30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyzva rychlost v obci Slavkov  (Přečteno 6006 krát)

golfik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Vyzva rychlost v obci Slavkov
« kdy: 27 Října 2017, 09:27:48 »

Ahoj vsem priznivcum fora. Jiz nejakou dobu to tu sleduji,a le nemel jsem moznost poznat zatim na vlastni kuzi nejake rizeni. Ted ji mam. :)
Pripojil jsem vyzvu adresovanou memu zamestnavateli, ten mi ji preposlal 26.10.2017, at zaplatim.. Proveruji, jak a kdy to doslo na firmu. Zda je jeste sance se vyhnout Sprdeli.
mam v planu poslat dopis sefovi, aby poslal na urad vyjadreni, ze vozidlo ma v uzivani zamestnanec Jmeno Prijmeni, dat. nr. a ze nevi, kdo vozidlo ridil.
Pak predpokladam, ze dojde dopis me, kde naprasim asi Helmuta, ktery vozidlo ridil. Muzu naprasit helmuta az ja nebo to musi udelat pouze provozovatel ? Nerad bych, aby to zpet spadlo do sprdele. Rikal jsem si, ze se pokusim je nachytat na procesu mereni, ale je to usekovka, jak jsem zjistil. tam se asi na procesni chybu mereni spolehat neda.
Byla to nedele a jednalo se o soukromou jizdu se sluzebnim autem.
Muze na to nekdo prosim mrknout ? Dekuji za kazdou cennou radu.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2017, 09:44:53 »

Zaměstnavatel má povinnost znát řidiče. Takže ten dovětek, že neví kdo řídíl, ať tam rozhodně nepíše.
IP zaznamenána

golfik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2017, 09:49:23 »

to by ale pak znamenalo, ze Helmuta by musel nahlasit provozovatel/zamestnavatel. To se mi nezda. Pokud se nejedna o SC muze jim byt fuk, kdo ridil.. Udelalo se me spatne. Helmut to na chvili vzal.. Nechci svoji strategii odkopavat pred zamestnavatelem.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2017, 09:50:55 »

Přesně tak, pokud nejste se zaměstnavatelem velcí kámoši, tohle neurčité vyjádření to sprdelizuje na 100%.

At udá vás, pokud si chcete vyzkoušet správní řízení, ale na druhou stranu je ta pokuta hodně přátelská, šance, že to zvrátíte malá a trest bude v násobcích.
« Poslední změna: 27 Října 2017, 10:05:19 od Maxim11 »
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #4 kdy: 27 Října 2017, 10:04:09 »

Samozřejmě, že je to další nesplnitelná podmínka (vědět, kdo řídil), stejně jako aby provozovatel zajistil, že s vozidlem nebudou páchány přestupky.

Buď se domluvte se zaměstnavatelem na postupu (helmut...), nebo ať nahlásí Vás.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2017, 10:06:17 »

ovšem zajímavý způsob výkladu by byl ten, že provozovatel rozhodně zná řidiče, ale už si po těch letech nepamatuje, který to zrovna byl…  ;)
Osobně jsem tohle použil dvakrát a zatím to vyšlo. Ale spíše omylem, takže rozhodně tuhle metodu nedoporučuji…
IP zaznamenána

golfik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #6 kdy: 27 Října 2017, 10:20:39 »

tim padem se mi zuzuji moznosti. Zamestnavatel ma sice nejake pochopeni, ale udat Helmuta mi neprojde... To mi nestoji za to vysvetlovat akci Helmut, nejakou nejistotu vysledku a pak stejne sprdel. jedine, ze uda me a ja pak udam Helmuta. ale to uz tady taky nekdo vyvracel. Skoda, ze to stihli v 60 denni lhute... moc nezbyvalo.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #7 kdy: 27 Října 2017, 10:55:24 »

Možná se trochu neshodnu s ostatními, ale doporučuji přesně ten postup, který jste navrhnul. Provozovatel pošle identifikaci toho, kdo má vozidlo v uživání - samozřejmě, že nebude zmiňovat, že neví, kdo řídil. Úřad pak dotyčného osloví a dotyčný nahlásí, komu vozidlo v danou dobu zapůjčil. Pokud by to úřad okamžitě překlopil na sprdel a nic dalšího nezjišťoval, tak mu to neprojde nejpozději u soudu. Nahlášený Helmut ovšem musí být maximálně důvěryhodný a kontaktní.

A ta šedesátidenní lhůta není na zahájení řízení, na to má úřad minimálně rok. Šedesát dní to musí ležet na úřadě, než to mohou překlopit na sprdel.
« Poslední změna: 27 Října 2017, 11:01:12 od uziv »
IP zaznamenána

golfik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #8 kdy: 27 Října 2017, 11:03:34 »

diky za nazor. Nicmene pokud by Helmuta hned hodil SO na sprdel za neduveryhodnost, nebudu mit moznost to dale hrotit k NS. Reknou mi, nevymyslej a zaplat. Rad bych bojoval se SO, ale mam pocit, ze mam v tomto pripade kratsi lano. Pro SO1 nebude problem shodit helmuta a poslat prikaz na firmu za sprdel. Odvolani mi nikdo resit nebude. :(
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #9 kdy: 27 Října 2017, 11:07:39 »

Zdravim,

ja bych souhlasil s uziv panem. Mozna pro duveryhodnost bych doporucil, aby jste Vy (udany ridic provozovatelem), odpovedel (kdyz Vam zaslou vyzvu), ze auto jste mel pujcene od zamestnavatele (provozovatele), ale v inkriminovany cas jste auto propujcil opet. Nejlepe kdyby jste mel smlouvu o zapujceni automobilu. Samozrejme ridil Helmut a ten musi byt kontaktni v CR. Pak to musi brat v potaz.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #10 kdy: 27 Října 2017, 11:16:06 »

Mozna jenom pro upozorneni. Nevim jestli mate automobil skutecne v uzivani od zamestnavatele na papiru - jde o place dane z pouzivani sluzebniho automobilu pro soukrome ucely (soukrome km). Pokud jo, je to ok (pravdepodobny prestupek nastal v nedeli). Pokud ne, tak by mel zamestnavatel mit dukaz, ze jste autem mel jet (nahly duvod pouziti automobilu pro pracovni ucely a zaroven dulezite co tam mate napsano ohledne dalsiho propujcovani automobilu - v nekterych firmach je specificky napsana dohoda, kde ridic uz nesmi propujcovat automobil, max. jenom rodinnych prislusnikum). Jedna se jenom o danovou povinnost, pokud je tedy automobil jako nefinancni bonus. Predpokladam asi spravne, kdyz organ z roz. pusobnosti resi pravdepodobny prestupek a potrebuje ztotoznit ridice, ale nikdy nevite jak se to muze posunout a kdyz by se to dostalo pred soud, tak se obavam, ze by mohla vzniknout otazka, jak je mozny, ze firemni automobil byl pujcen na nefiremni ucely.
IP zaznamenána

golfik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #11 kdy: 27 Října 2017, 11:32:48 »

auto mam oficielne. tedy dane platim. to je OK.  ale tezko budu predkladat zapujcni smlouvu na neco, co v podstatne neni moje.. sml. neni problem zajistit, ale kdyby se v tom zacal nekdo stourat, 600kc vypalneho nestoji za ztratu zamestnani. mohl bych to vzit za Helmuta na sebe, ale nebude je na cem nachytat u usekovky.
IP zaznamenána

golfik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #12 kdy: 27 Října 2017, 11:35:14 »

kdyz zamestnavatel oznami pouze auto je v uzivani zamestnance, pak predpokladam dostanu zadost o vypalne ve stejne vysi a mam cas na nejakou dalsi taktiku. je to tak ? pak se muzu bud nechat oholit bo zkusit neco...
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #13 kdy: 27 Října 2017, 11:39:22 »

Ne. Výpalné platí jen provozovatel a má na to jen pár dní. Pak už se ta nabídka nijak neopakuje. Když ve lhůtě nezaplatí a řekne, že vozidlo užíval XY, tak budou chtít od XY vysvětlení, nebo s ním rovnou zahájí řízení pro přestupek řidiče.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva rychlost v obci Slavkov
« Odpověď #14 kdy: 27 Října 2017, 11:47:35 »

Smlouva je tedy ne zapujcka, ale jenom ujisteni, ze osoba, kt. bude ridit Vase zapujcene auto od zamestnavatele, musi dodrzovat pravidla.

§ 10, odst. 3 zakona 361/2000 Sb.
"Provozovatel vozidla zajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

Vzhledem na to, ze jste pujcil automobil dalsi osobe nic na tom nemeni. Vy jste osobu poucil (§ 10) a tedy splnil svou povinnost. Uz se to tady nekde resilo. Zaroven, provozovatel nemuze mit z toho nic, protoze smlouva na Vas je a zaroven mate i Vy s Helmutem.

Pokud pak urad vyzve Helmuta, ten se prizna a je to vymalovano. Musi ale prevzit vyzvu (mit real adresu v CR - ne v rod. dome).

Urad ma pak ztotozneho ridice, kt. se priznal a bude po nem chtit penizky. Jenomze on se odstehuje a Vas to uz trapit nemusi - resi se to mezi Helmutem a uradem. Klidne at si ho hledaji nekde v EU. Klidne at si exekutori hledaji taky. Pokud je to osoba smyslena, tak pochybuji, ze by ji nekdy nasli :) Pokud tedy netrafite zijici osobu se stejnym rodnym udajem :)

Ale chapu, ze je riziko, ze ourad se na to (to ze vy udate dalsi osobu - proto duveryhodnost Helmuta) vysere a hodi to na provozovatele. Tady uz jenom nastane situace, kde urad urci vyssi pokutu (st. 1500) a vy by jste to pak zaplatil zamestnavateli.

Samozrejme, je otazka "dobrych" vztahu se zamestnavatelem :)
 
IP zaznamenána