30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bezpečnostní asistenty  (Přečteno 8634 krát)

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Bezpečnostní asistenty
« kdy: 07 Března 2019, 08:25:50 »

EU je sice cpe do aut horem dolem, ale pořád je to kus blbé elektroniky řízený souborem jedniček a nul, který na prostě řidiče nenahradí. Ale někdy ho vyřadí...

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/i-cykliste-uz-tvrde-poznali-co-vsechno-vam-dnes-nedovoli-delat-moderni-auta/

Zajímalo by mne kdo by byl na vině stát se to v provozu. Jasně, pasažér nemá co čouhat z okna, ale klidne tam mohl blemcat gumicuk nebo kus nákladu... Tady by to byl asi cyklista - nedodržel bezp. vzdálenost. Stát se to ale těsně po předjetí, je to klasické vybrždění. Se kterým nemohl řidič nid dělat.

IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #1 kdy: 07 Března 2019, 09:25:47 »

By mě zajímalo, co by ten systém prováděl, kdyby měl tu kameru přelepenou černou tejpou. :D Nenechal by auto vůbec rozjet? :D
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #2 kdy: 07 Března 2019, 10:02:50 »

Ono to jde vypnout, ale je to v principu dobrá věc. 1x za 3 měsíce mě to sice poleká když to šlápne na brzdu a není to třeba (tak moc jak to udělá)  ale jednou už mi to zachránilo řiť. Vběhl pes pod kola a než sem si vubec uvědomil co se děje už jsem stál

V krizové situaci to asi opravdu umí zachránit život či zdraví chodci.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #3 kdy: 07 Března 2019, 11:15:01 »

O tom nepochybuju, ale pokud proti mě poletí urvaný plakát, tak bych ho radši trefil, než aby mě někdo trefil. Podle té vlajky hádám, že to funguje (aspoň u Koleosu) jen podle kamery a ne ve spolupráci s dalšími senory. Ale možná záleží na ceně vozidla.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #4 kdy: 07 Března 2019, 12:55:21 »

Docela by mě zajímaly právní následky "automatického vybrždění" na dálnici, když mi asistent dupne na brzdy protože mi před kamerou prolítne plakát nebo holub.... V řídící jednotce bude asi zaznamenáno...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #5 kdy: 07 Března 2019, 13:39:46 »

Žádné nejsou. Auta vzadu mají povinnost držet odstup pro případ náhlého zpomalení.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #6 kdy: 07 Března 2019, 14:47:19 »

Mam adaptivni tempomat s radarovou hlavou a na dalnici to uplne terno neni... Nebo jinak, kdyz jedu s "davem" je to super, ale v rychlostech okolo 160kmh a vic pokud mne nekdo vjede do "meho" pruhu, jde automaticky pomerne silne na brzdy. Pokud budu mit za zadkem stihace, mam ho v kufru, protoze nebude ocekavat ze mu to nekdo v takove rychlosti na tvrdaka zaslapne. Tady bych uvital moznost prepnuti na obycejny, ale neni to mozne. Novejsi modely jiz maji moznost uzivatelskeho vyrazeni radaroveho cidla.

A automobilce s tim divnym logem neduveruju, umi syry, vino, ale auta jim moc nejdou -) Mel jsem obcas tu cest ridit Kango a Clio, nevim ktery z nich byla vetsi plecka, obe byly katastrofa a tragedie.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #7 kdy: 07 Března 2019, 20:07:49 »



Mam adaptivni tempomat s radarovou hlavou a na dalnici to uplne terno neni... .
O jaké auto jde?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #8 kdy: 07 Března 2019, 22:47:24 »

Žádné nejsou. Auta vzadu mají povinnost držet odstup pro případ náhlého zpomalení.
Řidič nesmí neočekávaně bezdůvodně měnit rychlost nebo směr jízdy. Že tam má nějakou píčí škatuli co si dělá co chce není žádnej validní důvod.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #9 kdy: 07 Března 2019, 23:18:18 »

Zajímalo by mě, jestli existuje auto, který má asistenty konfigurovatelný. Nastavit si rámcově pásma, kdy asistent je off a kdy mi do řízení může kecat. Třeba podle rychlosti... při parkování v garáži ať to klidně zahamtne na plno, abych nenarval vrata. Ale ať mi do toho při kilo-pade nehrabe... Ale to by EU asi nepovolila...  ;D
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2019, 10:25:13 »

Řidič nesmí neočekávaně bezdůvodně měnit rychlost nebo směr jízdy. Že tam má nějakou píčí škatuli co si dělá co chce není žádnej validní důvod.
[/quote]

Však taky řidič nic nedělal... "Řidič nesmí" se nevztahuje na asistenty, protože celkem logicky nejde o projev vůle řidiče.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2019, 10:44:30 »

(2) Řidič nesmí

a) snížit náhle rychlost jízdy nebo náhle zastavit, pokud to nevyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,

... a i krabice brzdi, protoze to vyzaduje bezpecnost.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2019, 11:30:24 »

Neridic> Jako treba ze mu proleti nejaky motejl nebo vogel pred kamerou a krabice to kvuli bezpecnosti zadupne? Kvuli bezpecnosti toho motyla? Nejvetsi problem tech asistentu je prave v tom, ze nedokazi posoudit kdy je lepsi trefit ptaka, kdy je lepsi se zkusit vyhnout, kdy je lepsi to natvrdo zaslapnout a kdy je lepsi se zaprit do volantu a sundat divoke prase.V tom ridice jeste dlouho (osobne si myslim ze nikdy) zadna elektronika nenahradi. A dobroserove na ruznych urovnich tohle proste nechteji chapat.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #13 kdy: 08 Března 2019, 11:52:23 »

Jo, uvidíme co za srandu bude na podzim, až zafouká a okolo silnice bude lítat listí.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní asistenty
« Odpověď #14 kdy: 08 Března 2019, 11:54:03 »

Jenom bych to upravil, že to nenahradí některé řidiče. Nemalou část řidičů to již nahradit umí, protože jinou reakci, než brzda + možná zatočení volantem někam, neznají.
IP zaznamenána