30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Potřebuji poradit - prodloužení Spř do května - příp ukončení - chyba ve jméně  (Přečteno 2670 krát)

gorgussien

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím

Kamarád mě požádal abych se zde poptal na jeho možnosti. V kostce v 6 měsíci změřen ve městě MP na 50 měl po odečtu nad 70. MP to dala na organ. Ten zahajil Spř. a předvolal. V lednu šel na úřad k ustnímu, tam nic neřekl s tím že musí nastudovat spis. Lhůta pro vyjádření končí za pár dnů /ano přišel s tím ke mě za 5 min. 12/.
Zjištění:
Vše je vedeno proti osobě s jiným jménem /OP, TP atp sedí, ale orgán má na všech dokumentech chybu ve jméně/.
Co by rád dokázal:
1) Minimálně průtahy do konce dubna, kdy vypřší předchozí body na kartě řidiče, tzn vyčistí se mu ta na 0 trestných
2) Pokud je šance to různě protáhnout na 2 roky /za jakoukoliv cenu/ pak to takto udělat už jen pro získání skills /byl bych asi zmocněnec-zástupce, on se s tím nechce zabývat, ale je ochoten to sponzorovat/
3) pokud je šance to kvůli překlepu sejmout jako celek, případně začít to kolečko znovu, pak je to OK.

Anonymizovaný spis je připraven. Budeme vděční za jakoukoliv radu - návod na prodlužování.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

No tak dejte odkaz na spis, kdo bude chtit se nezavazne mrkne a kdo bude chtit i potom, tak poradi.
IP zaznamenána

gorgussien

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Přidávám spis, je přiložen.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil

1) Do konce dubna by to při využívání lhůt (plus třeba blanketní odvolání) neměl být velký problém.
2) Za jakoukoliv cenu lze třeba fingovat úmrtí, nebo úředníkovi unést příbuzného a vydírat jej. Při použití běžných postupů to ale asi nebude jednoduché/reálné.
3) Chyba ve jméně je všude? Doporučil bych na ni neupozorňovat, na tom by se dalo stavět.

Ve spisu nic zásadního nevidím, ale třeba se ozvou zkušenější zmrdobijci.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil

2) Za jakoukoliv cenu lze třeba fingovat úmrtí, nebo úředníkovi unést příbuzného a vydírat jej. Při použití běžných postupů to ale asi nebude jednoduché/reálné.

Pakliže k tomu bude příležitost (včera se mi při nahlížení do spisu stalo, že byla úřednice ke mě otočena zády, když psala protokol, a na občanku se mě zeptala ke konci průběhu jeho psaní), tak prostě pápněte ten spis a hodně rychle zmizte... Dneska mi cukalo, příště to za takto příznivých okolností prostě udělám  ;D
IP zaznamenána

gorgussien

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Na protokolu měření psaném ručně je vše OK. Na dalších papírech včetně postoupení věcí z Městapa na Magisrát je už zkomolenina.Stav je ten že máme chybu ve jméně a písmenka navíc v opisu techničáku. Spis sme viděli, končí lhůta pro seznámení se se spisem. Co dál teď ?
Dá se čekat a nechat rozhodout o někom kdo podle jména není dotyčný (jiné identifikátory sedí) a pak podat odpor, napadnout to jméno ?
Jedná se mi o to jak přistupuje orgán k překlepům, zdali je to banalita a opraví to obratem nějakým vysvětlením a správní běží dál nebo kvůli tomu musí začít celé kolečko znovu /což si myslím, že by měl protože není jednoznačně určen viník přestupku/. A pokud by začalo kolečko znovu po roce zdali se na to nevztahuje prekluze podle nové úpravy, protože se do roka přestupek nezačal projednávat /projednával se přestupek kohosi jiného/. Má s tímto někdo nějakou zkušenost.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

řeší to Brno, do kuchyně s tím ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil

Přesunuto.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

Chce to tu fotodokumentaci co má být ve spise, ať můžeme zjistit co ozbrojení hlídači parkovišť udělali při měření špatně
IP zaznamenána

gorgussien

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Spis je přoložen (začerněn), jakou další fotodokumentaci je třeba přihodit ? Na ručně psaném lístku o měření je to opsané dobře, další papíry už mají překlep. Možná se ptám natvrdle, ale nic víc nemáme, max to můžu odanonymizovat, ale to mi přijde hloupé.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Chyba ve jméně, pokud jde o zřejmý překlep (třeba Pavel -> Paevl), bude opravena jako zřejmá nesprávnost. Pokud by šlo o záměnu za podobné jméno (třeba Kunz -> Kunc), není situace úplně jasná, ale řekl bych, že se úřad také pokusí tuto chybu opravit jakou zřejmou nesprávnost. Ve druhém případě bych jako malou šanci viděl nepřevzetí dopisu - domnívám se totiž, že pokud je adresát uveden chybně, nelze doručit fikcí (případně tuto fikci doručení zpochybnit).

EDIT: Spis je kvalitně anonymizován, navíc je věc již nepochybně po prekluzi. Přesouvám do veřejné části fóra. -kdo-
« Poslední změna: 11 Září 2019, 11:31:23 od kdo »
IP zaznamenána