Poradna > Potřebuji poradit - doručování

Otázky fikce doručení

(1/6) > >>

Hroch:
Dobrý den vespolek,
Poraďte mi prosím s následujícími otázkami.


* Je možné použít fikci doručení pokud je odesílatel zahraniční úřad?
* Je možné použít fikci doručení pokud je odesílatel rozhodce a) domácí b) zahraniční?
* Je možné použít fikci doručení pokud je adresátova adresa mimo ČR?
Všem předem děkuji.

vze:
Dobrý den,
abych nezakládal nové téma..
Jel jsem v obci rychle, změřila mě městská a zastavili mne. Do protokolu (který jsem nepodepsal) uvedli MP adresu mého trvalého bydliště. Přišlo mi cosi na poštu. A teď, o co jde. Jsem řidič z povolání, a v práci jsem pravidelně od pondělních cca 5h ráno do pátku cca 19h nepřetržitě (bezpečnostní přestávky probíhají mimo bydliště i mimo republiku). Pošta v místě mého trvalého bydliště ale nepracuje v sobotu, takže bych si musel vzít týden dovolené abych si vyzvednul to, co mi ouřad poslal.
Můžu nějakým způsobem pracovat s neplatností doručení ? Například můžu doložit výpis z digitální karty řidiče ze kterého jsou zřejmé časy začátku a konce pracovního týdne. Bohužel ale nevím jak doložit že bezpečnostní přestávky probíhají mimo bydliště a někdy i mimo republiku. Jedině nějakým záznamem o provozu vozidla (stazkou) ??
Děkuji, vze.

jkraus222:
Pokud by dopis po 10 dnech hodili do schránky, nemusel by to být až takový problém.

§ 24 odst. 2 správního řádu: "Prokáže-li adresát, že si pro dočasnou nepřítomnost nebo z jiného vážného důvodu nemohl bez svého zavinění uloženou písemnost ve stanovené lhůtě vyzvednout, může za podmínek ustanovení § 41 požádat o určení neplatnosti doručení nebo okamžiku, kdy byla písemnost doručena."

V praxi ale zřejmě nebudou příliš ochotní to uznat a je to poměrně problematické.

Mršťa:
Přesně tak, hlavně obecně mají úřední záležitosti přednost před soukroumými či pracovními záležitostmi.
Úřad žádost o určení neplatnosti doručení s největší pravděpodobností nebude akceptovat.
Vždy je mžnost, jak si zajistit doručení, např. někoho zmocnit k přebírání pošty nebo oznámit úřadu jinou adresu pro doručování, v tomto případě elektronickou - email popř. adresu zaměstnavatele.

pk202:
Takže jste měl ve schránce útržek. Na něm by mělo být číslo jednací a mělo by být napsáno, zda se to bude vracet úřadu nebo zda to po deseti dnech vhodí do schránky.
Pokud se to bude vracet úřadu, zkusil bych nejprve zavolat na tu poštu a nechat si to přeposlat na jinou adresu, například někam kde má pošta otevřeno v sobotu a tam bych to vyzvedl, pokud by ani to nezabralo, tak bych kontaktoval písemně ouřad a požádal bych o nové poslání na takovou adresu, kde si to v tu sobotu na poště vyzvednete.

Pokud to do schránky mají vhodit, tak bych si na to počkal a pak bych buď stačil reagovat na nějaké určené lhůty a nechal bych tomu volný průběh, nebo pokud by to třeba vhodili do schránky v pondělí a já to vyzvedl v sobotu a tím prošvihl obvyklou pětidenní lhůtu na nějaké úkony, tak bych nejprve požádal podle (myslím par. 41 správního řádu) o prominutí zmeškání úkonu.
Pokud by to ve schránce náhodou nebylo (pošťačky to rády posílají zpět i když to mají hodit do shránky) pak bych okamžitě písemně kontaktoval ouřad jako v případě že ouřad chce zásilku při nedoručení vrátit.


--- Citace: Mršťa  07 Prosince 2014, 22:12:03 ---Přesně tak, hlavně obecně mají úřední záležitosti přednost před soukroumými či pracovními záležitostmi.
Úřad žádost o určení neplatnosti doručení s největší pravděpodobností nebude akceptovat.

--- Konce citace ---

Tady bych použil selský rozum a namítal bych že přece nemohu dopředu tušit, že mi úřad bude něco doručovat a mohu být v naději, že po vhození do schránky bude možno včas reagovat. Samozřejmě se na to nelze vykašlat a po půl roce namítat neplatnost doručení.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi