30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13

Autor Téma: žádost o spis - Brno odmítá :-)  (Přečteno 270785 krát)

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #45 kdy: 05 Února 2015, 15:41:22 »

To je právě problém, podle nich účastník řízení nemá právo na vlastní spis a cizí osoba ano.

Pokud budete někdo potřebovat (krom Prahy, Středočeského kraje , Východočeského kraje a Vysočiny kde se pohybuji a nechci se provařit )hoďte mi do SZ údaje (plnou adresu úřadu, číslo datové schránky, číslo jednací a spisovou značku) a já si o Váš spis zažádám a přes SZ Vám ho pošlu.
POkud toho nebude 10 denně, tak s tím nemám problém.
Co možnost, že o koipii spisu požádám přes DS jako právnická osoba? Mám s.r.o. Tam už nejsem sám za sebe, ale vždycky to můžu zdůvodnit, že to chci vědět, jako zaměstnavatel, abych se mohl včas připravit na možné důsledky.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #46 kdy: 05 Února 2015, 18:50:42 »

Dnes jsem k tomu psal v SZ mimo jiné:

Na 3 stranách rozepsána věta "my v Plzni na nějakou judikaturu prostě sereme".

Jinak tenhle bordel panuje obecně - některé úřady a kraje si vždy najdou způsob, proč info neposkytnout. Např. jsem řešil člověka, kterému prvoinstanční orgán poskytl spis podle InfZ a kraj (Olomouc) mu to při vyřizování odvolání vytkl jako chybný postup! Když pak žádal o info přímo kraj, napsali mu klasický blábol, že se jedná o žádost o nahlížení do spisu podle SprŘ a InfZ se na to nevztahuje. Podali jsme odvolání k Ministerstvu dopravy, které jim to omlátilo o hlavu a nařídilo spis do 15 dnů poskytnout. Asi 3 týdny se nic nedělo, tak jim e-mailem napsal, kde ten spis jako je a oni odepsali, že se s názorem ministerstva neztotožňují a spis neposkytnou (!). Nakonec mu ho tedy poslali, i když jim to trvalo asi měsíc.

A teď někdo na fóru psal, že mu spis odmítlo poskytnout Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Holt chaos a bordel jako ve všem.

Už mě ale tohle jejich prudění sere. Šel bych do žaloby buď v tomto případě, nebo si počkám na jiný. Žalobu sepíšu a soudní poplatek klidně zaplatím ze svého.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #47 kdy: 05 Února 2015, 18:54:39 »

Co možnost, že o koipii spisu požádám přes DS jako právnická osoba? Mám s.r.o. Tam už nejsem sám za sebe, ale vždycky to můžu zdůvodnit, že to chci vědět, jako zaměstnavatel, abych se mohl včas připravit na možné důsledky.

Právnická osoba žádost podle InfZ podat může a žádost o informace dle InfZ netřeba jakkoliv zdůvodňovat. Nač si ale zasírat DS, když to jde normálně mailem? :)
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #48 kdy: 05 Února 2015, 20:17:16 »

Myslíte, že by bylo urážlivé podání, pokud bych podal na úřad žádost o info dle InfZ, proč zaměstnávají na úřadě debila?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #49 kdy: 05 Února 2015, 20:47:05 »

Co možnost, že o koipii spisu požádám přes DS jako právnická osoba? Mám s.r.o. Tam už nejsem sám za sebe, ale vždycky to můžu zdůvodnit, že to chci vědět, jako zaměstnavatel, abych se mohl včas připravit na možné důsledky.

Právnická osoba žádost podle InfZ podat může a žádost o informace dle InfZ netřeba jakkoliv zdůvodňovat. Nač si ale zasírat DS, když to jde normálně mailem? :)
Já dnes podával mailem 2 žádosti o info. Jednu do Brna v místní kauze a jednu o manuál k Micro Digi-Cam na Krajské ředitelství PČR. Z Brna mi přišla doručenka, od flojdů nic. Tak si říkám, že když se na to vyserou, tak podám stížnost a zároveň to podám znovu přes DS. To už nemůžou jen tak ignorovat.
« Poslední změna: 05 Února 2015, 22:37:44 od Pavelpu »
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #50 kdy: 05 Února 2015, 21:23:32 »

tak jsem taky zkusil poslat žádost mailem.......
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #51 kdy: 06 Února 2015, 02:25:18 »

Nejake kontakty do te Plzne? Abychom pozadali i my 'nezucastneni'?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #52 kdy: 06 Února 2015, 07:35:39 »

Myslíte, že by bylo urážlivé podání, pokud bych podal na úřad žádost o info dle InfZ, proč zaměstnávají na úřadě debila?
Tuhle otázku si kladu při kontaktu prakticky s jakýmkoliv úředníkem, ale kdyby byla vznesena přímo na ně, zřejmě by je ta pravda hrubě urazila :)
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #53 kdy: 06 Února 2015, 07:47:34 »

Nejake kontakty do te Plzne? Abychom pozadali i my 'nezucastneni'?
Díky, ale to není potřeba. Ten spis už je na světě. Jedná se o Klatovskou kauzu.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #54 kdy: 06 Února 2015, 08:09:09 »

Tak dnes večer začnu psát žalobu, ať užijeme nějakou legraci :)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #55 kdy: 07 Února 2015, 10:03:14 »

hlásím, že Kupčík to tady čte a už reagoval: poslal mi výzvu k Seznámení a vyjádření se k podkladům rozhodnutí :-) Do 10 dnů. A pak zřejmě rozhodne.
Byl kvůli tomu chudák v práci v sobotu. Ale ve čtvrtek mu přišel odpor a on to hodlá evidentně rozhodnout bez ústního jednání.

Plus ho asi musí nasírat další žádosti o spis. Trochu se nám v tom kluk motá.... :-)
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #56 kdy: 07 Února 2015, 10:55:14 »

hlásím, že Kupčík to tady čte
Nejen Kupčík. Jordánek po zveřejnění dehonestačního dopisu šel společně se svým advokátem na fízly a podal trestní oznámení. Oháněl se tam prý tím, že je bývalý fízl a jeho advokát je také bývalý fízl - což znamená přinejmenším to, že v součtu možná dali dohromady dvojciferné IQ  ;D
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #57 kdy: 07 Února 2015, 17:19:56 »

 ;D ;D ;D
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #58 kdy: 10 Února 2015, 19:26:07 »

hlásím, že Kupčík to tady čte

Nestálo by za zvážení nechat zobrazovat fórum jen registrovaným? Minimálně by se dalo ověřit, zda se nepokouší registrovat z ip adresy fízlovského úřadu.... Případně by adminové viděli historii použitých ip adres u registrovaných uživatelů. Samozřejmě to asi není bič na všechny podvratné živly, ale při jejich IQ je třeba nenapadne použít proxy. A navíc úředník přece nebude pracovat z domu přesčas, aby nasál informace :-)
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #59 kdy: 16 Února 2015, 11:59:57 »

15. den žádosti o informace se blíží a spis nikde. Tak kdy to bude, Kupčíku?
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13