30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení  (Přečteno 29256 krát)

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

Krátce popíšu svůj případ (detailnější popis je v přílohách). V říjnu 2014 jsem byl v Modřanech změřen PČR a zastaven. Naměřili po povinném odečtu 69km/h. Tím jsem sice spadl do slabší kategorie, ale asi jsem to podcenil (níže). Nic jsem jim nepodepsal a fotili si mě.

Přišel mi příkaz. Podal jsem odpor a z roztržitosti ho nepodepsal. Pak bylo druhé kolo odporu už s podpisem. Teď jsem byl na ústním jednání (březen) a mám spis (příloha). Nicméně nemám z toho vůbec dobrý pocit. Jednání tak nějak proběhlo - poučení, předložení spisu. Asi jsem udělal chybu, že jsem připustil to zahájení projednání. Na svoje vyjádření jsem si vyžádal, že dodám písemně po právní poradě. A dostal jsem termín do konce měsíce.

Potřeboval bych poradit co s tím. Byl tam sice stoupací pruh a v dané době tam nikdo nechodí... Ale je tam přechod a je to u sídliště. Což mluví hodně proti materiálnímu aspektu. A i s odpovědí a nějakou opravitelnou chybou to bude max. +- 6 měsíců. Což nevypadá vůbec dobře. I fotka je jen s jedním autem a zaměřením na střed (na kopii je to blbe vidět). Prachy bych vzal, ale o body se mi nechce přijít...

Předem děkuji všem za pomoc.



PS: Pár postřehů z jednání. Opakovaně byla snaha vytáhnout, proč jsem vlastně podával odpor a docela tlak to uzavřít na místě. Při kopírování spisu (zdarma) mi odmítli kopírovat košilku + oprávněné osoby, že je to prý interní dokument. Ve spisu chybělo celé příkazní řízení (příkaz + odpor + doplnění odporu). To mě dost překvapilo. Taky mě dostalo, že se mi snažili "prodat" překlopení do blokového řízení, prý by to spadlo z 2,5 na 1,2. Ale férově přiznali body.. Nevěděl jsem, že se dá do blokového řízení vrátit. Jinak je to pro ně taky výhodné... příkaz/blokovka je podle nich práce na 10 minut (a kvalita nic moc). Příprava na ústní a rozhodnutí zabere každé i přes půl hodiny. A že mají plnou skříň přestupků (těch skříní jsem ale viděl víc - v jedné místnosti). Takže každý kdo alespoň vstoupí do správního a napíše odpor, tak je jako 5-6 těch co rovnou zaplatí. Dost mě zarazilo (i když předchozí písma to naznačovaly), že většinu agendy jedou ve wordu a jen s nějakou šablonou. Né že bych jim přál efektivitu, ale přišlo mi to zvláštní.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 896
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2015, 01:51:01 »

Jediné co jsem našel je že 25.10.2014 skončila platnost ověření laseru. Přepokládám že incident se stal před 25.10.2014
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #2 kdy: 20 Března 2015, 07:51:39 »

Tady je naděje už protože to je Praha a odvolávat se bude na ministerstvo dopravy které to prý neřeší.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #3 kdy: 20 Března 2015, 09:11:28 »

Tady je naděje už protože to je Praha a odvolávat se bude na ministerstvo dopravy které to prý neřeší.

Přesně tak, šance je v tom podat takový dlouhý a kvalitní odvolání, že se tím raději nikdo nebude zabývat a nechá to vyhnít.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #4 kdy: 20 Března 2015, 10:21:34 »

Nezapomeňte (kamkoliv) do textu Vašeho vyjádření uvést, že se na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů domníváte, že měření bylo prováděno v rozporu s návodem k měřícímu zařízení MicroDigiCam, pročež požadujete, aby správní orgán opatřil oficiální návod k danému zařízení a založil jej do spisu. Jakožto obviněný jste přesvědčen, že pomocí tohoto návodu budete schopen prokázat, že jediný důkaz svědčící o spáchání údajného přestupku byl získán v rozporu se zákonem.

V tom návodu je něco zásadního, kvůli čemu ho nechtějí/nemohou pustit ven. Např. žádost o návod k RAMER či PolCam Vám PČR vyřídí za 10 dnů a pošle Vám ho dokonce bezplatně domů na DVD, protože se nevejde do datové schránky. Ale jak přijde na MicroDigiCam, začnou se ohánět autorskými právy výrobce... Ono s ním totiž skutečně něco v pořádku není: máme ve firmě ve většině aut CarNet a většinou rychlost jízdy odpovídá přesně tomu, co naměří PČR - ovšem s výjimkou měření pomocí MicroDigiCam. Sice ne vždy, ale měli jsme tu dokonce případ, kdy rozdíl mezi MDC a CarNetem činil 18 km/h. V případě nouze mi dejte vědět přes SZ, jsem ochoten to dosvědčit před správním orgánem, abyste jej donutil ten návod opatřit - slíbíte-li mi, že mi pak ten návod dáte. Píšu už dva roky Ježíškovi, aby mi ho přinesl, a pořád nic...

Doposud je ale moje zkušenost taková, že požaduje-li obviněný návod na MDC skutečně důrazně, správní orgán přestane konat a pustí věc do prekluse. Vysvětluji si to třemi způsoby:
a) Buď to zařízení za určitých okolností vykazuje zásadní nepřesnost (ověřeno v praxi),
b) nebo jim výrobce ten návod skutečně zakázal pustit ven (nepravděpodobné), což ale znamená, že nelze dokázat, že měření bylo provedeno v souladu s návodem, a tedy zákonně. Tuto skutečnost by měl správní orgán zohlednit při provádění důkazu,
c) nebo je v tom prostě tradiční úřednická přepracovanost (rozuměj: lenost) a neschopnost (velmi pravděpodobné).
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #5 kdy: 20 Března 2015, 10:42:35 »

s vyjádřením ke spisu tam rovnou máznout námitku podjatosti, počkat si na rozhodnutí, pak blanketní odvolání, pak ostré k MD = 99,9% prekluze.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #6 kdy: 20 Března 2015, 11:48:45 »

Nezapomeňte (kamkoliv) do textu Vašeho vyjádření uvést, že se na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů domníváte, že měření bylo prováděno v rozporu s návodem k měřícímu zařízení MicroDigiCam, pročež požadujete, aby správní orgán opatřil oficiální návod k danému zařízení a založil jej do spisu. Jakožto obviněný jste přesvědčen, že pomocí tohoto návodu budete schopen prokázat, že jediný důkaz svědčící o spáchání údajného přestupku byl získán v rozporu se zákonem.

V tom návodu je něco zásadního, kvůli čemu ho nechtějí/nemohou pustit ven. Např. žádost o návod k RAMER či PolCam Vám PČR vyřídí za 10 dnů a pošle Vám ho dokonce bezplatně domů na DVD, protože se nevejde do datové schránky. Ale jak přijde na MicroDigiCam, začnou se ohánět autorskými právy výrobce... Ono s ním totiž skutečně něco v pořádku není: máme ve firmě ve většině aut CarNet a většinou rychlost jízdy odpovídá přesně tomu, co naměří PČR - ovšem s výjimkou měření pomocí MicroDigiCam. Sice ne vždy, ale měli jsme tu dokonce případ, kdy rozdíl mezi MDC a CarNetem činil 18 km/h. V případě nouze mi dejte vědět přes SZ, jsem ochoten to dosvědčit před správním orgánem, abyste jej donutil ten návod opatřit - slíbíte-li mi, že mi pak ten návod dáte. Píšu už dva roky Ježíškovi, aby mi ho přinesl, a pořád nic...

Doposud je ale moje zkušenost taková, že požaduje-li obviněný návod na MDC skutečně důrazně, správní orgán přestane konat a pustí věc do prekluse. Vysvětluji si to třemi způsoby:
a) Buď to zařízení za určitých okolností vykazuje zásadní nepřesnost (ověřeno v praxi),
b) nebo jim výrobce ten návod skutečně zakázal pustit ven (nepravděpodobné), což ale znamená, že nelze dokázat, že měření bylo provedeno v souladu s návodem, a tedy zákonně. Tuto skutečnost by měl správní orgán zohlednit při provádění důkazu,
c) nebo je v tom prostě tradiční úřednická přepracovanost (rozuměj: lenost) a neschopnost (velmi pravděpodobné).
Souhlasím. Taky jsem nedávno žádal o návod k MDC, taky mi to zamítli vzhledm k autorským právům a momentálně to leží po řádně zdůvodněné stížnosti na MVČR. Mám tu další dva případy, kde se návodem budu ohánět, tak uvidíme. Jeden je super (vzdálenost skoro 400m, záměrný kříž mimo vozidlo apod.), ale je blízko prekluze. Druhý má času dost, ale zas tam není moc čím argumentovat a podložit důvody, proč mělo měření proběhnout v rozporu s návodem.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #7 kdy: 20 Března 2015, 12:17:54 »

Citace
Druhý má času dost, ale zas tam není moc čím argumentovat a podložit důvody, proč mělo měření proběhnout v rozporu s návodem.

Vždycky je čím "argumentovat", když už není čím argumentovat. ;) Podívejte se na http://www.atstelcom.cz/pdf/cert/certifikat_mdc_lti.pdf. Zjistíte, že v záznamu o přestupku jsou úplně jiné kolonky, než jaké tam mají podle certifikátu být. Např. "Směr jízdy měřeného vozidla" tam není vůbec. Sice je tam "Směr", ale to nemůže být "Směr jízdy měřeného vozidla", jelikož ten má podle certifikátu nabývat pouze hodnot "APP" nebo "DPP". "Směr" však má obvykle hodnotu "PRJ". Rozpor s certifikátem jako vyšitý. Jak se to mohlo stát? Svévolný zásah do zařízení? Bylo vůbec použito zařízení MDC? Hodlá správní orgán použít takovýto pochybný důkaz? Jasný důvod pro to, aby správní orgán opatřil návod k obsluze, na nějž se certifikát mj. rovněž odkazuje.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #8 kdy: 20 Března 2015, 13:55:48 »

Citace
Druhý má času dost, ale zas tam není moc čím argumentovat a podložit důvody, proč mělo měření proběhnout v rozporu s návodem.

Vždycky je čím "argumentovat", když už není čím argumentovat. ;) Podívejte se na http://www.atstelcom.cz/pdf/cert/certifikat_mdc_lti.pdf. Zjistíte, že v záznamu o přestupku jsou úplně jiné kolonky, než jaké tam mají podle certifikátu být. Např. "Směr jízdy měřeného vozidla" tam není vůbec. Sice je tam "Směr", ale to nemůže být "Směr jízdy měřeného vozidla", jelikož ten má podle certifikátu nabývat pouze hodnot "APP" nebo "DPP". "Směr" však má obvykle hodnotu "PRJ". Rozpor s certifikátem jako vyšitý. Jak se to mohlo stát? Svévolný zásah do zařízení? Bylo vůbec použito zařízení MDC? Hodlá správní orgán použít takovýto pochybný důkaz? Jasný důvod pro to, aby správní orgán opatřil návod k obsluze, na nějž se certifikát mj. rovněž odkazuje.
Jo, to zní dobře. V tom druhém případu to na prekluzi nevypadá, tak to holt zkusíme nějak rozumně vyargumentovat.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #9 kdy: 20 Března 2015, 20:00:55 »

Nezapomeňte (kamkoliv) do textu Vašeho vyjádření uvést, že se na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů domníváte, že měření bylo prováděno v rozporu s návodem k měřícímu zařízení MicroDigiCam, pročež požadujete, aby správní orgán opatřil oficiální návod k danému zařízení a založil jej do spisu. Jakožto obviněný jste přesvědčen, že pomocí tohoto návodu budete schopen prokázat, že jediný důkaz svědčící o spáchání údajného přestupku byl získán v rozporu se zákonem.

V tom návodu je něco zásadního, kvůli čemu ho nechtějí/nemohou pustit ven. Např. žádost o návod k RAMER či PolCam Vám PČR vyřídí za 10 dnů a pošle Vám ho dokonce bezplatně domů na DVD, protože se nevejde do datové schránky. Ale jak přijde na MicroDigiCam, začnou se ohánět autorskými právy výrobce... Ono s ním totiž skutečně něco v pořádku není: máme ve firmě ve většině aut CarNet a většinou rychlost jízdy odpovídá přesně tomu, co naměří PČR - ovšem s výjimkou měření pomocí MicroDigiCam. Sice ne vždy, ale měli jsme tu dokonce případ, kdy rozdíl mezi MDC a CarNetem činil 18 km/h. V případě nouze mi dejte vědět přes SZ, jsem ochoten to dosvědčit před správním orgánem, abyste jej donutil ten návod opatřit - slíbíte-li mi, že mi pak ten návod dáte. Píšu už dva roky Ježíškovi, aby mi ho přinesl, a pořád nic...

Doposud je ale moje zkušenost taková, že požaduje-li obviněný návod na MDC skutečně důrazně, správní orgán přestane konat a pustí věc do prekluse. Vysvětluji si to třemi způsoby:
a) Buď to zařízení za určitých okolností vykazuje zásadní nepřesnost (ověřeno v praxi),
b) nebo jim výrobce ten návod skutečně zakázal pustit ven (nepravděpodobné), což ale znamená, že nelze dokázat, že měření bylo provedeno v souladu s návodem, a tedy zákonně. Tuto skutečnost by měl správní orgán zohlednit při provádění důkazu,
c) nebo je v tom prostě tradiční úřednická přepracovanost (rozuměj: lenost) a neschopnost (velmi pravděpodobné).

To je škoda, že se o tom dozvídam až teď. Minulý rok jsem řešil svou kauzu, kde mimo jiné nebyl dodržen úhel 0 °, návodu jsem se však nedomáhal.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #10 kdy: 20 Března 2015, 21:25:29 »

Ten manuál není dostupný zejména proto, že si Laser Technology dal do úvodu upozornění na autorská práva, kde bez jejich svolení je zakázáno jakoliv zveřejňovat obsah, kopírovat atd., vyjma použití pro toho, kdo si zařízení zakoupil. Takže je jako důkaz takřka nepoužitelný, pokud si orgán nepožádá o svolení s jeho použitím při dokazování, s čímž souvisí i možnost pro obviněného získat jeho kopii. Určitě se toho dá využít v řízení, protože budou odmítat takový důkaz provést, což později pomůže ke zrušení rozhodnutí. Samozřejmě je nutné důsledně odůvodnit nutnost použití manuálu k prokázání nesprávného postupu při měření, jak píše kdo. 
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #11 kdy: 20 Března 2015, 22:35:58 »

SK kolegové nemají návod?
http://www.bezpokut.sk/www/index.php/meranie-rychlosti/lti-20-20-ultralyte-micro-digi-cam
update: ČMI taky musí mít návod, pokud provádí kalibraci
« Poslední změna: 21 Března 2015, 16:14:51 od Moto007 »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #12 kdy: 21 Března 2015, 08:09:32 »

Vzhledem k tomu, že certifikace a kalibrace se jednoznačně odvolává na návod k použití, který nelze dát k disposici, pak se z toho stává uzavřený kruh –> obviněná strana považuje za těchto okolností měření za zpochybnitelné a neprůkazné, dokud „sprorgán“ předložením požadovaného návodu k použití neprokáže, že vše bylo prováděno v souladu s tímto návodem. Do té chvíle se sprorgán ocitá v důkazní nouzi.


Dalo by se tohle na ně použít?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #13 kdy: 21 Března 2015, 12:13:12 »

Také se dá použít obtížně vyvratitelné tvrzení :
Můj nejmenovaný známý policista mě pod slibem, že ho nenapráskám, informoval, že používat tento měřící přístroj lze jen za úplného bezvětří. Dokud návod k použití nebude kompletně zveřejněn, tak musím považovat správnost měření za neprokazatelnou.
A hned máme míč na té správné straně hřiště.  :)
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:69km/h Praha, změřen PČR, zastaven, Správní řízení
« Odpověď #14 kdy: 21 Března 2015, 22:22:34 »

Díky moc všem za podněty. To s tím návodem k lidaru je hodně dobré. Je rozumné to vyjádření stavět jen na tom? Asi to chce ještě něco dalšího... Mám tam dávat, že v okolí místa měření se nestala žádná nehoda způsobená rychlostí? Případně co dalšího? Stačí jen body. Je lepší posílat podjatost rovnou s vyjádřením? Ve FSM bylo něco, že to nemá úplně ideální výsledky. Jaká je s tím praktická zkušenost a kolik dní počkat. Pokud je to neveřejné ... do SM. Díky.
« Poslední změna: 21 Března 2015, 22:29:34 od lopata »
IP zaznamenána