30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zelená karta v elektronické podobě  (Přečteno 24981 krát)

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #30 kdy: 24 Října 2016, 17:06:01 »

Jenomže mezitím se změnila spousta zákonů okolo (napadá mě například čerstvý eIDAS, který odmítání elektronických dokumentů značně omezuje).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #31 kdy: 24 Října 2016, 22:58:44 »

Nejsem právník, ale soudím, že zákon 168/1999 Sb. se ve svém paragrafu 2 odst. k) odvolává právě na organizaci CoB a její dokumenty. A právě proto konkrétní podobu Zelené karty (ZK) dále neřeší. (A upřímně - buďme za to rádi.)
Zákon může obsahovat odkazy na jiné než právní normy (je to sice obecně problematické, ale v případě definic či např. technických norem je to obvyklé a nejsou s tím větší aplikační potíže). Tady ale žádný odkaz nevidím, tady vidím jen že ZK je mezinárodní osvědčení prokazující skutečnost, že k vozidlu byla uzavřena smlouva o POV. Takže odkazovat se na nějaké detaily té asociace je nesmysl. Kdyby tam nebylo slůvko mezinárodní, tak je to úplně jasné, musí to být prostě nějaké osvědčení o POV - třeba (částečná) kopie smlouvy. To mezinárodní umožňuje vícero výkladů (od toho nejužšího, že to odpovídá do puntíku definicím CoB, až po širší, např. že názvy kolonek jsou anglicky či francouzsky, případně že tam jsou obrázky, aby to pochopil i policajt).

Osobně bych to vyložil materiálně, tj. v případě zde registrovaného auta by to bylo úplně jedno (protože kontrolu to nijak nekomplikuje), u cizího auta by stačilo, aby to strukturou odpovídalo nějakému (libovolnému) mezinárodnímu standardu do té míry, že to umožní provést kontrolu.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #32 kdy: 25 Října 2016, 00:07:54 »

Budiž.
Jak jsem psal, nejsem právník, snažil jsem se dohledat, odkud se při případných sporech může čerpat, co to je zelená karta a jaké má náležitosti. Jak se k tomu bude stavět PČR, SO nebo soud, to předjímat nebudu. Upřímně, osobně bych do toho moc nerýpal, než si někdo uvědomí, že vydávání zelených karet je vlastně prima kšeft a budou se vydávat za úplatu a jen na dobu cesty (a snad se nedožiji toho, aby se zase vydávaly jen na dobu platnosti výjezdní doložky).

Každopádně, díky všem za čas a rozšíření obzorů.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #33 kdy: 25 Října 2016, 10:06:56 »

Citace: pk202
To jako musím vlastnit barevnou tiskárnu ?
A to je problém si zakoupit za 1,- Kč barevný zelený papír?
Tím se nezastávám systému, ale pokud to chtějí na zeleném tak ať to tam mají.
Já osobně mám jako koníček doplňování cartridgí do inkoustových tiskáren, takže když přijde možnost vytisknout něco barevně, tak mé srdce zaplesá.
Svoji zelenou kartu jsem ještě zalaminoval a k tomu se váže následující historka:
Jedu si to takhle asi 120 po rovince mírně z kopečka, než dojedu do další obce a tam PaCHové a stopka. Tak si napřed říkám ku.va, ku.va a oni neměřili (!), jen kontrolní kontrola.
Občanku jsem ihned nedal, ale řekl si o ní více než slušně (žádné "a co občanka"?), tak jí taky dostal. Když koukl na zelenou kartu, tak říkal, že to ještě neviděl. Cit.: "Vy to máte takhle zalepený, jo?" (myslel "zalaminovaný") a smál se. Pak mě ještě potěšil, když mi na 6 let starý auto řekl "asi nový, že jo?". Pak tu zelenou kartu ukázal kolegovi (taky široký úsměv) a pak nějaká lustrace - myslím, že říkali, že kontrolovali platnost technické a šup dál... I jsem mu popřál pěkný víkend, jak byl milý.

Tyvole.. cože? A do roští na blowjob jste si s nima šel? Anál jste jim pořádně nastavil a naslinil?  :D
« Poslední změna: 25 Října 2016, 10:12:23 od mcsoap »
IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #34 kdy: 25 Října 2016, 10:28:00 »

Ty to tak praktikuješ?  :D Teda nic pro mě.

Přeci z principu nejsou všichni policajti debilové. Když se chovají slušně a zbytečně nebuzerují, tak proč se nechovat stejně? Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.



IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #35 kdy: 25 Října 2016, 10:56:08 »

A hlavně jde o to zmenšit svoje vlastní riziko.. když už to dělat jako provokaci tak se asi vyplatí vozit i normální zelenou kartu a tu dávat když nemáte čas strávit hodinu s policajtem řešením co je zelená karta..
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #36 kdy: 25 Října 2016, 11:59:47 »

Citace: mcsoap
Tyvole.. cože? A do roští na blowjob jste si s nima šel? Anál jste jim pořádně nastavil a naslinil?  :D
Jste docela nechutnej...
Dobře, příště až potkám slušného PaCHa na kontrolní kontrole, tak mu řeknu "naservylučuj si ty píčovulvo" a ujedu...
« Poslední změna: 25 Října 2016, 13:38:49 od akit »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #37 kdy: 25 Října 2016, 12:55:06 »

Ale Akite, buďte tak laskav a vyjadřujte se zde na tomto fóru slušněji!
Například místo vašeho vulgarismu „srát“ lze použít zajisté mnohem slušnější výraz, například „imperativní defekace“…
IP zaznamenána