22:59:10 »

já to zaregistroval loni na STK, kdy tam dva šikovní natlačili sprintera na EK, právě kvůli vývozu  8)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:trvalé odhlašení vozidla bez ekologické likvidace
« Odpověď #14 kdy: 26 Srpna 2021, 15:07:18 »

kéž by EK zrušili, beztak je to úplně k ničemu, kontroluje se to s stk a při přepisu auta je to fakt zbytečnej oser a komplikace pro lidi co chtěj auto koupit o víkendu..  mluvilo se o zrušení, ale někde jsem četl, že se proti postavil snad někdo z ano a chce jen prodloužit ek na rok, idiot.. :x
IP zaznamenána
In dubio pro reo