30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

jít?
- 3 (18.8%)
nejít?
- 13 (81.3%)

Celkem hlasů: 16


Autor Téma: podání vysvětlení  (Přečteno 11281 krát)

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #30 kdy: 21 Března 2016, 17:08:08 »

A ano, má pojištovna. Čeká se prý na moje dokumenty. Volala jsem tam, kvůli nahlášení škody, o kterou žádali, to jsem si vyčetla z netu klientský zony. A do telu jsem řekla, že já to neřídila.... A ještě jsem se dozvěděla, že za ztrátu se nepočítá jen finance, ale volaní na dispečink, náhradní autobus a okolo. No bojim bojim.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #31 kdy: 21 Března 2016, 17:16:01 »

A říkáte tady na fórum...Takže je tu nějaké témátko např. ,,Chcete mě :-) ?,,
Vim, dělám si z toho srandu, ale to jen abych se nerozbrečela jako malá trubka.
(Když se to sere, tak všechno a pořádně a já jsem toho živej důkaz).
Zkusim cokoli, takže ještě jednou díky a díky.
Pecka, že takovýhle stránky existujou, aspoň někde si lidé pomáhají :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #32 kdy: 21 Března 2016, 17:21:30 »

Důvod spěchu je akceptovatelný pouze fakt, že jde o vlastní život...takže podle mě další blbost. Co si vymyslet, že jsem nevolala sanitku atp? Co se týče bodu, moc jich už nemám. Přišla jsem myslim  o 6 b, o 12 hod později, co mi vzali papíry a to, kdy jsem se vracela do hor do práce a nestíhala. Takže za rychlost. Co na to říct... Jsem marná! A jestli jsem četla dobře, doba se započítává od doby zadržení... Odvolání chci poslat před tim, než si zase něco nemilého vyzvednu. A koppie mám všeho ;-)
Fakt doporučuju se nejdřív uklidnit a nezmatkovat. A aniž bych chtěl moralizovat, tak zde na tomto fóru šikaně řidičů fakt nefandíme, ale pokud se necháte někde chytit za rychlost 12 hodin poté, co vám zadrželi ŘP za alkohol (že nemáte u sebe ŘP jim nevadilo???), tak byste se nad sebou mohla aspoň trochu zamyslet.

K dotazům. Body by bylo dobré fakt vědět (ne jen tušit), jaké už máte, případě též jaké hrozí (tj. nebylo řešeno blokově na místě, ale řízení už běží nebo ho lze očekávat). Jinak body se nesbírají, ale dávají. A 6b za rychlost není, tam jsou sazby 0, 2, 3 nebo 5.

Odvolání ... se dává vždy až do nějakého rozhodnutí či usnesení. Podat odvolání předtím, než něco přijde, je zajímavá inovace, ale jak vidím, jak v tom plavete, tak radši absolutně nic sama úřadům či PČR neposílejte.

Důvod ujetí od nehody neřešte. Není to důležité. Stejně to neukecáte (když jste jim ani nesdělila jméno a kontakt) a hlavně váš problém je to řízení se zadrženým ŘP, to ujetí se tím plně přikryje, max. to jen trochu ovlivní sazbu pokuty. Vaše šance je zatloukat a doufat, že vám to neprokážou, že jste tam byla. Je to zbabělé, ale v danou chvíli nejlepší možnost.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #33 kdy: 21 Března 2016, 17:57:34 »

Těžko se to vysvětluje a vymlouvat se na něco nechci... No vadilo, dostala jsem pokutu 2500,- To odvolánií mám od právníka, sama bych si netroufla. Poradil mi, ale za zástup si řekl víc než jsem čekala. Za tu rychlost 3 a stav bod hodnocení je 6.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #34 kdy: 21 Března 2016, 18:27:14 »

Já se v tom ztrácím. Dostala jste pokutu 2500 a 3 body za rychlost, v blokovém řízení od PČR na místě? Nebo ve správním řízení? Jestli na místě, jak vyřešili ten řidičák, nijak? Máte kopii toho bloku? To ještě doufejte, že až ten blok oznámí registru řidičů, tak jim tam nedocvakne, že jste řídila se zadrženým ŘP.

Odvolání od právníka pořád nechápu, proti jakému rozhodnutí. Jestli proti tomu zadržení, tak to IMHO nemá smysl (asi se tím ani nic nezkazí, ale rozhodně to neřeší žádný váš problém). Existence žádného jiného rozhodnutí, proti kterému by se dalo odvolat, z vašeho vyprávění zatím nevyplývá.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #35 kdy: 21 Března 2016, 19:50:53 »

Děvče nám tu pěkně smaží mozkové závity. Nešlo by pro přehlednost udělat takovou malinkatou rekapitulaci, nejlépe chronologicky ? Zatím jsem tu nenarazil na jasnovidce. Třeba takhle / opravte chyby :
den 1 / 04:20 : alkohol 0,33 a 0,30 prom. , ŘP na místě zadržen, stav bodového konta 6 (?)
den 1 / 16 :00 : rychlá jízda - vyšší překročení, 2500 Kč na místě, v očekávání nárůst +3 body
den 8 /           : nehoda s autobusem, neidentifikována (?), jenom čau, já spěchám, nemám bodů nazbyt
den x /           : výzva od PČR k podání vysvětlení na den 21.3.  8:00
den 21.3. 7:37 : shánění rychlé pomoci  ........, nedostavení se, omluva ....
den y /            : pojišťovna (čí ?) se shání po popisu nehody
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #36 kdy: 21 Března 2016, 20:10:41 »

Děvče nám tu pěkně smaží mozkové závity. Nešlo by pro přehlednost udělat takovou malinkatou rekapitulaci, nejlépe chronologicky ? Zatím jsem tu nenarazil na jasnovidce. Třeba takhle / opravte chyby :
den 1 / 04:20 : alkohol 0,33 a 0,30 prom. , ŘP na místě zadržen, stav bodového konta 6 (?)
den 1 / 16 :00 : rychlá jízda - vyšší překročení, 2500 Kč na místě, v očekávání nárůst +3 body
den 8 /           : nehoda s autobusem, neidentifikována (?), jenom čau, já spěchám, nemám bodů nazbyt
den x /           : výzva od PČR k podání vysvětlení na den 21.3.  8:00
den 21.3. 7:37 : shánění rychlé pomoci  ........, nedostavení se, omluva ....
den y /            : pojišťovna (čí ?) se shání po popisu nehody

Teď ještě zjistit, co je v jaké fázi...  :-\
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #37 kdy: 23 Března 2016, 09:54:03 »

Všechny ty informace jsou tak zmatečný, že dost pochybuju, že to tady vůbec někdo pobral, možná by bylo dobrý si teď přečít pořádně FSM a potom ten problém popsat znova, jako alternativu můžeš zajít do lesa, vyhlídnout si nějakou pěknou větev a v bauxitu koupit pevný lano a budeš mít taky po problémech  ;)
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #38 kdy: 24 Března 2016, 09:30:20 »

Všechny ty informace jsou tak zmatečný, že dost pochybuju, že to tady vůbec někdo pobral, možná by bylo dobrý si teď přečít pořádně FSM a potom ten problém popsat znova, jako alternativu můžeš zajít do lesa, vyhlídnout si nějakou pěknou větev a v bauxitu koupit pevný lano a budeš mít taky po problémech  ;)

Asi tak nějak to dopadne.
Omlouvám se, že jsem neodpověděla, je toho už nějak moc.
Takže k té chronologii. Vše správně, jen ty +3 body a konečnejch 6 je už po chycení za tu rychlost a to mě stavěli přímo páni policejský. Na řidičák, poučení, že bez něj ne ne ne. Ještě minimálně 14 dnů po zadření to v systému neměli. A odvolání kvůli tomu zadržení. A pojišťovna moje, jelikož dopr.podnik to nahlasil a na pojišťovně to věděli v podstatě hned bez mého nahlášení.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #39 kdy: 24 Března 2016, 11:43:58 »

Nevím jak ostatní, ale já jsem se po poslední odpovědi definitivně ztratil. Už ani netuším, kudy vedou koleje a vzdávám to - mezi vrcholky stromů vidím kouř z komína, obloženého perníkem. Jdu do tepla.
« Poslední změna: 24 Března 2016, 11:56:52 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #40 kdy: 25 Března 2016, 00:37:28 »

Není to teď už tak složité :
upgrade
den 1 / 04:20 : alkohol 0,33 a 0,30 prom. , ŘP na místě zadržen, předchozí stav bodového konta 3
den 1 / 16 :00 : rychlá jízda - vyšší překročení, 2500 Kč na místě, v očekávání nárůst +3 body na 6, zadržení řidičáku nebylo ještě v systému
den 8 /           : nehoda s autobusem, dokladově neidentifikována, jenom čau, já spěchám, nemám bodů nazbyt
den x /           : výzva od PČR k podání vysvětlení na den 21.3.  8:00
den 21.3. 7:37 : shánění rychlé pomoci  ........, nedostavení se, omluva ....
den y /            : moje pojišťovna se shání po popisu nehody podle nahlášené SPZ

Díky té neidenfikaci to není beznadějné, jen se vyhýbat konfrontaci s druhým řidičem.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #41 kdy: 31 Března 2016, 18:52:39 »

Přesně tak....
 Každopádně jsem konečně zpět v Pze a jdu se na ty policajty, tak se uvidí....
« Poslední změna: 31 Března 2016, 19:01:08 od hh »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #42 kdy: 31 Března 2016, 19:00:29 »

Vy si asi fakt zasloužíte si to pořádně vyžrat ... proč sakra na ty policajty lezete? Tím si můžete jen a pouze uškodit.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #43 kdy: 31 Března 2016, 19:20:37 »

Už mi několikrát volali. Do telu jsem jim řekla, že odmítám vypovídat. Na to mi řekla, že na to právo mám, ale musím přijít, sdělit to osobně a podepsat, tak nevim co tedy...:-(
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #44 kdy: 31 Března 2016, 19:30:41 »

Blbá otázka - a jak na vás vzali telefon? A jestli jste jim ho v nějakém zkratu dala sama, tak proč jim je berete (volají obvykle ze skrytého čísla, pokud není skryté, dá se většinou dohledat, že jde o PČR)? A když už to tedy zvednete a na druhé straně se představí nějaký orgán, proč obratem nezavěsíte? A když už tedy nezavěsíte a necháte si něco nakecat, jako že něco musíte, proč tomu sakra věříte?

Ach jo. Hrách na zeď. Perly sviním ...
IP zaznamenána