30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] (údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP  (Přečteno 16317 krát)

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #45 kdy: 22 Srpna 2019, 11:23:00 »

Protokol mám (o nahlédnutí do spisu), podepsaný je však jen druhým parazitem.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #46 kdy: 22 Srpna 2019, 11:31:04 »

A Vy jste žádal, aby bylo jednání veřejné podle § 49 SprŘ?
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #47 kdy: 22 Srpna 2019, 11:36:12 »

Rozhodně ne :) Ale jestli správně koukám, tak odkazovaný § mluví výslovně o ÚJ - tady však technicky vzato o ÚJ nešlo (šlo o nahlížení do spisu).
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #48 kdy: 22 Srpna 2019, 11:53:06 »

Jsem přesvědčen, že to platí analogicky. Navíc byly projednávány např. procesní lhůty, což je úkon, který v účastníkovi vyvolal dojem, že nahlížení do spisu volně přešlo do ústního jednání. ;)

Minimálně bych je nechal zapotit se nad stížností a přezkoumatelně vysvětlit, z jakého důvodu do úkonu účastníka zasahovala “procesními radami” osoba, která zjevně nemá ani minimální znalosti v oblasti správního řízení. Když to neuděláte, při příštim jednání Vás nějaká uklízečka přetáhne mokrým hadrem.

Podávat stížnosti se nebojte. SO1 Vás většinou přestane řešit přednostně, protože je to nepříjemné. SO2 zpravidla hledí na stížnost neutrálně, námitka podjatosti podaná po stížnosti je vnímána logicky rovněž mnohem méně negativně. A navíc: Váš SO2 je SčK, který nic složitějšího rozmotávat nebude, takže čím více úkonů (a s nimi spojených odvolacích důvodů), tím lépe.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #49 kdy: 22 Srpna 2019, 12:23:25 »

Přiznávám na rovinu, že se bojím pomsty ze strany parazitů, stejně jako se mi pomstili opicajti za nesouhlas s bločkem - aby mne tedy naopak neřešili až moc přednostně, radši bych jim zůstal lhostejný v naději, že to radši nechaj vyhnít protože moc práce - pomsta by je mohla motivovat k maximálnímu duševnímu vypětí.
S tím hulákem z první stránky jsem nakonec vyměknul, stížnost na opicajta nepodal a teď toho tak trochu lituju - jednak Plácačka do ÚZ nepokrytě lže - ostré hrany čehokoli se na místě neřešily, na oznámení nejsou, v protokolu o TSK taky ne, na audiozáznamu výslovně uvádí jen že jsou nesklopná a nemají homologaci - údajně, ale k tomu později :) Detektor pralinek mi k obveselení taky k použití nedal, a druhak by dotaz na aktuální stav stížnosti byl hezký icebreaker při ÚJ :)

Přikládám spis, to co už tu je (záznam TSK, oznámení o ukradení orv, příkaz atd) a nepodstatné (?) věci jako karta vozidla a karta řidiče (kde mám v historii od 2003 bloček za dvě stovky někdy z 2010 za nerozsvícená světla - inu, mladej, blbej, "jen dvě kila", skutečně jsem asi sto metrů nesvítil, tak jsem roztáhl půlky) jsem vynechal.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #50 kdy: 22 Srpna 2019, 13:15:03 »

jednak Plácačka do ÚZ nepokrytě lže - ostré hrany čehokoli se na místě neřešily, na oznámení nejsou, v protokolu o TSK taky ne, na audiozáznamu výslovně uvádí jen že jsou nesklopná a nemají homologaci

Z toho by šlo těžit, ale jestli to půjde prokázat vaším záznamem.. na 1. stránce píšete že začátek kontroly nahraný nemáte a oni určitě budou tvrdit že to proběhlo když jste nenahrával.
Asi lepší munici by dal dobře provedený výslech svědků.. tak aby jejich výpovědi byly prokazatelně v rozporu s nahrávkou kterou pak vytáhnete.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #51 kdy: 22 Srpna 2019, 14:03:15 »

Na audiosouboru v příspěvku č. 3, čas 1:25 vyjmenovává nalezené závady, o ostrých hranách nepadla zmínka. V kombinaci se záznamem z místa, oznámením přestupku, protokolu o TSK a pak následně ÚZ (v tomto případě asi zásadní změna, mající přímý vliv na kvalifikaci přestupku - to když si asi přečetl, že za obtěžování životního prostředí výslovně zákaz uložit nelze, byť předpokládám že se to SO bude snažit nějak vhodně ohnout) by to mohlo zakládat nikoli nedůvodnou pochybnost o věrohodnosti svědka Plácačky, protože mě prostě nemá rád a tak se mi snaží před SO uškodit, a tím i svědka Čepice, neb je s ním ve vztahu kolegiálním.

Na co se jich nějak šikovně ptát popravdě vůbec netuším, pár otázek o nichž si myslím že jsou chytře formulované (tak aby jakákoli odpověď šla využít v můj prospěch :) ) mám, ale spíš asi nic co by mohlo znamenat nějaký zásadní průlom (a možná si jen myslím, že jsou chytře formulované).
« Poslední změna: 22 Srpna 2019, 14:07:16 od plešoun »
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - jdou po ŘP
« Odpověď #52 kdy: 04 Října 2019, 12:11:26 »

V M se asi hodně nudí, protože vcelku rychle vysrali další lejstro, konkrétně předvolání na ÚJ.

Není tam nic o výslechu opicajtů. Znamená to, že tam nebudou, nebo mě o výslechu svědků nemusí informovat? A jaký bude další postup? Pokud tam fakt nebudou, mám požadovat jejich výslech, nebo být zticha a využít to v odvolání? Pokud tam budou, mám žádat o nový termín új, abych si na ně mohl připravit otázky, je so povinen mi to umožnit?

Děkuji
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - jdou po ŘP
« Odpověď #53 kdy: 04 Října 2019, 14:26:35 »

Info o tom, že jsou předvolaní svědci, vám v předvolání explicitně sdělovat nemusí (i když mnoho orgánů to tak dělá). V každém případě to můžete ověřit, buď neformálně přes telefon, nebo když se bude OÚO cukat, žádostí o informaci o řízení podle § 36(2), nebo v krajním případě nahlížením.

Pokud se dostaví svědci, SO je vyslechne, i přes vaše případné námitky (ty jen zaprotokoluje). Pokud budete požadovat opakovaný výslech s tím, že jste se na něj nemohl připravit, záleží na konkrétních okolnostech ale spíš počítejte s tím, že na 90 % tomu SO1 nevyhoví a vyšší instance či soudy to nebudou považovat za vadu.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - jdou po ŘP
« Odpověď #54 kdy: 07 Října 2019, 08:36:48 »

Díky.

Pokud tam nebudou, tak předpokládám mám žádat jejich výslech, nebo to má dělat SO sám (úřední záznam != důkaz, ale už jsem zahlédl i pár případů kde úz SO1 stačil a SO2 to přikryl...) a případně jak žádat aby mě neposlali na lampárnu?

Jak už tu nadhodil "opas", budu žádat doplnit do spisu naměřenou hlučnost (+údaje o měřícím zařízení, protokol o kalibraci, proškolení obsluhy atd) a, na základě nějakého metodického pokynu fízlích pohlavárů co jsem vygůglil by měl mít dotyčný fízl nějaké proškolení na provádění technických silničních prohlídek, tak ten doklad o proškolení. To mám žádat už teď, nebo v rámci ÚJ, nebo až po? (U ÚJ hodlám sdělit že se vyjádřím písemně do nějakého termínu)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - jdou po ŘP
« Odpověď #55 kdy: 07 Října 2019, 11:38:52 »

Když tam nebudou, můžete si to, zda jejich výslech budete navrhovat ještě v rámci prvostupňového řízení, rozmyslet v klidu doma. Jestli nějaký vstup do řízení učiníte na ÚJ nebo písemně není rozhodující, výhodou i nevýhodou ÚJ je interaktivita, na řadu věcí máte hned k dispozici reakci, můžete podle toho svůj postup modifikovat.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #56 kdy: 26 Října 2019, 21:09:49 »

V mezičase proběhlo rande s orgánem. Opicajti se nekonali a já jsem se ve výsledku k velké úlevě orgánově vyjádřil tak, že se vyjádřím písemně.

Střípky:
- ještě než jsem vlezl do úřadu, přivítal mě pohled na jednu místní postavičku proslavenou bouráním do vlastního rathausu, soukajíc se do svého škodylaku tvářil se nešťastně, asi kocovinka 8) Trošku mi to zvedlo náladu.
- P(arazit): "Tady si to přečtěte a na konci mi to podepište." (datluje do počítače) O(bviněný): "Já bych ještě pak kouknul do spisu." P: "Tady to máte. Jo a soupiska se vede elektronicky jó, kolega říkal že jste tu byl posledně..." (soupiska co kolega posledně vytiskl a vsunul do spisu samozřejmě chybí) ... 15 minutes later, O vrací spis spolu s poučením. P po chvíli: "Dyť vy ste mi to nepodepsal!" O: "Jste říkal na konci... jako jednání, né?"
- důkazní fotografie, co dle slov "kolegy posledně" nemají v elektronické podobě jsou místo obyč papíru nově na fotopapíru, zdá se
- na můj dotaz která z těch závad že představuje to bezprostřední ohrožení provozu a jestli nesvítící levé světlo ve dne je taky smrtelné ohrožení se mi dostalo poučení, že on zde není od toho, aby četl zákony
- výslech opicajtů mi navrhl sám, když jsem se ho ptal cože mi to podle nich jako má chybět. Řekl jsem, že si to rozmyslím, a že to nevylučuji.
- k předchozímu dodal, že opicajt "ve volným čase dělá auta jó... on to dělá rukama, takže to není někdo kdo by to střílel od boku jó". Po dvaceti vteřinách: "já to vim jako z místní znalosti tohleto". (dle rejstříku fakt o pár vesnic dál někdo tohoto jména a příjmení provozuje tuto činnost, nevím že opicajti smí podnikat, ale otázku na odborné vzdělání asi škrtám).
- kdybych to nevěděl tak důkazní břemeno je na mojí straně, ať ho přesvědčím že to tak nebylo a on to zastaví, on tam přece není kvůli tomu aby za každou cenu ukládal pokuty (jsem líný stříhat audio, ale když to říkal, zdálo se že tomu fakt věří)
- lhůta k vyjádření stanovena na DD, s tím že když to pošlu o dva dny pozdějc že se z toho nestřílí (nestřílí?), a on pak DD+1 to dostane na stůl a DD+2 vydá rozhodnutí jó... Nakonec na tu podjatost přece jen asi dojde.

Prosím o rady a tipy, co by v tom vyjádření být mělo a co by tam naopak být nemělo, jak zpochybit úřední záznam aniž bych přesunul důkazní břemeno na sebe a případně jakou formou nejlíp atakdále... Něco zkusím sesmolit, teď mám nějak vyschlej mozek, stošestkuju si s různými institucemi o106, dokud to jde. Miluju psát "povinný subjekt: Policie ČR" ;D
K zrcátkům jsem našel tüvko, hádám že to mu asi hnedka říkat nemusím, ale jak naznačit?
Jinak budu chtít doplnit spis o:
- doklad prokazující odbornou způsobilost zasahujících policistů k provádění TSK
- hladinu naměřeného hluku
- ověření měřidla, jímž bylo měřeno
- návod k tomuto měřidlu
- doklad o proškolení zasahujících policistů k obsluze tohoto měřidla
(ještě něco dalšího?)

Výslech opicije požadovat nebudu (ale ani neřeknu že nepožaduju - jestli dobře chápu, tak je musí nařídit sám jinak round two?).
- má cenu zmiňovat nestandardní průběh kontroly a TSK až po odmítnutí bločku, když to nemůžu najisto prokázat (O: "To je proto že jsem vám nechtěl zaplatit pokutu?" "Op: "Né, to je proto že se tak chováte pane!")?

Dalo by se nějak využít toho, že se parazit zná s fízlem? Ale pokud bude tvrdit že ho zná z doslechu, tak mi to asi k ničemu nebude.

Díky všem.




« Poslední změna: 29 Října 2019, 16:28:51 od plešoun »
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #57 kdy: 01 Listopadu 2019, 22:39:45 »

Něco jsem spáchal, budu vděčný za přínosnou kritiku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #58 kdy: 01 Listopadu 2019, 23:37:04 »

Já bych si důkaz o homologaci zrcátek spíše nechal až do případného odvolání. Nyní bych rozporoval pouze ty hrany.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #59 kdy: 03 Listopadu 2019, 09:29:25 »

Díky za tip. On ten důkaz (příloha) vypadá, že jsem si jej splácal v mspaintu sám, spoléhal jsem tedy, že k němu SO nebude přihlížet (a já v odvolání přiložím stránky z oficiálního katalogu výrobce).

Nicméně editnul jsem to, může být? Připsal jsem tam i tu závadu že údajně nejdou sklopit, nikde jsem nenašel že by vůbec sklopit jít měla. Někde jsem měl i tu normu ES či EHK či co to bylo, ale proč parazitovi ulehčovat práci, ať si počte.

Citace
S tvrzením správního orgánu o tom, že na motocyklu měla být použita nehomologovaná zpětná zrcátka nesouhlasím, zrcátka jsou homologována. Toto bylo dříve i vyznačeno na pouzdrech zrcátek, která jsem však byl nucen nechat přelakovat po pádu zaparkovaného motocyklu, při kterém došlo mimo dalších škod právě k odření jednoho ze zrcátek. Přesný typ si nepamatuji, ale jednalo se o produkt výrobce Rizoma. Nesouhlasím ani s tvrzením, že by tato zrcátka měla mít ostré hrany. Z fotografií obsažených ve spisovém materiálu je patrné, že se hrany jeví ostré pouze tam, kde jsou přímo osvětleny dopadajícím světlem, zatímco tam kde se nacházejí ve stínu je zřetelně vidět jejich sražení a zaoblení. K tvrzení správního orgánu, že zrcátka nejdou sklopit uvádím, že originální zrcátka montovaná na motocykl výrobcem motocyklu jsou pevným kovovým šroubovým spojením spojena s řidítky motocyklu, a tedy bez použití značné síly mající za následek zničení jejich upevňovacích bodů nejdou sklopit, nebo alespoň o nic lépe než zrcátka uchycená v plastových zátkách v koncích řidítek. Dále uvádím, že Vyhláška č. 211/2018 Sb. o technických prohlídkách vozidel ve výčtu závad tuto údajnou závadu neuvádí, a nejsem si vědom existence jiného zákona či závazého předpisu, který by toto nařizoval, není mi tedy jasné, proč je po mně požadováno něco, co zákon neukládá.


Zvažuju ještě nějakou tu stížnost, audio z ústního jednání nějakou munici nabízí - umožnil mi nahlédnout do PC kde měl otevřený jiný případ, nahlédnout do spisu mi umožnil před podpisem poučení, mluvil o něčem co si "na stránkách výrobců našel na internetu a AŽ rozhodne, tak to samozřejmě do spisu doplní", soupiska vedená pouze elektronicky, chybějící číslování materiálů ve spise (nevím zda je strategické na to nyní upozorňovat), fakt že úřední parazit ví co dělá fízl ve svém volném čase je taky zvláštní (velkovesnice M není zas tak malý hnízdo aby se znal každý s každým, navíc fízl bydlí o pár vesnic dál) => podjatost oprávněné osoby, plus poučování o procesních lhůtách jehož se mi dostalo při nahlížení do spisu osobou sedící ve vedlejším kanclu (co když to nebyla JB?) => podjatost všech zaměstnanců místního přestupkového oddělení a jejich nadřízených v přímé linii v rámci úřadu, neboť je zjevné že pro oškubání sprostých podezřelých udělají cokoli? Nečekám, že by to mělo nějaký reálný efekt, ale minimálně se tím bude muset někdo zabývat.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2019, 09:51:29 od plešoun »
IP zaznamenána