30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Brno-Žebětín plánuje buzersemafor  (Přečteno 4445 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Brno-Žebětín plánuje buzersemafor
« kdy: 20 Září 2016, 16:55:19 »

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/krizovatku-na-stare-dalnici-budou-nove-ridit-semafory-20160920.html

Stálo by za to, aby se obyvatelé ozvali na zastupitelstvo, že s podobnými zvěrstvy nesouhlasí.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:Brno-Žebětín plánuje buzersemafor
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2016, 08:29:17 »

Joo na to rovnou zapomen, mistni budou na 100% pro. Staci hned ta prvni veta clanku: za poslednich 20!!! let tam zemrelo celych 6!!! lidi. To se prece musi omezit...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Brno-Žebětín plánuje buzersemafor
« Odpověď #2 kdy: 21 Září 2016, 09:12:32 »

Joo na to rovnou zapomen, mistni budou na 100% pro. Staci hned ta prvni veta clanku: za poslednich 20!!! let tam zemrelo celych 6!!! lidi. To se prece musi omezit...
Upřímně to je dost velké číslo, nicméně jistě by se to dalo řešit lépe než nějakým buzersemaforem.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Brno-Žebětín plánuje buzersemafor
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2016, 10:16:12 »

Pokud budou lidi vědět, že to je jen buzer semafor, budou to projíždět. zvlášť v noci, kde vidí světla. Nevidím to jako dobré řešení.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Brno-Žebětín plánuje buzersemafor
« Odpověď #4 kdy: 21 Září 2016, 14:06:28 »

Joo na to rovnou zapomen, mistni budou na 100% pro. Staci hned ta prvni veta clanku: za poslednich 20!!! let tam zemrelo celych 6!!! lidi. To se prece musi omezit...
Upřímně to je dost velké číslo, nicméně jistě by se to dalo řešit lépe než nějakým buzersemaforem.

jestli oni nam soudruzi nelzou....  01.01.2007 - 31.08.2016 - chybi mi tam dost mrtvol (4) -mozna tezce zraneni nasledne exli
http://www.jdvm.cz/cz/s477/Rozcestnik/Statistika-nehod-v-mape/c7347-Statisticke-vyhodnoceni-nehodovosti-v-silnicnim-provozu-v-zadane-lokalite

Nalezl jsem v okoli krizovatky:
47  -nehod
21 - s nasledky na zdravi
2 - usmrcenych do 24h
6 - tezce zranenych
36 - lehce zranenych

Vzhledem k provozu je to bezny pocet mrtvych, kdyz to srovnam treba se silnici 48, kde zemrelo za stejne obdobi 42, tezce zranenych 91, lehce 478 a nic se tam nedeje-stale tam je natahle to pitome lano, stejne jako ve Vyskove.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Brno-Žebětín plánuje buzersemafor
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2018, 09:13:06 »

« Poslední změna: 24 Května 2018, 09:22:39 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Brno-Žebětín plánuje buzersemafor
« Odpověď #6 kdy: 25 Května 2018, 13:50:18 »

Takto se vyjádřil krajský Obersturmbannführer k petici občanů Branišovic, kteří pocítili intenzivní potřebu buzerovat projíždějící.

Instalace zpomalovacího semaforu (Speed-stop návěstidla) není v současné době již možná. Dle platné legislativy a technických předpisů smí být SSZ užíváno jen v řádně odůvodněných případech, kdy již není jiná možnost řešení vzniklého problému v provozu na pozemních komunikacích, neboť se jedná o zařízení s jistým stupněm nadřazenosti při řízení provozu na pozemních komunikacích.
Z pohledu řidiče se v případě nevhodné realizace tohoto typu zařízení může jednat o nepochopitelné umístění zařízení. Princip jeho funkce není na první pohled zřejmý, zařízení není uvedeno v zákoně o provozu na pozemních komunikacích, ani v jiných souvisejících předpisech Vzhledem k tomu, že řidič pak nemusí funkci takového zařízení řádně pochopit a nevidí důvod jeho užití, protože zde zjevně nedochází k přímému řízení provozu a jízdou na "Signál s červeným světlem STŮJ!" nevzniká nikomu žádné nebezpečí, hrozí v takových případech reálné nebezpečí snížení vážnosti a respektování SSZ z pohledu řidičů, a to i v případech, kdy je to naprosto nežádoucí a jízdou na "Signál s červeným světlem STŮJ!" dochází k vážnému ’ ohrožení životů a zdraví všech účastníků provozu na pozemních komunikacích.

Světelné signalizační zařízení je určenou pouze k řízení provozu na křižovatkách, k usměrnění dopravy tam, kde je nutno řídit provoz (např. uzavírky), příp. k zabezpečení bezpečného výjezdu (např. vozidel HZS). K jiným účelům nebylo světelné signalizační zařízení schváleno, a tedy není možno jej použít.

To je stejný kraj, jaktože teď je možné házet červenou podle rychlosti?
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 236
    • Zobrazit profil
Re:Brno-Žebětín plánuje buzersemafor
« Odpověď #7 kdy: 25 Května 2018, 13:54:32 »

Jo to je tenhle semafor v Brně. Hodně jsem tudy jezdil, až najednou koukám - na dálnici semafor a kolona. Poklepal jsem si na čelo a začal jsem jezdit okolo. Stát na semaforech můžu i ve městě, na to nemusím jezdit po okruhu.

EDIT: Takže existují nějaké interní předpisy, které zpomalovací semafory zakazují? Žádnou aktualizaci jsem v posledních letech nezachytil, i když jsem si všiml, že některé existující semafory přestaly přepínat na červenou když jel člověk rychleji.
« Poslední změna: 25 Května 2018, 14:04:41 od mungo »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Brno-Žebětín plánuje buzersemafor
« Odpověď #8 kdy: 25 Května 2018, 14:28:48 »

Kombinuje se to s něčím dalším, jako obezlička. Tak, jako je buzerační semafor u Muzea odůvodněn přechodem, tak i mě házel červenou semtamfór dneska v Brandýse n. L. Sral sem samozřejmě na něj, široko daleko nikde nikdo…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky