30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Informace o rozhodnutí soudu  (Přečteno 4319 krát)

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Informace o rozhodnutí soudu
« kdy: 05 Března 2018, 10:19:45 »

Dobrý den,

zaujal mě jeden případ člověka, který udělal v roce 201* podvody a dnes si vesele dál svobodně chodí a pachá další pokusy o podvody. Myslel jsem, že na základě zákonu o informací mohu získat informace o tom, jak soud rozhodl a narazil jsem. Jsem v tomto tématu nováček. Jak je možné, že třeba Josef Klíma má rozsudky o vrazích a běžný občan nemůže vědět, jak dopadl soud s konkrétní osobou?

Soud mi žádost o poskytnutí informací odmítl (zamítl).

Máte někdo nějaké doporučení?

Že to v našem státě tak říkajíc moc nefunguje je mi docela jasné, ale sakra já když spočítám blbě daňovku byť o korunu, tak hned problémy a člověk, který okrádá má volnost?

Díky za rady zkušenějších.

Mor
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2018, 10:47:58 »

Soudy rozsudky na základě infožádostí běžně poskytují, ostatně nic moc jiného jim s ohledem na § 11(4)(b) InfZ nezbývá. Poskytují se anonymizované (kvůli ochraně osobních údajů). Občas se nějaký soud kousne (běžná výmluva je např., že žadatel aktéry zná, tedy anonymizace nestačí a s odkazem na § 8a se žádost odmítne jako celek), ale to je u InfZ denní chleba žadatele.

Ukažte žádost a rozhodnutí o odmítnutí, pokusím se poradit.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #2 kdy: 05 Března 2018, 10:51:11 »

Zkuste nasdílet žádost i odpověď. Bez toho asi nikdo neporadí.

Anonymizované verze rozsudků by měly být poskytovány - třeba https://www.infoprovsechny.cz/request/rozsudek_62_a_1062013
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #3 kdy: 05 Března 2018, 11:54:11 »

Posílám jak žádost tak i zamítnutí. Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #4 kdy: 05 Března 2018, 12:26:37 »

Musíte chtít rozsudek. Ideální je, když řízení umíte identifikovat (nebo alespoň dostatečně zúžit) jinak než jménem obviněného. Lecos jde zjistit z infosoudu a infojednání (zejména pokud víte, kdy byl odsouzen).

Do toho odmítnutí si můžete dát odvolání s tím, že jste nechtěl žádný soupis, ale soudní spis, a že s ohledem na odůvodnění nebrojíte proti odmítnutí pokud jde o osobní údaje a obsah soudního spisu s výjimkou rozsudků, nicméně že žádost měla být zamítnuta jen částečně a mělo jí být vyhověno pokud jde o rozsudek (či rozsudky) po odstranění osobních údajů.

A/nebo si paralelně podat žádost znovu, ale pokud neumíte rozsudek specifikovat jinak, tak vás možná čeká to kočkování znovu. Sice se dá vyhrát, ale pokud vám jde víc o tu informaci než vítězství nad správou soudu, tak je efektivnější to zkusit výše naznačeným způsobem obejít.
« Poslední změna: 05 Března 2018, 13:20:07 od hh »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2018, 12:34:36 »

hh už něco přidal ale:

Google vrací http://www.ceska-justice.cz/wp-content/uploads/2018/02/metodika-lustrace.doc

Pokud jste poškozený nebo někoho poškozeného znáte, neměl by být problém zjistit spisovou značku a vyžádat si konkrétní rozsudek.

Další možnost je zkusit vyžádat si seznam rozsudků, kde bylo rozhodnuto o vině z důvodu porušení konkrétního paragrafu/odstavce/písmena (např. všechny rozsudky z roku 2012, kde byl alespoň jeden podezřelý uznán vinným spácháním zpronevěry podle § 206 odstavec 1, odstavec 4, písmeno d) TZ).

IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2018, 13:36:43 »

Díky za reakce.

Bohužel neznám datum soudu, neznám ani konkrétní spisové značky a už vůbec ne podle jakých paragrafů mohl být dotyčný odsouzen. Zřejmě dostal podmínku, protože jinak by si nechodil vesele dál. Paní XYZ napsala v odůvodnění "... neposkytnou informace o rozhodovací činnosti soudu, s výjimkou rozsudků." Znamená to tedy, že pokud podám odvolání s tím, že bych požádal o konečný rozsudek, tak by mi měla ty informace podat? A to klidně v jinak anonymizovaném výsledku?

Chápu správně?
IP zaznamenána

mhi

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #7 kdy: 06 Března 2018, 19:44:34 »

FYI Na https://legal.pecina.cz/ se da pekne hledat rizeni podle jmena (jsou tam omezeni).
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #8 kdy: 07 Března 2018, 14:04:43 »

10000000000000 krat diky
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #9 kdy: 29 Března 2018, 21:14:00 »

Chtěl bych se zeptat, mohu zveřejňovat rozhodnutí soudu, které dostanu (anonymizované) na základě zákonu o informacích?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #10 kdy: 29 Března 2018, 21:27:40 »

Chtěl bych se zeptat, mohu zveřejňovat rozhodnutí soudu, které dostanu (anonymizované) na základě zákonu o informacích?

Je-li anonymizované, pak by to neměl být problém, protože si jej v této podobě může vyžádat každý.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Informace o rozhodnutí soudu
« Odpověď #11 kdy: 30 Března 2018, 16:49:05 »

Navíc ty poskytnuté údaje musí zveřejnit i sám povinný subjekt
IP zaznamenána