30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování Brno  (Přečteno 3745 krát)

A.

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Parkování Brno
« kdy: 24 Května 2017, 16:50:08 »

Ahoj,

Potřeboval bych radu. Zhruba před dvěma roky parkoval můj znamý Helmut v Brně a našel lísteček od městapa. Spadl mu do kanálu, tak neví, co tam bylo. Přišla mi Výzva provozovateli vozidla k zaplacení určené částky. To sem ze zkušeností z Prahy ignoroval. Čekal jsem, že když tak pošlou pořádnou výzvu k udání řidiče - a já bych tedy mohl sdělil, kdo auto doopravdy řídil.

Jenže po dvou letech a pár dní od přestupku (dopis datovaný po dvouleté době) přišel příkaz, protože jsem se dopustil Sprdele.

Samozřejmě podám odpor, nicméně asi padá moje varianta, že bych mohl úřadu sdělit, kdo vozidlo řídil?

Mají vůbec právo rozhodnout takto pozdě? Údajný přestupek byl dobrého půl roku před  1. 10. 2015.

Jaký je tedy další postup a možnosti v tomto případě?

Díky moc.
Mějte se.
« Poslední změna: 24 Května 2017, 17:01:07 od A. »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Brno
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2017, 17:20:10 »

Jestli byl příkaz doručen později než 2 roky po přestupku tak je to promlčené.

Dejte odpor a tím to asi skončí.


edit: Je to jak píše hh.. omlouvám se za nepřesnost
« Poslední změna: 25 Května 2017, 09:03:13 od 2M »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Brno
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2017, 17:47:24 »

Tato 2letá promlčecí lhůta není vázaná na okamžik, kdy došlo k jednání, ale kdy se o něm úřad dozvěděl - § 125e(3) ZPPK. Takže jistota by byla, kdyby příkaz byl doručen více než 2 roky po datu vydání výzvy k úhradě určené částky. Pokud to není splněno, ale je to těsné, tak je potřeba ze spisu či jinak zjistit, kdy na úřad přišlo oznámení (zpravidla od MP) - rozhodující bude datum na razítku z podatelny.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Brno
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2017, 09:42:45 »

Nerad bych se pletl, ale není u přestupků do 30.9.2015 včetně ještě roční prekluze od spáchání přestupku?
IP zaznamenána