30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9

Autor Téma: [WIN] Rychlost mimo obec o 12km/h  (Přečteno 30742 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #90 kdy: 30 Ledna 2017, 17:05:31 »

Tak mi něco přistálo v datové schránce, jelikož ted nic nečekam od jinud tak tu bude z Telče:-)
jsou čtyři možnosti
buď mi tu lhůtu povolí
nepovolí
reaguje na podujatost
uzavírá důkazní řízení

No můžu to nechat 10 dni ležet a ten další papír ve středu jim poslat poštou.
teď akorát nevím jestli tím neco získám že to neotevřu hned.
Myslíte že to protáhnu na 11 měsíců do prekluze?

Rozhodně to nech uležet. Pokud to je prodloužení, ta platí od doručení.

A to odvolání poslat prostě musíš, takže poštou. Tím jim v tom nastane slušný zmatek :-)
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #91 kdy: 30 Ledna 2017, 23:19:33 »

pro hh:

mam použít blanketní odvolání co jsem tu našel?

Odvolání proti rozhodnutí ze dne XXXXX,
č. j. XXXXXX,
vydanému Městským úřadem Y

Dne XXXXX bylo zmocněnci účastníka doručeno rozhodnutí Městského úřadu Y (dále jen „správní orgán“) ze dne XXXX č. j. XXXX, spisová značka XXXX, kterým byl účastník uznán vinným z přestupku podle (např.) § 125c odst. 1 písm. f) bod 3 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, a to porušením § 18 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o provozu na pozemních komunikacích). S tím, že tak naplnil skutkovou podstatu shora uvedeného přestupku, mu byla uložena pokuta ve výši 2.500,- Kč a povinnost uhradit správnímu orgánu náklady řízení ve výši 1.000,- Kč.
Obviněný z přestupku podává proti shora uvedenému rozhodnutí v celém rozsahu prostřednictvím svého zmocněnce

O D V O L Á N Í.

Odvolání je podáváno ve lhůtě 15 dnů od doručení napadeného rozhodnutí.
Zmocněnec obviněného odvolání blíže odůvodní a uvede, v čem spatřuje nesprávnost napadaného rozhodnutí, a to do 30 dnů.


stim ze vyhodím zmocněnce a dam sebe? Nebo už tam mám raděj nějaké důvody uvést?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #92 kdy: 31 Ledna 2017, 13:15:30 »

Dne XY jsem se při nahlížení do spisu seznámil s rozhodnutím č.j. XXXXXXXXXXXXXXXX, čímž mi bylo doručeno.
Proti tomuto rozhodnutí podávám v termínu 15 dnů od doručení
ODVOLÁNÍ

S pozdravem
        Pyrát.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #93 kdy: 31 Ledna 2017, 14:23:45 »

Tak v datovce mi leží už dvě věci predpokládám že obě z telče. Snad už zitra budu mít nahlížecí přístup do datovky.
A jelikož jsem "právě na horách" a datovku otevřu až po návratu přístí tyden, posílám odvolání pozemní poštou (teď přemýslím jestli ho nepošlu z rakouska:-) )

Doufám že to bude stačit napsat takhe:
« Poslední změna: 27 Února 2018, 00:18:09 od gogobrno »
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #94 kdy: 31 Ledna 2017, 19:22:24 »

Takže mám zřízeno nahlížení do datovky(pevně doufam že to skutečně nebude nebude bráno jako doručené) chci to otevřít až přístí týden.
A koukam že se úředníček činil.
A to se ani nezobíral žádostí o prodložení lhůty poslané v sobotu.
« Poslední změna: 27 Února 2018, 00:19:57 od gogobrno »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #95 kdy: 01 Února 2017, 15:42:20 »

K draftu odvolání - doplňte vaše identifikační údaje, pokud jste je tedy neodstranil jen za účelem vystavení zde (tj. trvalý pobyt a dat. narození). Může se to jevit nadbytečné v běžícím řízení či dokonce budete-li to posílat datovkou, ale je to formalita podle § 37(2) SprŘ. Dále jestli to budete posílat datovkou, odstraňte slovo odpor z názvu souboru - odpor není totéž co odvolání (sice by to nevadilo, podání se má posoudit podle obsahu, ale záměrem je zde vyvolat zmatek samotným podáním, nikoliv jeho zmatečným označením).

Text je až na interpunkci a jedno chybějící zvratné zájmeno v pořádku. Nicméně možná bych se více rozepsal o tom doručení, např. takto:

Toto rozhodnutí mi bylo v minulosti nesprávně a neúspěšně doručováno. Poté, co problém na straně informačního systému MěÚ Telč při vypravování písemností do datových schránek vyšel najevo, byla zrušena doložka právní moci a vykonatelnosti, samotné rozhodnutí však zrušeno nebylo. Na ústním jednání a následném nahlížení do spisu dne 18. 1. 2017 jsem se s ním seznámil, čímž mi bylo doručeno.

Je trochu škoda, že jste to neudělal hned, bylo by pak zajímavé si přečíst, jak by na to SO zareagoval v novém pokusu o rozhodnutí, které už mezitím stihnul vydat. I tak to ale podejte, když nic jiného, tak je to zajímavá kouřová clona. Nezapomeňte se odvolat i proti tomu novému rozhodnutí, až vám bude doručeno, jako jeden z důvodů budete samozřejmě namítat i to, že vydání rozhodnutí i celému od prosince vedenému řízení bránila tzv. překážka věci rozhodnuté.

A protože to soukromě nepomohlo, tak vás teď zpranýřuju veřejně - neposílejte mi SZ a nedožadujte se prosím toho, abych konkrétně já vám nějak asistoval navíc ještě v určené lhůtě. Nejsem tu sám a vy tu taky nejste jediný.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #96 kdy: 01 Února 2017, 22:48:38 »

Doplnil sem datum a adresu trvalého bydliště (kde se nevyskytuji proto mám DS)  a zítra ráno to pošlu pozemní poštou, aspoň tam budou mít veselo. Doufám že mi na to odpoví poštou místo do DS a bude další bod do plusu.

hh: fakt se omlouvám, ale sam jste napsal abych to sem dal na kontrolu:-) A váš styl mi přijde vecný, upravený a neagresivní. Zatím bych tam tak chtěl působit. Na útočné vystupování je zatím času dost.  Fakt si vážím Vás i ostatních tady za pomoc. Doufám že se časem vypracuji z ovce na slušně trkajícího berena(i kdyz jsem ryba).

A budu mít další příležitost, na firmě mi přístál další odpustek za služební auto z D1 (Rosice automatizovaný prostředek).  Takže mám trojboj a ješte na dvou frontách. Bývalá manželka už to zas chce platit (dva podvody z místního MNV ji asi jsou málo), takže nejen ze budu bojovat s úřady ale i s ní:-)

Apropo je velký problém nahlásit helmuta na firemní auto? Nemužou nějak prudit (kniha jizd atd.)
Když je to do firemní DS předpokládam že se musí odpovědět na první výzvu aby to nespadlo do SprDel-e.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #97 kdy: 07 Února 2017, 14:54:35 »

Tak jsem dneska otevřel DS a dávám sem jejich výsledek. Zatím sem to jen sjel, pořadně si to přečtu večer. Ale jak sem čekal tak oba ouřadové držej basu a rozhodujou co nejrychej aby se člověk neměl čas bránit. Jen je zváštní že před minulým rozhodnutím vydal ještě "seznámení se podklady pro rozhodnutí" což ted už neudělal. Velice zvláštně se i vypořádali s podjatostí, ten samy den co jim dorazila mi zpětně rychle vypsaly 5tidení lhůtu na vyjadření kterou předtím zamítly.
« Poslední změna: 27 Února 2018, 00:29:53 od gogobrno »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #98 kdy: 07 Února 2017, 16:04:52 »

Tak to bude ještě sranda :-)

Viděl bych to na odvolání ve věci samé na:
- neplatnost rozhodnutí, protože ve věci bylo již rozhodnuto dne XY
- poškození procesních práv účastníka, protože když se po zjištění stavu spisu a zmatků v řízení rozhodl vyhledat advokáta a požádal o prodloužení lhůty, nebylo mu to umožněno. Přitom se nečeká, že obžalovaný bude mít právní vzdělání a bude schopen zmatečné řízení správně rozklíčovat.

Na podjatost bych se asi rozepsal více ve smyslu. že podjatost úředníků nelze jednoznačně a nezpochybnitelně prokázat, nicméně už samotný stav řízení, proces dokazování a způsob jednání vzbuzují o nepodjatosti úředníků důvodnou pochybnost.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #99 kdy: 07 Února 2017, 20:19:00 »

Tak jsem zatím přelouskal usnesení o zamítnutí podjatosti, a mám nějak pocit že si ze mě ten Blabolitel dělá prdel.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:rychlost mimo obec o 12km/h, potrebuji pomoc a to rychle jednani 2.1.
« Odpověď #100 kdy: 07 Února 2017, 20:56:14 »

1. kdyby si ten kokot(nadřízený otrapy co vedl UJ) přečetl spis a Správní řad tak by věděl ze součástí poučení je že mi musí zdělit že smím namítat podjatost úřední osoby což neudělal ani to nemá v podepsaném papíře.
2. je mi jedno jaké plní ortapa jiné úkoly, v jeho pracovní době sem požadal o spis a nedal mi ho. Navíc nebyl v kanclu sám takže mohl vydat spis a nechat mě hlídat druhým úředníkem.
Spis mi neposlaly protože za něj chtěli nesmysl, napočitali si 4 hodiny práce přitom na místě mi to kopíroval 50 minut i stím že mu zdechla kopírka a musel jít shánět jinou.
3. těžko můžu za pár minut nastudovat 65 stránkový spis a když otrapovi zdělím že na jeho otázky odpovím písemně a on mi na konci jednání sdělí že mi žádnou lhutu nedá. A když dostane otrapa namitku podjatosti tak rychle zpětně sesmolí papír že milostivě dává lhůtu pět dní na odpověd kterou mi před tím zamítl. Když dám žádost o prodloužení hlůty pro vyhledání právní pomocí (což ke složitosti kterou si samy zavařili) tak na ni ani neodpoví raději hned vyrobí rozhodnutí?
4. sám přizná že nebyl soupis listin ale přesto pokladá spis za perfektní? Jak mám vědět že jsem viděl kompletní spis? Rosekala mě hláska "....vy jste přitom koukal....."
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec o 12km/h
« Odpověď #101 kdy: 09 Února 2017, 20:49:39 »

začínám se chystat na odvolání,
neví někdo jestli je úřad povinný vydat "Seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí " nebo jestli lze vydat rozhodnutí legálně i bez něj

Poradí mi někdo prosím s odvolaním :-)
« Poslední změna: 09 Února 2017, 21:04:58 od gogobrno »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec o 12km/h
« Odpověď #102 kdy: 09 Února 2017, 21:05:19 »

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec o 12km/h
« Odpověď #103 kdy: 09 Února 2017, 21:29:35 »

Vzhledem k tomu že já se nevzdal, tak se na to vysrali.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 649
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec o 12km/h
« Odpověď #104 kdy: 20 Února 2017, 09:59:43 »

Neví někdo do kdy se musí výjadřit úřad k odvolání (to k tomu původnímu rozhodnutí) co sem posílal před 18 dny?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9