30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podepsání podání přihlášením do DS  (Přečteno 6609 krát)

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Podepsání podání přihlášením do DS
« kdy: 11 Dubna 2016, 13:31:47 »

Měl bych dotaz na jedince s větší zkušenosti s DS než mám já.

V případě, že podám DPFO nebo přihlášení k dani z nemovitostí přes daňový portál

https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/uvod/vstup.faces

pomocí EPO formulářů a podepíši ho přihlášením se do DS, dojde k doručení nepřečtených zpráv v DS?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Podepsání podání přihlášením do DS
« Odpověď #1 kdy: 11 Dubna 2016, 13:38:17 »

Podle info odsud http://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/epo2_info/dokumentace_isds_epo.faces využitím toho autentizačního API k přilhášení do DS a tedy ani k doručení zpráv nedojde. Jde o informaci získanou prvním dotazem na google během 30 vteřin, ověřené ani prakticky potvrzené to nemám.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Podepsání podání přihlášením do DS
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2016, 13:40:38 »

Já tedy nedůvěřuji těm jejich java sračkám co potřebujou k tomu podpisu a tak to nepoužívám - vždy si to uložím a pošlu normálně, ale mám pocit že by k doručení dojít nemělo.

Ještě by šlo použít postup dle https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2311.msg20822#msg20822 a danému uživateli přiřadit i právo k odesílání zpráv. Pak můžete DPFO odeslat aniž by jste přečetl doručené zprávy
« Poslední změna: 11 Dubna 2016, 13:49:12 od pk202 »
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Podepsání podání přihlášením do DS
« Odpověď #3 kdy: 11 Dubna 2016, 13:55:06 »

Děkuji.

"Přihlášením se do informačního systému veřejné správy za pomoci autentizační služby nedochází k přihlášení do datové schránky ve smyslu § 17, odst. 3 zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, ve znění pozdějších předpisů. "

Přesně tohle jsem hledal.

Při vyplňování formulářů je v průvodci uvedena možnost "Podepsat elektronické podání přihlášením do DS", což mě znervóznilo, neboť stejná formulace je použita právě v tom § 17, odst. 3 zákona č. 300/2008 Sb.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Podepsání podání přihlášením do DS
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2016, 11:51:21 »

Ono to není přihlášení do datové schránky, ono je to vlastně jen ověření pro ten portál finanční správy.

Jo, teď koukám, že to píše i Omega.  :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Podepsání podání přihlášením do DS
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2016, 12:20:46 »

Je to tak, když jsem odesílal stejným stylem přiznání, tak v DS nebyl zaznamenán přístup. Slouží to patrně jako ověřený odpis či důkaz identity odesílatele přiznání přes portál mfcr.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.