Poradna > Potřebuji poradit - doručování

Doručení fikcí VS datová schránka

(1/2) > >>

mistrx:
Dobrý den všem,

Dostal jsem nedávno dopis od Hlavního města Prahy, že jsem někde projel rychle 46 na 30 (nedůležité), pointa ovšem je, že dopis byl doručen poštou, nereagoval jsem a čekal až se objeví ve schránce jako nedoručený - což se stalo, příkaz o uložení pokuty bla bla ...

Datovou schránku mám již zřízenou pár let, otázka co teď? Počkat až tomu bude rok a ozvat se? (předpokládám že body mě samozřejmě napařili s tím, že fikce stačí a datovkou si nikdo nelámal hlavu) a komu se pak ozvat? Jak to celé řešit aby body nezůstaly?

Případně ozvou se sami že jim nepřišli peníze za pokutu? Díky za rady

mistrx:
Jěště mě napadlo, oni musí do toho příkazu napsat že mě udělejí body, či se udělují automaticky?

dmitrijsadlo:
pravděpodobně tě odsoudili za správní delikt, protože neznají řidiče, pokud tě někde vyloženě nestavěla policie. v tom případě se body nepřidělují. dej vědět za co tě odsoudili.

iWarp:
Důležité je, pokud vás trestají jako řidiče – fyzickou osobu mít datovou schránku fyzické osoby (FO). Pokud byste měl pouze datovou schránku podnikající fyzické osoby (PFO), tak do té by vám teoreticky nemuseli doručovat a šla by uplatnit fikce poštou.

Jinak bych čekal, že se tak do půl roku ozve nějaký odbor pohledávek a bude dělat bububu s případnou exekucí. V takovém případě napíšete, že o daném rozhodnutí nevíte a není podle vás pravomocné a vykonavatelné. Pokud se nebude nic dít, ozvete se po roce sám, třeba s odkazem na to, že jste náhodou kontroloval vaše bodové konto řidiče...

mistrx:
Opravdu chytili mě jako fyzickou osobu na místě! Přišel příkaz o uložení pokuty (poštou) schránky pro fyzickou osobu samozřejmě mám, proto je nesmysl že to poslali obyčejnou poštou a čekám co teď s nima bude :)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi