30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zelená karta v elektronické podobě  (Přečteno 24982 krát)

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Zelená karta v elektronické podobě
« kdy: 23 Října 2016, 17:29:03 »

Je možné předložit pomahačům při kontrole zelenou kartu v elektronické podobě? Předpokládám, že pach by asi začal točit, že dotyčný doklad není zelený a papírový. U občanky nebo u řidičáku bych si to asi nelajznul, asi to ani zákon nepovolí,stejně jako pro tyto doklady nelze nechat vytvořit ověřenou kopii. Ale zelená karta je kus papíru bez ochranných prvků a občas pojišťovna pošle elektronickou verzi (třeba u online sjednání pojistky). Takže otázka by snad měla znít, je zákonem vyžadována zelená karta v papírové podobě?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2016, 19:30:12 »

Viz vlákno https://www.30kmh.cz/index.php?topic=588.45 , Měl kopii v telefénu, ale zatím rozhodnuto, že vinen.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2016, 19:53:54 »

Nenašel jsem v žádném zákoně, jak má zelená karta vypadat. Nezávazná doporučení říkají, že zaslané PDF z on-line pojištění se má vytisknout, na barevné tiskárně a oboustranně, ale zákon jen říká, že zelená karta je "mezinárodní osvědčení prokazující skutečnost, že k vozidlu byla uzavřena smlouva o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla uvedeného v tomto osvědčení".

Formulář je přitom dán mezinárodními úmluvami a ty jsem už nezkoumal.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2016, 19:55:39 »

... zaslané PDF z on-line pojištění se má vytisknout, na barevné tiskárně a oboustranně,...
To jako musím vlastnit barevnou tiskárnu ?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2016, 20:11:00 »

... zaslané PDF z on-line pojištění se má vytisknout, na barevné tiskárně a oboustranně,...
To jako musím vlastnit barevnou tiskárnu ?
Ideálně vozit v autě a na požádání z notebooku, tabletu nebo telefénu vytisknout. Co by se tím změnilo proti ukázání na obrazovce fakt netuším. Když mohu dělat elektronicky platby = elektronické peníze, tak co je potom nějaký zeleně potisknutý papír s SPZ.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2016, 22:23:32 »

Mě napadla ještě jedna možnost - místo předložení fyzické kopie zaslat z místa přestupku kopii ZK datovou schránkou k rukám příslušníka č. XXXX, jako ještě vyšší level totéž, ale použít kopii z autorizované konverze.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2016, 22:54:20 »

Zvrhle uvažuju, že si nechám pořídit notářsky ověřený opis zelené karty (samozřejmě psaný rukou, perem, inkoustem, ideálně na pergamenu, ale papír asi stačí), který pro efekt předám pachům srolovaný jako svitek a převázaný ozdobnou stužkou. Za deště by to mohlo mít vedlejší efekt v podobě sebedestruktivního dokladu.  8)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #7 kdy: 24 Října 2016, 02:08:01 »

.... použít kopii z autorizované konverze.
Nebo jí odevzdat na flešce. Ukázat na monitoru a předat do ruky. Mělo by to být ekvivalentní listinné podobě.
viz par. 24
http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPar.jsp?idBiblio=67315&fulltext=&nr=300~2F2008&part=&name=&rpp=15#local-content
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #8 kdy: 24 Října 2016, 10:40:50 »

Citace: pk202
To jako musím vlastnit barevnou tiskárnu ?
A to je problém si zakoupit za 1,- Kč barevný zelený papír?
Tím se nezastávám systému, ale pokud to chtějí na zeleném tak ať to tam mají.
Já osobně mám jako koníček doplňování cartridgí do inkoustových tiskáren, takže když přijde možnost vytisknout něco barevně, tak mé srdce zaplesá.
Svoji zelenou kartu jsem ještě zalaminoval a k tomu se váže následující historka:
Jedu si to takhle asi 120 po rovince mírně z kopečka, než dojedu do další obce a tam PaCHové a stopka. Tak si napřed říkám ku.va, ku.va a oni neměřili (!), jen kontrolní kontrola.
Občanku jsem ihned nedal, ale řekl si o ní více než slušně (žádné "a co občanka"?), tak jí taky dostal. Když koukl na zelenou kartu, tak říkal, že to ještě neviděl. Cit.: "Vy to máte takhle zalepený, jo?" (myslel "zalaminovaný") a smál se. Pak mě ještě potěšil, když mi na 6 let starý auto řekl "asi nový, že jo?". Pak tu zelenou kartu ukázal kolegovi (taky široký úsměv) a pak nějaká lustrace - myslím, že říkali, že kontrolovali platnost technické a šup dál... I jsem mu popřál pěkný víkend, jak byl milý.
« Poslední změna: 24 Října 2016, 10:43:45 od akit »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #9 kdy: 24 Října 2016, 10:51:55 »

... Pak mě ještě potěšil, když mi na 6 let starý auto řekl "asi nový, že jo?". Pak tu zelenou kartu ukázal kolegovi (taky široký úsměv) a pak nějaká lustrace - myslím, že říkali, že kontrolovali platnost technické a šup dál... I jsem mu popřál pěkný víkend, jak byl milý.
Hotová pohádka...příště jim ještě dejte řízek a salát od babičky, aby neměli na kontrolním stanovišti hládeček......
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #10 kdy: 24 Října 2016, 10:52:47 »

Citace: pk202
To jako musím vlastnit barevnou tiskárnu ?
A to je problém si zakoupit za 1,- Kč barevný zelený papír?
Tím se nezastávám systému, ale pokud to chtějí na zeleném tak ať to tam mají.
Tohle je přesně ten způsob myšlení, který nás vede tam, kde jsme. Pokud to chtějí na zeleném, tak ať to mají v zákoně.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #11 kdy: 24 Října 2016, 11:09:25 »

Citace: pk202
Hotová pohádka...příště jim ještě dejte řízek a salát od babičky, aby neměli na kontrolním stanovišti hládeček......
Když jsou slušní a milí a neprudí, nevím, proč bych nemohl oplácet stejnou mincí.

Citace: mosquitoe
Tohle je přesně ten způsob myšlení, který nás vede tam, kde jsme. Pokud to chtějí na zeleném, tak ať to mají v zákoně.
Tak to jistě. Myslel jsem, že v zákoně či vyhlášce to tak explicitně je (zas tak jsem to nezkoumal).
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #12 kdy: 24 Října 2016, 11:22:50 »

jak už psal icu, zelená karta je daná nějakými mez. úmluvami. A nikdo pořádně neví jakými a jak je v nich popsaná. Osobně bych bez originál zelené karty za hranice nejel (nejsem schopen argumentovat v jiném právním prostředí a jiném jazyce). Ale u nás v Kocourkově asi budu vozit cvičně zelenou kartu v červeném vydání. A to už vůbec nemluvím o tom, že s šikovným pdfkem/graf. programem s formuláři lze vyrobit zelená kata pro jakékoli auto za pár minut. PaCHové stejně platnost asi nikde neověřují.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #13 kdy: 24 Října 2016, 11:30:34 »

Tak to jistě. Myslel jsem, že v zákoně či vyhlášce to tak explicitně je (zas tak jsem to nezkoumal).

Zákon psali debilové amísto aby tam bylo něco jako "potvrzení o tom že je uzavřeno řádné pojištění" tam je :
Citace
Při provozu vozidla na pozemní komunikaci je jeho řidič povinen mít u sebe zelenou kartu
nebo doklad o hraničním pojištění a na požádání jej předložit příslušníku Policie České
republiky. To neplatí pro řidiče vozidla s výjimkou z pojištění
odpovědnosti a řidiče
cizozemského vozidla, jehož pojištění odpovědnosti je zaručeno kanceláří pojistitelů cizího
státu.

Nejraději bych na ně jednou vytasil něco jako toto:


a jak mi kdo vysvětlí, že tohle není ZELENÁ KARTA....
« Poslední změna: 24 Října 2016, 11:32:52 od pk202 »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta v elektronické podobě
« Odpověď #14 kdy: 24 Října 2016, 11:41:20 »

spíš takováhle:
IP zaznamenána