30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neoprávněné stání v zóně  (Přečteno 2513 krát)

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Neoprávněné stání v zóně
« kdy: 19 Listopadu 2022, 22:01:03 »

Už na mě po letech taky došlo.
Auto parkovalo v oblasti, která je označena Zóna s dopravním omezením...
Parkovalo v ulici, kde již dále není žádná značka, která by parkovaní zakazovala, nebo naopak povolovala po zaplacení poplatku.
V ulici se běžně parkuje, nebo se tam aspoň dříve parkovalo.
Stávající postup byl:
Odpustek - ignorace
Příkaz - odpor
Nyní je stanoven termín provádění důkazů
Moje idea je bez ohlášení předem jít nahlédnout do spisu a potom, tak 2 dny před termínem poslat, že trvám na ústním jednání...
Není pro mě úplně zásadní za každou cenu vyhrát, ale hlavně užít si fun factor a vyzkoušet si, jak to ve správku chodí..
Takže bych poprosil o rady zkušenějších jakou cestou se vydat
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné stání v zóně
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2022, 20:16:55 »

Byla chyba ignorovat odpustek. Žádost o nařízení ÚJ se jeví jako dobrý nápad. Příkaz je k dispozici?

1. Nelze na místo dojet někudy, kde není osazena značka zóny?
2. Nemohlo se jednat o zastavení nebo zastavení vozidla?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné stání v zóně
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2022, 20:17:47 »

Pro jistotu se zeptám - "ignorovat odpustek" znamená "do max. 60 dnů atd. neprovést žádné podání", že?
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné stání v zóně
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2022, 21:54:02 »

Pro jistotu se zeptám - "ignorovat odpustek" znamená "do max. 60 dnů atd. neprovést žádné podání", že?
to je zaplat, nebo udej... myslim, ze 60 dni to nebylo tak 30.....
Tak 30 dní....
« Poslední změna: 23 Listopadu 2022, 07:55:51 od badliner »
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné stání v zóně
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2022, 22:07:20 »

Byla chyba ignorovat odpustek. Žádost o nařízení ÚJ se jeví jako dobrý nápad. Příkaz je k dispozici?

1. Nelze na místo dojet někudy, kde není osazena značka zóny?
2. Nemohlo se jednat o zastavení nebo zastavení vozidla?

tak jsem zkoušel, jestli to vyšumí samo :-)))
příkaz je, zítra ho sem nahraju...
dnes jsem byl nakoukat do spisu.... krome toho, co už, jsou tam mapičky, par fotek znacek z vjezdu do zony, to musim jeste identifikovat, je tam datum stejny, cas je zajimavy...je tam asi 10 znacek s casem, for je v tom, ze pokud by to bylo foceno ze stejneho auta, tak to v tom casovem rozmezi objet nejde... k tomu me napadlo, pozadovat tyhle fotky v horizontu mesice zpet... protoze, proc by se to auto nemohlo pohybovat uvnitr te zony, treba cely mesic....pak jsou tam fotky meho parkujiciho auta...na spravne strane vozovky..na jedne fotce je moje a za nim v protismeru parkuje bez majaku auto mestapa, tak si rikam, ze bych mel oznamit jejich prestupek... sice tam neni videt cislo auta...ale urcite to byl ten cuk a gek, co jsou ve spisu....
o zastaveni se asi jednat nemohlo, nikdo pobliz nebyl, asi nejaky delsi cas....
o zastaveni vozidla by se jednat mohlo... elektrika je svine, nekdy to treba nemusi dobijet a musi se sehnat nekdo s kabely....a kdyz to auto neprekazi, tak nutne neni treba davat nekam trojuhelnik ne..mozna tam i byl....ale nekdo si ho vzal...
Ještě jsem dohrál ten příkaz
A taky ten přestup MP - stani v protismeru....
« Poslední změna: 23 Listopadu 2022, 08:06:41 od badliner »
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné stání v zóně
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2022, 00:03:05 »

Ve spisu jsem našel " Předání přestupky bez výzvy - nový způsob " to je v pořádku, nebo je to nějaká jejich ojebávka, která se jim dá omlátit o hlavu?
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné stání v zóně
« Odpověď #6 kdy: 20 Března 2023, 15:25:24 »

Tak jsem se dostal do další fáze, tak bych poprosil o radu protřelejších...  zatím jsem ji poslal blanket,nějakou ideu mám, ale ještě to není uplně tak, jak by se mi líbilo....
IP zaznamenána

pacho

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné stání v zóně
« Odpověď #7 kdy: 09 Dubna 2023, 22:37:17 »

Zdravím:

vyhláška č. 294/2015 sb. § 3, odst. 1,2 a 3, zejména odst. 3,
dále Příloha č. 5 k vyhlášce č. 294/2015 Sb. značka IZ 8a

Zóna s dopravním omezením
Značka označuje oblast, zejména část obce, kde platí výstraha, zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající z příslušných vyobrazení značky nebo značek, pokud místní úpravou provozu na pozemních komunikacích uvnitř oblasti není stanoveno jinak
Dopravní omezení týkající se jen určitých vozidel, doby apod. se vyznačuje ve spodní části značek vhodným nápisem nebo symbolem. Značka může být provedena ve čtvercovém formátu.
Zóna s dopravním omezením
V případě, že je na značce vyobrazena příkazová nebo zákazová dopravní značka, má tato zónová dopravní značka charakter příkazové nebo zákazové dopravní značky.
IP zaznamenána