30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit  (Přečteno 11820 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #15 kdy: 07 Září 2016, 12:17:28 »

Podle mě ovce samy souhlasí, protože se na ně ze všech médií valí případy pirátů. Neuvědomujíc si, že média prezentují hlavně špatné zprávy. Ty dobré totiž nikoho nezajímají, např. to že na silnicích počet aut pořád roste, přesto počet nehod spíše klesá. Ovčan tak nevidí souvislosti a myslí si že utahování šroubů k něčemu povede. Ze stáda vystoupí teprve až když třeba jednou ráno se zbytkáčem nadýchá kontrolní kontrole 0,2 promile a přijde o řidičák.

Na internetu je takových spoustu, jejich prosba o radu většinou začíná stylem "Řídím xy let, nikdy jsem nespáchal žádný přestupek ani neměl nehodu a dnes najedou přijdu o papíry protože ...", doplňte si sami: zbytkáč, ztracená SPZ, předjetí traktoru na zákazu předjíždění etc.

Krystalický případ toho, že utahování šroubů většinou k ničemu nevede je např. trest smrti za drogy v Thajsku. A přesto jsou tamní parties plné drog.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #16 kdy: 07 Září 2016, 15:06:18 »

http://stream4.idnes.cz/vod/1608/29/VF160829_173250_flv_middle.mp4

Here you go ... divadlo pro ovečky a hurá .. musíme to přece napravit, dyť takhle to přece dál nejde ... von si přece nemůže jezdit jak chce, beeee, beeee ... Na EET jsem viděl krásnou reklamu když jsem se ocitl někde mimo domov u televize ... a v tu chvíli mi došlo že ať argumentujete jakkoliv, na tohle ste prostě krátcí. Tady se hraje na emoce a když to těm lidem budete rvát do hlavy dostatečně dlouho, budou věřit tomu že je to správná věc.

Myslím, že časem přijmeme vesele i stanné právo.

Ale on je těžce v pohodě. Na druhou stranu dovedete si představit ten šrumec, kdyby to byl nějaký běžný Franta řidič, který nemá za sebou kariéru jakou má tento ...? Jak by ho frajeři zaklekávali a v poutech ho táhli na služebnu.
Stojí za povšimnutí, že má žvýkačku v puse. Starý trik, nicméně účinný i na staré trubičky, natož na "moderní" přístoj.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 896
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #17 kdy: 07 Září 2016, 18:50:55 »

Stojí za povšimnutí, že má žvýkačku v puse. Starý trik, nicméně účinný i na staré trubičky, natož na "moderní" přístoj.

Mohl bys to rozvést - tento trik neznám.....
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #18 kdy: 08 Září 2016, 10:56:06 »

Už kdysi u trubiček bylo v návodu, že se nedoporučuje provést test ihned po konzumaci alkoholu, kouření, jídle či čištění zubů, nutno je počkat minimálně 15 minut, aby byl test proveden věrohodně. Pamatuju, když na střední frajeři dýchali, tak jim doporučila aby vyplivli žvýkačku a skočili se převléci a pak přišli. Divil jsem se proč a proto jsem koukal na ten příbalový leták k tomu.
Mám pocit, že Drager to má podobně.
Nevím tedy jak moc to ovlivní a kterým směrem to ovlivní. Ale něco by to asi udělat mohlo. Zvlášť nějaká ostře mentolová žvýkačka.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #19 kdy: 08 Září 2016, 11:41:29 »

Minutu po konzumaci černého Anticolu (intenzivně mentolový bonbon) jsem nafoukal 2.84, za deset minut 0.00. Mám tezi, že Drager detekuje i jiné alkoholy než etanol (např. mannitol, sorbitol, tady by mohl být možná přítomen glycerol či mentol atd.)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #20 kdy: 08 Září 2016, 21:20:13 »

Už kdysi u trubiček bylo v návodu, že se nedoporučuje provést test ihned po konzumaci alkoholu, ....
Mám pocit, že Drager to má podobně.
http://alkohol-tester.cz/download/download/Drager_Alcotest_7510_manual.pdf   viz strana 12 = požadavek na 15 minut
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #21 kdy: 09 Září 2016, 06:48:46 »

Citace
Dbejte na to, aby od posledního požití alkoholu uplynulo alespoň 15 minut!
Zbytkový alkohol v ústech může nepříznivě ovlivnit výsledek měření. Rušivý vliv
mohou mít rovněž aromatické nápoje (např. ovocné džusy), ústní spreje
obsahující alkohol, tekuté léky či kapky, nebo říhání a zvracení. I v těchto
případech je třeba dodržet čekací dobu 15 minut. Pouhé vypláchnutí úst vodou či
nealkoholickým nápojem tuto nutnou přestávku nemůže nahradit!

No tak von to vlastně nebude takovej krám, umí to i věci, který to nemá v manuálu! Vedle detekce pralinek i detekce bonbónů a žvejkaček. Hele já si normálně až mě příště budou prudit vemu žvejkačku eště než vylezu z auta, stejně tam teď jednu škatulku mátovejch vozím, a jestli fakt nadejchám, tak je v tom vymáchám. Kdo máte čas je poprudit, zkuste s sebou taky někdo vozit tyhle silný žvejkačky nebo bonbóny a dát si je. Jestli do toho pudou a budou to tlačit i přes to, že druhý měření ukáže asi tak něco kolem nuly, tak ideálně i krev a následně můžeme shromáždit materiály a třeba oficiálně pod OSBIDem rozmáznout, jaká to je sračka, která měří totální cypoviny. Třeba se podaří ten šmejd trochu znevěrohodnit, mohlo by to některejm lidem následně pomoct v jejich správku.

Lidi co ví že by mohli mít malej zbytkáč toho můžou využít a dát si před kontrolou taky nějakej silnej bonbón.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #22 kdy: 09 Září 2016, 08:07:11 »

Lepsi bude pred zednikem si vyplachnout ustni vodou s obsahem alkoholu, nez stihne pozadat o dech  ;)

Behemot: proc nesmysl, vyplachnuti neni konzumace ani poziti, nehlede na obsah alkoholu v beznych ustnich vodach - byva relativne nizky (prenos alkohol-krev  pres ustni dutinu je behem 3-5s vyplachnuti minimalni) a nikde neni zadne pouceni o tom, ze pred rizenim vozdila nesmite pouzit ustni vodu. Na otazku pozil jste alkohol muzete s klidem rici ne, nepozil a ani alkohol, nebo muzete mlcet.

Klidne jim pak do te frkacky dychnu, ale oni si ji poskodi a na krvi bude 0.
« Poslední změna: 09 Září 2016, 09:36:09 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #23 kdy: 09 Září 2016, 08:16:49 »

Proti bonbónům a žvejkačkám nikdo nemůže nic mít, navíc to pořádně není ani poznat a dá se tím ta sračka jednou pro vždy zcela seriózně znevěrohodnit. Ovšem lejt si do huby něco s alkoholem je asi tak stejně nenápadný jako mnohokrát diskutovaný přihnutí si z flašky, takže díky za neužitečnej nesmysl.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #24 kdy: 09 Září 2016, 13:16:52 »

Nechci Vam kazit radost ale byl jsem jiz odrägrovany bezprostredne po cucani velmi mentoloveho bonbonu (cerna halls) a nic jsem nenafoukal.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #25 kdy: 09 Září 2016, 14:21:22 »

Bezprostředně po, je možná jiné než bezprostředně po začátku.
Chtělo by to otestovat. Nemáte doma někdo v šuplíku Drager? :-D
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #26 kdy: 09 Září 2016, 14:24:42 »

Bezprostředně po, je možná jiné než bezprostředně po začátku.
Chtělo by to otestovat. Nemáte doma někdo v šuplíku Drager? :-D
::)
Minutu po konzumaci černého Anticolu (intenzivně mentolový bonbon) jsem nafoukal 2.84, za deset minut 0.00. Mám tezi, že Drager detekuje i jiné alkoholy než etanol (např. mannitol, sorbitol, tady by mohl být možná přítomen glycerol či mentol atd.)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #27 kdy: 09 Září 2016, 14:55:39 »

Minutu po konzumaci černého Anticolu (intenzivně mentolový bonbon) jsem nafoukal 2.84, za deset minut 0.00. Mám tezi, že Drager detekuje i jiné alkoholy než etanol (např. mannitol, sorbitol, tady by mohl být možná přítomen glycerol či mentol atd.)

Drager se testuje ethanol v dusikove smesi s vodnimi parami, tedy detekce musi probihat primo na alkoholu/-ech:
methanol , ethanol , cyklohexanol, benzylalkohol, ethylenglykol , glycerol.

Sorbitol, mannitol a xylitol jsou ale alkoholove  cukry. Tedy by muselo v ustech dojit k nejake premene na alkohol, patrne kvaseni - nejsem biochemik, tak me pripadne opravte/doplnte.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:NOVINKY : Zapomenutý řidičák. Tato finta má skončit
« Odpověď #28 kdy: 19 Září 2016, 11:36:04 »

Halls jsem nezkoušel, ale po Anticolu jsem si na firemním AL6000 nadýchal něco přes 2,5 promile stejně jako DJ-Bobr
IP zaznamenána