30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8

Autor Téma: Od 7.5. měření na D1  (Přečteno 52737 krát)

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #60 kdy: 24 Června 2016, 09:01:10 »

Z Brna na Prahu to kasírují Rosice, v opačném směru to padá do Šlapanic
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #61 kdy: 24 Června 2016, 09:09:40 »

Tak se omlouvám, pořádně jsem nečetl vlákno a neověřil si to, měří se v obou směrech.

....Řidiči, které ve zúžené části D1 mezi Ostrovačicemi a Kývalkou zachytí speciální radar při překročení povolené rychlosti, můžou od pondělí dostat pokutu. Ale jen ve směru z Brna na Prahu. Přestupky v druhém směru totiž narychlo dostaly na starost Šlapanice, které tak nebyly připravené....

 http://brno.idnes.cz/radar-na-d1-zacatek-ostreho-provozu-duj-/brno-zpravy.aspx?c=A160607_2251718_brno-zpravy_krut
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #62 kdy: 24 Června 2016, 09:47:34 »

Citace
Citace z článku: Většina území měřeného úseku spadá pod Rosice, konečný radar, jenž snímá řidiče právě ve směru na Brno, už ale katastrálně patří Šlapanicím. Podle zákona tedy přísluší tamním úředníkům, aby přestupky řešili.

Tak to mi hlava nebere. Šlapanice jsou z druhé strany Brna, takže to by to úsekové měření muselo probíhat přes celé Brno. Netuší někdo, jakou přesmyčkou byly Šlapanice určeny k řešení?
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #63 kdy: 24 Června 2016, 09:50:16 »

Protože na daném území je to příslušná obec s rozšířenou pravomocí.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Obvod_obce_s_roz%C5%A1%C3%AD%C5%99enou_p%C5%AFsobnost%C3%AD_%C5%A0lapanice
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #64 kdy: 24 Června 2016, 10:01:37 »

Díky za vysvětlení. To je tak, když někde žijete padesát let a netušíte, že sousední obec už patří k jinému úřadu. Takže já při cestě do práce páchám přestupky na území až čtyř a někdy i pěti obcí s rozšířenou pravomocí. :)
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #65 kdy: 07 Července 2016, 21:55:27 »

Dnešní článek na lžidnes: Řidiči se zalekli kamer na D1, ve zúžení překročí rychlost málokdo
Zdroj: http://brno.idnes.cz/kamery-meri-na-d1-rychlost-0y7-/brno-zpravy.aspx?c=A160707_2258020_brno-zpravy_vh

Loni v září si ministerstvo dopravy na stejném místě udělalo týdenní průzkum. Z něj vyplynulo, že 40 tisíc vozidel ze 148 tisíc překročilo rychlost sto kilometrů za hodinu.


Zapomněli dodat, že v tu chvíli tam bylo povoleno 100 km/h a pruhy byly širší, místo nynějších 2,5+3,15 m to bylo 2,75 + 3,25 m.

Ani se mi nechce věřit, že se snížil počet nehod. Když tam vidím různě "poprohýbaná" svodidla, to asi nebude od plynulého provozu.
IP zaznamenána

itmik

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #66 kdy: 01 Srpna 2016, 11:42:39 »

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/hackeri-zmarili-mereni-rychlosti-na-d1-zmenili-znacky-z-ridicu-udelali-alzu/
je dnes nejak vlastne dokumentovano zabezpeceni prenosu udaju radar/usekove mereni->pcr, je to nejak auditovano/certifikovano, aby u SR nebylo pochyb?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #67 kdy: 01 Srpna 2016, 12:13:11 »

 :o
To je vtip?? Systém na pokutování řidičů nemá žádné zabezpečení jestli fotka není upravená??

Huml měl štěstí že nepoužili jeho fotku a značku..
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #68 kdy: 01 Srpna 2016, 12:16:58 »

Pokud vím, měřící zařízení patří ŘSD a není mi jasné jakým postupem se dojde k tomu, že vlastně měří oprávněný orgán.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #69 kdy: 01 Srpna 2016, 13:51:01 »

Pokud vím, měřící zařízení patří ŘSD a není mi jasné jakým postupem se dojde k tomu, že vlastně měří oprávněný orgán.

To by mne osobně taky velice zajímalo.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #70 kdy: 01 Srpna 2016, 14:37:18 »

Pokud vím, měřící zařízení patří ŘSD a není mi jasné jakým postupem se dojde k tomu, že vlastně měří oprávněný orgán.
Netuším jak to je v tomto případě, ale závěrem kauzy CzechRadar bylo, že klasický pronájem je v pohodě, naopak není v pohodě, pokud se vlastník zařízení odlišný od oprávněných orgánů nějak podílí na samotném měření. Nezáleží na tom, kdo zařízení vlastní, ale kdo ho fakticky ovládá, nastavuje, zpracovává údaje, k čemuž stačí jakýkoliv titul, který toto oprávněnému orgánu umožní a naopak komukoliv jinému znemožní.

ŘSD je příspěvková organizace (má vlastní právní subjektivitu), PČR je organizační složka státu (tedy majetkově jde o ČR), správně by tedy měla existovat nějaká smlouva (nejpíš nájemní nebo o výpůjčce) mezi těmito subjekty, je-li vlastníkem zařízení opravdu ŘSD.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #71 kdy: 01 Srpna 2016, 15:02:43 »

Já osobně bych jako zástupce ŘSD tohle nikdy neudělal, protože zaplatit penězi firmy něco, na čem bude vydělávat někdo třetí a firmě samotné to přinese jen náklady, je celkem jistá cesta do kriminálu - http://www.epravo.cz/top/clanky/pojem-pece-radneho-hospodare-51419.html
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #72 kdy: 01 Srpna 2016, 16:35:29 »

Tak hh myslím nepsal, že výpůjčka zdarma, pokud to zapůjčí za nějakej ranec, tak cajk.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #73 kdy: 01 Srpna 2016, 16:50:44 »

Zde je to patrně úplně jedno, já tedy těm cifršpionským kategoriím jako účelnost, efektivia a hospodárnost moc nerozumím, ale pokud si ŘSD z hlediska své existence a rozpočtu umí obhájit pořízení těch měřičů, tak ho dále nemusí trápit, že by to zpětně státu přenechal zadarmo (výpůjčka) nebo za nějaké symbolické nájemné. Navíc je to stejně všechno jen stát, to majetkové vydělení příspěvkové organizace je v podstatě formální.

V tomto ohledu by mi přišlo naopak mnohem problematičtější, pokud by se ŘSD nějak pokoušelo tu investici zpětně zužitkovat a přesměrovat vytěžené pokuty (či nějaký jejich agregát) zpět do svého rozpočtu - už proto, že zařízení užívá a provozuje PČR, ale ta jen výsledky svého snažení předává do Rosic/Šlapanic, bez možnosti si za tuto svoji neohroženou a obětavou činnost sáhnout na vyinkasované peníze.
IP zaznamenána

taboracek

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #74 kdy: 21 Srpna 2016, 22:55:58 »

Zajimalo by me to technicke reseni (resp. jak vubec doslo k tomuhle "hacku", tipuji ze nekdo brute forcnul heslo na nejake FTP:), a uz par dni premyslim, jak se na to polde 106ky zeptat prislusnych mist. Tady bych ocenil urcitou radu, protoze znalost toho kdo co v tomhle bordelu dela vychazi hlavne ze znalosti mereni rychlosti.

Tedy chapu spravne, ze zarizeni samotne patri RSD, ovsem "provozuje" ho tedy policie? Resp. policie to vyfoti, zpracuje a preda obci s rozsirenou pusobnosti do spravka?
Kdo je v tehle souvislosti zodpovedny za samotne technicke reseni a jeho zabezpeceni?
Jde mi o to, za ktery konec to vhodne vzit, rikam si, ze by nebylo spatne se zeptat policie na navod k pouziti k zarizeni na D1 a zaroven se zeptat RSD na zadavaci dokumentaci projektu usekoveho mereni rychlosti na D1.

Moje osobni teorie je, ze samotne technicke reseni toho zarizeni je v pohode, ovsem nasledny prenos dat mezi PCR a obci uz bude kamen urazu. Kdyz se podivate na PR materialy tech firem ktery tyhle kramy vyrabej, tak se holedbaj jak vsechno podepisujou certifikatam a podobne.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8