30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kamion na D1 usmrtil pracovníka dálniční údržby, který odklízel kužely  (Přečteno 3916 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

A příčinou byla opravdu rychlost kamionu? Já snad na omezení 80kmph neviděl kamion jet rychleji než oněch 80kmph. Opravdu nerad zakládám na předsudcích, ale moje zkušenost je spíš s neohroženými idioty v oranžových vestách. Příčiny nehody jsou mi neznámé, škoda že není záznam z palubní kamery.

video není moje a na YT se dají najít další, celkem se to ztotožňuje s mou zkušeností ... https://www.youtube.com/watch?v=gNI6CC2g5pI
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

A příčinou byla opravdu rychlost kamionu? Já snad na omezení 80kmph neviděl kamion jet rychleji než oněch 80kmph. Opravdu nerad zakládám na předsudcích, ale moje zkušenost je spíš s neohroženými idioty v oranžových vestách. Příčiny nehody jsou mi neznámé, škoda že není záznam z palubní kamery.

video není moje a na YT se dají najít další, celkem se to ztotožňuje s mou zkušeností ... https://www.youtube.com/watch?v=gNI6CC2g5pI
Tak ted Vam moc neruzumim, co udelal muz ve veste spatne?
Mel pravo vozidlo zastavit, coz cinil, kvuli vyjezdu jineho vozidla
§ 79 zákona č. 361/2000 Sb.  - i) zaměstnanec vykonávající práce spojené se správou, údržbou, měřením, opravami a výstavbou pozemní komunikace a k zajištění bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, označený podle prováděcího právního předpisu

Muzete objasnit vas myslenkovy pochod, pokud Vam nekdo kyne rukou v celosvetove jasnym pokynem STUJ?

Mam se chovat, jako afektovany ridic, co podjizdi, jede neprimerene, misto aby pribrzdil trubi ...  kvuli tomu, aby usetril 2s?
Tak to, abych pri dopravni nehode zastavoval provoz kulometem... patrne v Praze(?) nutnost

« Poslední změna: 27 Září 2016, 00:06:35 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Vejít před rozjeté auto jen protože na to mám ze zákona právo? Neomlouvám chování řidiče s kamerou, poukazuji na neohroženost lidí ve vestách.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Video jsem si pustil několikrát a vidím ho tam jen stát. Možná tam vešel před pátou sekundou, bohužel to není vidět protože kamera má problém se zaostřením (žeby kvůli nepřiměřeně rychlé jízdě a divokému přejíždění z pruhu do pruhu? Btw kolik tam byla povolená rychlost a bylo to ve městě?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Nejsem autorem videa, nevím kde to bylo, nepřijde mi to jako město. A ano, po 5. sekundě je tam jasně vidět jak vkročí do vozovky před jedoucí auto. Dle GPS vozidla z výhledu (vpravo dole je rychlost) je jeho rychlost cca 100kmph.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Aha, tak to se evidentně díváme na jiná videa, v tom co jste poslal je situace viz příloha.
5. vteřina, rychlost 113, silničář již stojí na místě.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Vejít před rozjeté auto jen protože na to mám ze zákona právo? Neomlouvám chování řidiče s kamerou, poukazuji na neohroženost lidí ve vestách.

Podle situace, tam byla tam zcela zjevne 80 kmh - ridic jede cca 85-115kmh coz v kombinaci se stylem jizdy vytvari situaci pro potencialni pruser.

Pracovnik vstupuje sice do pruhu cca 4 s pred prujezdem auta, pokud by jel 80, jak mel a bylo vozdilo videt, pokud by nepodjizdel, mel by misto cca 4 sekund, sekund 5-6.

Silnicari sice jsou vetsinou na urovni zedniku, ale proste v tomto videu nemam co bych pracovnikovi vytkl - naopak pred vyjezdem vozidla si dali tu praci a provoz omezil a pri prujezdu vozidla ustoupil.
Pokud nekdo zaslouzi kopanec, pak je to ridic - takovych  potkavam denne tucty - cas neusetri a v zaveru stoji predemnou o 50m na 10km dlouhem useku, tomu rikam vyhra.

Nemam rad buzeraci, nevadi mi 90 na 80tce - ale take nepovazuji vyhodne se tu navzajem pozabijet.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

Nemam rad buzeraci, nevadi mi 90 na 80tce - ale take nepovazuji vyhodne se tu navzajem pozabijet.

Na tom videu ten řidič jede evidentně jako hovado vůči provozu, vůči situaci i kdyby tam bylo "povolených" 200km/h !
Prostě když to trochu přeženu, tak někdy je nebezpečná třicítka na devadesátce a jindy je bezpečná klidně i devadesátka na třicítce.
IP zaznamenána