30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Seržant Pepř

Stran: [1]
1
Rychlost / Re:Překročení rychlosti o 59km/h mimo obec
« kdy: 30 Ledna 2016, 23:19:17 »
Ad 1.

Vaše domněnka ohledně odmazání bodů na polygonu je správná - pokud to stihnete před právní mocí rozhodnutí o aktuálním přestupku (minimálně tak 3 měsíce), takže vybodování se reálně vyhnout můžete :)

Při rozhodování o délce zákazu činnosti bych řekl hodně záleží na úředníkovi, ale většinou mi přijdou rozumní (nebo líní s odůvodňováním) a ukládaj zákazy na dolní hranici, což je 6 měsíců (horní hranice je 12). Po půlce lze požádat o prominutí (§ 14 odst. 3 zákona o přestupcích).

K tomu, jaké máte šance, to bez spisu samozřejmě nelze vůbec říct. Takže si ho sežeňte (jestli vám přijde oznámení o zahájení řízení) a spis pak anonymizujte a hoďte sem, ať to můžou lidi zkouknout a něco vymyslet.

Řekl bych ale, že vždycky jde něco vymyslet, nebo úředník může něco posrat.

2
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Rychlost v obci
« kdy: 18 Ledna 2016, 17:57:37 »
Správní orgán postupuje v rozporu se zákonem. Podle 125f odst 4 písm. A) silnicniho zakona se to může po nahlášení řidiče na výzvu provozovateli preklopit na sprdel pouze tehdy, pokud je řízení s nahlasenym řidičem odloženo pro nezjištěni skutečnosti oduvodnujicich zahájení řízení (66 odst. 3 písm. A) zákona o přestupcích). Pokud ste však nahlásil mrtvého řidiče, byla důvodem odložení jeho smrt (66 odst. 1 písm. C). Neni tedy možné aby bylo zahájeno řízení o sprdelu viz 125f odst. 4 písm. A) silničního zákona a contratrio.

3
A co se vymluvit na osobu blízkou? Víte, komu jste vozidlo svěřil, ale správnímu orgánu to neřeknete, protože § 55 odst. 4 s.ř. - řídila manželka, syn, to je fuk. A nenaplníte skutkovou podstatu.

4
Tak mi volal úředník, že to odložil. Možná škoda, že? :)

5
Díky moc za rady, zatím to vypadá že v nic nebude, ale pokud by si chtěli zkusit spočítat mě ovlivnění na základě toho co jsem řekl že jsem vypil, a ten výpočet dopodrobna uvedli v R, tak by to nebylo neprezkoumatelne ne?

6
Zdravím,

potřebuji poradit, neboť jsem se vlastní debilitou dostal do velmi zajímavé situace.

Byl jsem na policii podat vysvětlení (ohlašoval jsem trestný čin, který na mě byl spáchán) a přitom se vyslýchajícímu policistovi podařilo bravurně ze mě dostat přiznání, že jsem vypil nějaký ten alkohol a poté jsem řídil kolo.

Žádné měření alkoholu v dechu či krvi tedy neproběhlo, nicméně v úředním záznamu o podání vysvětlení je výčet toho, co jsem měl vypít, a taky kdy. A že jsem poté řídil. A celé jsem to podepsal.

Nyní jsem byl předvolán k podání vysvětlení na úřad v rámci prošetření, zda byl spáchán přestupek, tedy řízení o přestupku ještě nebylo zahájeno, nicméně rád bych byl připraven.

Uvítám jakékoliv nápady, jak se bránit. A jo, vím, že jsem debil, ale v té situaci mě fakt nenapadlo, kam těma otázkama policajt míří.

Předně mě zajímá, zda lze vůbec někoho odsoudit z řízení pod vlivem, pokud nebylo žádné měření (ale ovlivnění alkoholem se nějak vypočte podle množství vypitého alkoholu, konstituce řidiče a plynutí času).

Dále zda lze někoho usvědčit na základě jeho přiznání učiněného před zahájením řízení o přestupku, které následně popře. Mám za to, že ne (pokud si nadto seženu svědky, kteří mi dosvědčí, že jsem nic nepil).

Co myslíte vy?


Stran: [1]