30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování (Vyhrazené stání)  (Přečteno 1639 krát)

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Parkování (Vyhrazené stání)
« kdy: 10 Července 2023, 09:40:23 »

Auto zaparkováno na parkovacím stání ,kde místo je jen pro určité vozidlo dodatkovou tabulí (vše bylo řádně vyznačeno značkou s dodatkovou tabulí) stál jsem zde cca 1 hodinu..
1. 16.5.2023 pokuta stěrač pozdrav od MP (ignorováno)
2. 23.5.2023 výzva od MP pokuta přišla do datovky provozovateli (ignorováno) čekal zdali vzdají a oni NE! předali na město
3. 16.6.2023 Město úřad odd. přestupků do datovky výzva k zaplacení pokuty/nebo sdělit řidiče .... (nyní) co/jak ?

Provozovatel - firma (musí být z toho vynechána!! max může poslat info a napráskat řidiče! nesmí se přestupek obrátit zpátky na provozovatele!
řidič (můžu být já)

Varianta A) přiznat se že jsem řídil pak mě úřad odd přestupků vyzve k pokutě mě (a můžu se obhajovat mimo provozovatele)  má smysl zkusit obhájit stání na vyhrazeném místě na poruchu vozidla a zatím si stát ,že nedošlo k zastavení ani stání ,ale zastavení vozidlo - přerušit jízdu z důvodu nezávislého na vůli řidiče a proto jsem využil jediné volné místo toto ???

Varianta B) zaplatit anonymně viz výzva a tím vyřešeno ...

Díky za radu ... jak uchopit ...
« Poslední změna: 10 Července 2023, 10:47:45 od 7lucas7 »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (Vyhrazené stání)
« Odpověď #1 kdy: 11 Července 2023, 08:10:02 »

Pokud se nesmí vrátit na firmu. I když mi není jasné proč. Tak bych zaplatil výpalné.
IP zaznamenána

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (Vyhrazené stání)
« Odpověď #2 kdy: 11 Července 2023, 12:40:25 »

Pokud se nesmí vrátit na firmu. I když mi není jasné proč. Tak bych zaplatil výpalné.

jednoduché ... provozovatl když vidí parkuješ kde nemáš (tak zaplať ) ...ale určitě nechce vědět že se na tom učím "bojovat" firemním vozidem s úřady..

myšleno nesmí vrátit LOST ... a výzva k pokutě provozovatele  + poplatky vyšší a ještě se čtením spisu jak řeším obhajobu

To i WIN i LOST dojde provozovateli ? nebo když se přihlásím jako řidič ,tak provozovatel již nehraje roli a nebudou mu chodit výsledky jednání ?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (Vyhrazené stání)
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2023, 13:23:39 »

Projděte si fórum a zaměřte se na konkrétní úřad, jestli nerezignuje po předhození jakéhokoli řidiče, což je u firemního auta asi jediná naděje s pravděpodobností celkového úspěchu neblížící se nule.

V dalším kole se úřad zaměří na řidiče, ale i kdybyste se přiznal opakovaně na zlatém podnose, tak úřad bude čekat na jakoukoli šanci vrátit se na provozovatele. Je u toho přestupku šance, že to MP prokazatelně zvorala a přestupek se nestal?

No a po zpochybnění řidiče se úřad vrhne na provozovatele, pokuta už nebude jako ve výzvě, ale vyšší, kecy ve firmě si představit umím, šance to v této fázi vyhrát naprosto minimální.
IP zaznamenána

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (Vyhrazené stání)
« Odpověď #4 kdy: 11 Července 2023, 15:52:22 »

Projděte si fórum a zaměřte se na konkrétní úřad, jestli nerezignuje po předhození jakéhokoli řidiče, což je u firemního auta asi jediná naděje s pravděpodobností celkového úspěchu neblížící se nule.

V dalším kole se úřad zaměří na řidiče, ale i kdybyste se přiznal opakovaně na zlatém podnose, tak úřad bude čekat na jakoukoli šanci vrátit se na provozovatele. Je u toho přestupku šance, že to MP prokazatelně zvorala a přestupek se nestal?

No a po zpochybnění řidiče se úřad vrhne na provozovatele, pokuta už nebude jako ve výzvě, ale vyšší, kecy ve firmě si představit umím, šance to v této fázi vyhrát naprosto minimální.

MP řádně zadokumentovala stání vozidla na vyhrazeném parkovacím stání .. web mám projitý ... buď zapatím, ale přijde mi tady snadné zkusit  vybojovat WIN přiznám se jako řidič, u "výslechu" řeknu že jsem to tam musel a bla bla o poruše vozidla "červený symbol" zastavení vozidla z důvodu tech. závady... na tom postavit obhajobu... a oni musí prokázat že to tak nebylo ... má toto šanci na úspěch ?? ..... není důvod to vracet na provozovatele ,když budou mít mé doznání ...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (Vyhrazené stání)
« Odpověď #5 kdy: 11 Července 2023, 18:47:23 »

Pokud se přiznáte jako řidič, hlavně znova v průběhu správního řízení, nejen při podání vysvětlení na počátku, přijdete na ústní jednání atd, pak jsem ochoten věřit tomu, že správní orgán bude hrát tuto hru a nevrátí to na provozovatele.

Ale pokud to uhrajete (nehledě na to, že jste teoreticky v právu) jako řidič na nouzové zastavení, neexistenci důkazů, ať už u SO1, SO2 nebo soudu, tak smeknu před nastoupenou jednotkou.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (Vyhrazené stání)
« Odpověď #6 kdy: 11 Července 2023, 19:55:38 »

Pokud to udržíte na řidiči, tak provozovatel je ze hry. Ale tohle mi nepřijde ideální stav pro boj, protože budete muset skákat jak SO píská. A i když to překlopí na provozovatele protiprávně, tak je to pro vás LOST u zaměstnavatele.

Tady bych nechal zaplatit výpalné provozovatelem.
IP zaznamenána

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Parkování (Vyhrazené stání)
« Odpověď #7 kdy: 12 Července 2023, 07:57:51 »

Dobře ... určitě se k tomuto tématu vrátím (až bude výzva za podobný "přestupek" na rodinném autě a kde nebude spojení se zaměstnavatelem)
kde tento "fígl" za špatné parkování určitě zkusím vybojovat ... na zastavení vozidla
Tady v diskuzích to pár lidí zkusilo(četl)  a bylo LOST protože nechodili osobně na SO1 SO2 kde měli potvrdit osobně a stát si za svým i při "výslechu" ... jen "písemně" a orgán to "neuznal" ...
Díky za odezvy všem

IP zaznamenána