30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: boj proti systému  (Přečteno 4339 krát)

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
boj proti systému
« kdy: 14 Dubna 2016, 21:29:48 »

Mám obecný dotaz, jestli máte někdo zkušenost s odvoláními proti pokutám od FU. Je zajímavé, že vratku DPH z února stále nemám na účtě, ale zaplacení daně z příjmu, které jsem provedl místo 1.4.16 až 6.4.16 (a které je asi 2x tolik, než mi mají vrátit na té DPH), to už mám sancionováno úrokem z prodlení. Normálně tady zuřím, to je fakt zlodějina. Raději žádné daně neplatit, čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:boj proti systému
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2016, 21:36:54 »

Docela mám. Soudíme se s FÚ, soud po 3 letech rozhodl v náš prospěch a vrátil FÚ k novému rozhodnutí. Tak po roce FÚ změnil právní kvalifikaci a požadavek zvýšil.Tak za rok bude nové stání a nové vrácení k novému rozhodnutí. Výhra in memoriam je již na dohled. Rostoucí penále (30% ročně/6 let) mezitím převýšilo obchodní jmění společnosti, takže bychom správně měli jít do konkurzu. Já ten systém miluju.  :)
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:boj proti systému
« Odpověď #2 kdy: 14 Dubna 2016, 21:47:19 »

díky za reakci. A platí ještě to, že se úrok počítá až od pátého dne? Když jsem to zaplatil 5. den po splatnosti, neměli by účtovat nic, ne? Někde na fóru jsem četl, že se neuplatní sankce, když je zaplaceno do 5-ti dnů po splatnosti, ale když se zaplatí 6. den a další, sankce je za celou dobu.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:boj proti systému
« Odpověď #3 kdy: 14 Dubna 2016, 23:03:35 »

Podle článku http://www.mesec.cz/clanky/4-veci-na-ktere-u-dani-nesmite-nezapomenout/ je letos poslední termín 7. dubna. Takže by to mělo být v limitu.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:boj proti systému
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2016, 23:18:21 »

jj, jenže ve výměru byla ještě jedna stránka s výpočtem a nejedná se o těch pět dní, ale výpočet z nezaplacených záloh zpětně. To bude zřejmě chyba u nás, že jsme neplatili zálohy. Nicméně to úřad ví už po první nezaplacené záloze a ne čekat 2 roky a napočítat nám to za dva roky zpět. Toto mě neskutečně dožírá, pro ně je to jenom číslo, které někomu seberou, ale my to musíme vydělat, udělat práci, prodat ji, nést za ní odpovědnost. Podnikání v ČR fakt není nuda. Co by je ubylo, kdyby poslali při prvním prohřešku dopis s tím, že bylo něco opomenuto. A to nás ještě okradli Babišovci při prodeji auta v únoru o 50 tis. Jediná možnost obrany je všechno ve firmě utratit, aby nezbylo ani na daň z příjmu, ani na DPH. Ale co pak s těma všema počítačema a autama máme dělat?....:-)) Omlouvám se, že s tím otravuji, ale musel jsem to napsat, mám opravdu sto chutí to ukončit a hodit nohy na stůl. A požádat o dávky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:boj proti systému
« Odpověď #5 kdy: 14 Dubna 2016, 23:38:37 »

Omlouvám se, že s tím otravuji, ale musel jsem to napsat, mám opravdu sto chutí to ukončit a hodit nohy na stůl. A požádat o dávky.

A přesně o tohle té svini estébácké jde. Ruku v ruce s Kellnerem a ostatními oligarchy nás dostat do stavu, abychom jim byli vděční za každou koblihu, žrali jejich umělý sračky, k interentu byli připojený přes historický AžDSL a byli buď na dávkách nebo jejich polootroci.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:boj proti systému
« Odpověď #6 kdy: 15 Dubna 2016, 09:39:32 »

A přesně o tohle té svini estébácké jde. Ruku v ruce s Kellnerem a ostatními oligarchy nás dostat do stavu, abychom jim byli vděční za každou koblihu, žrali jejich umělý sračky, k interentu byli připojený přes historický AžDSL a byli buď na dávkách nebo jejich polootroci.
Vitejte v klubu 8)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin