30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepřišli byste o řidičský průkaz? V autoškole mají nové otázky, zkuste si test  (Přečteno 4263 krát)

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Ja jsem pohorel uz u otazky c. 8. To je nejaka novota nebo jsem cely zivot zil v omylu?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil

lerion> to bylo vzdy ... alternativa s prechodem pro chodce, tem taky pri odbocovani musite dat prednost.
lora> na desitku jsem samozrejme odpovedel spravne ... ale jen diky Vasemu varovani :-). Zajimalo by mne, kolik tramvajaku to vi a dodrzuje. A urcite si tu prednost nebudu nikdy zkouset vynutit.
« Poslední změna: 09 Září 2021, 14:19:15 od medved »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil

Já jsem se nechal uchlácholit a u č. 10 jsem si nevšiml, že už je to otázka č. 10 a odpověděl jsem rychle a špatně. Pokud bych si všiml, že to je ta otázka č. 10, tak bych se soustředil více.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 257
    • Zobrazit profil

Já mám problém s č.8. Řekl bych, že to mají špatně. Cyklista tam rozhodně nemá přednost.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil

Č. 8 určitě má přednost. Jinak by ta musela být cyklostezka ukončena značkou a byl by tam normální přechod.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 257
    • Zobrazit profil

Já tam vidím přejezd pro cyklisty přimknutý k přechodu pro chodce bez semaforu.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

8 .. FAIL! Naprostej souhlas s motoosman,
§ 21 odst. 6 zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, "Řidič odbočující vpravo musí dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen, a cyklistům jedoucím v jízdním pruhu pro cyklisty. Tam, kde je povolena jízda podél tramvaje vlevo, musí dát přednost v jízdě i tramvaji." Na obrázku je však vyobrazena V 8b ... předpokládám že to vyřeší změnou fotky s jízdním pruhem pro cyklisty (kde tu přednost opravdu má).


28 .. překážka je na mé straně, takže jim přednost dávat nemusím?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

lerion> to bylo vzdy ... alternativa s prechodem pro chodce, tem taky pri odbocovani musite dat prednost.

Jak uz odpovedeli dalsi. Nesouhlasim. Chodec na prechodu pro chodce ma prednost. Chyklista na prejezdu pro cyklisty nikoli. Pokud by slo o cyklopruh v ramci silnice, tak tam se samozrejme prednost dava. Toto je ale samostatna cyklostezka a tudiz nesouhlasim s tim, ze cyklista ma prednost.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Ještě bych doplnil že toto by neplatilo pokud by se jednalo o světelnou křižovatku, vyhláška č. 294/2015 Sb. vyhláška, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, "S 1c - Signál se zeleným světlem „Volno“ Signál znamená pro řidiče možnost pokračovat v jízdě, a dodrží-li ustanovení o odbočování, může odbočit vpravo nebo vlevo, přičemž musí dát přednost chodcům přecházejícím ve volném směru po přechodu pro chodce a cyklistům přejíždějícím ve volném směru po přejezdu pro cyklisty."
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

motoosman

  • Příspěvků: 257
    • Zobrazit profil

Koukl jsem ještě na www.noveotazky.cz a nestačím se divit. MDČR se asi rozhodlo zvýšit nehodovost.

Edit. Na tom webu opraveno. Přeformulováno.
« Poslední změna: 10 Září 2021, 07:51:58 od motoosman »
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

Jinak otázka č. 8 (z pohledu řidiče OA) a otázka č. 10 (z pohledu cyklisty) jsou podobné.
I když si řidiči myslí, že mají přednost, tak taktéž znám Fyziku ZŠ a vím, že rozjetá tramvaj, vážící 20 až 30x více než moje auto, vyhraje. Vždy.
Taktéž moje kolo má "malinko" jiné deformační zóny, než 20 až 30x těžší automobil.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Taktéž moje kolo má "malinko" jiné deformační zóny, než 20 až 30x těžší automobil.
cca 10kg kolo, cca 1500 - 2000kg auto. Tedy 150 až 200x těžší automobil.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

Citace
cca 10kg kolo, cca 1500 - 2000kg auto. Tedy 150 až 200x těžší automobil.  ;D
Na tom kole většinou někdo sedí.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

Kolik procent bylo zyklounských otázek? 50%? Už se ani nerozčiluju....
IP zaznamenána