30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: [?] VÝZVA k uhrazení částky - Překročení nejvyšší povolené rychlosti do 20km/h  (Přečteno 38830 krát)

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Mě se líbí že v tom formuláři už mají i kolonku pro podpis řidiče :D
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Mě se líbí že v tom formuláři už mají i kolonku pro podpis řidiče :D

Taky jsem si říkal :D
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Doporučuji zřídit Helmutovi i schránku, protože mám čerstvou zkušenost, že i když se Helmut přiznal, stejně ho zkoušeli obesílat. A v tom mě zařízla pošta, protože označenou schránku ignorovali a vraceli zpět jako " adresát na uvedené adrese nebydlí " Když jsem se pídil mezi pošťáky, jak je to možné, dozvěděl jsem se, že akorát " kouknou na zvonek a když tam není jméno, tak schránku neřeší ".
Takže zatímco jsem si 9 měsíců mnul ruce, jak se na to orgáni vysrali a za chvíli prekluze, tak mi teď, 2,5 měsíce před koncem poslali SPRDEL, s tím, že Helmut je nekontaktní ( i přes prvotní přiznání ). Spis nemám, ale v těch papírech mají seznam dokumentů a je tam uvedeno milión obsílek, které během celé doby posílali Helmutovi. Samozřejmě nepřišla ani jedna. Takže na dúkladnosti zjišťování řidiče je nesestřelím a můžu se tak jít akorát demonstrativně odpálit na naši poštu. Nebo těm sviním aspoň vypustit kola na babetách. Protože si na nich nevezmete nic, že ano.
Tož tedy bacha, ať nedopadnete stejně.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Děkuji za upozornění, schránku pro jistotu zřídím a falešný zvonek taktéž :)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

A kdyby nechtěli vhazovat do schránky po uplynutí doby, poslouží plná moc. Někdy úřad vyloučí vložení do schránky, někdy pochybí pošta. Taky je o tom na fóru dost info.:-)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil

No právě v tomto případě jsem na 90% přesvědčen, že to po 10 dni nevhodí a nechají poslat zpět. A schránka byla perfektně označená. Něco na tom jejich doručování smrdí. U turnováků se mi to stalo už dvakrát. Klasicky rozjeli sprdel a já to vyřešil cestou nejmenšího odporu t.j. umrtím Helmuta. A Game over !
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Můj Helmut poslal jak přiznání, tak plnou moc a ignorovali oboje. Stejně furt ( dle jejich seznamu spisu ) psali na něj. I když podrobnosti proč a co, ještě nevím. Zatím s tím nemůžu nic dělat, páč jsem zvolil jinou strategii a aktuální rozporování a žádosti o spis by byly kontraproduktivní. Když posílali sprdel, převzal dopis příbuzný. Bez občanky, jen podpisem. Takže nemají doručeno. Tedy to co pošta zkurvila, nyní v podstatě napravila :) :) Ale docela mě ten systém doručování štve. Člověk se namáhá s plánováním strategie, hlídá termíny jako idiot a pak přijde pošťačka a dopis vrátí...a sprdel...Proti tomu asi není obrany :(
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak se zkusím zeptat zde.

Stručný popis mé situace: překročení rychlosti o 13 km/h na šedesátce, změřeno automatem, úřadu na výzvu udán fiktivní Helmut s reálnou adresou v EU, zároveň s plnou mocí k zastupování v rámci smlouvy o půjčení vozidla jeho osobě, zřízena korespondenční adresa zde v ČR, funkčnost doručování na tuto adresu úspěšně vyzkoušena. Následně ještě pro sichr nevyžádané písemné Helmutovo přiznání. Půlroční ticho po pěšině. Nyní, týden před termínem prekluze, dopis z téhož úřadu na poště (zatím nevyzvednut).

O co může jít? Oznámení o zahájení SPRDELe z důvodu vylhané nekontaktnosti Helmuta? V případě, že ano, poradil by mi, prosím, někdo, jak postupovat dále?

Děkuji, Honza
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Nemá smysl věštit, může to být cokoliv (zahájení sprdele, předvolání k podání vysvětlení, výzva k nějakému doplnění učiněného podání, úplně jiný přestupek ...).

Pokud zahájí sprdel příkazem, tak obligátně odpor (nemůžete si už nijak pohoršit, tak ať si to aspoň SO odpracuje). Následně zjistit, co je ve spisu, jak pracovali s Helmutem a na tom pak postavit obranu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak se zkusím zeptat zde.

Stručný popis mé situace: překročení rychlosti o 13 km/h na šedesátce, změřeno automatem, úřadu na výzvu udán fiktivní Helmut s reálnou adresou v EU, zároveň s plnou mocí k zastupování v rámci smlouvy o půjčení vozidla jeho osobě, zřízena korespondenční adresa zde v ČR, funkčnost doručování na tuto adresu úspěšně vyzkoušena. Následně ještě pro sichr nevyžádané písemné Helmutovo přiznání. Půlroční ticho po pěšině. Nyní, týden před termínem prekluze, dopis z téhož úřadu na poště (zatím nevyzvednut).

O co může jít? Oznámení o zahájení SPRDELe z důvodu vylhané nekontaktnosti Helmuta? V případě, že ano, poradil by mi, prosím, někdo, jak postupovat dále?

Děkuji, Honza

A jak máme radit, když ani ty nevíš, co to je?

Až to dojde, tak si to přečti. Pokud to je příkaz na sprdel, podej odpor a zajisti spis. Pokud to je něco jiného, tak budeme řešit něco jiného :-D
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Uznávám, že na můj dotaz nemůže soudný člověk očekávat jednoznačnou odpověď. Myslel jsem to spíš tak, jestli se někdo ve své věci nesetkal s podobnou praxí, že by ho úřad, po relativně dlouhém čase klidu, obeslal takto na poslední chvíli, týden před prekluzí. Jsem paranoik a vidím v tom prostě nějaký nekalý úmysl, abych v tom čase do prekluze už nestačil zareagovat. Doufal jsem zkrátka, že už se na to vykašlou a ono ne... Samozřejmě, že to může být psaní v úplně jiné věci, ale nevěřím tomu. Každopádně souhlasím, že po převzetí písemnosti budu chytřejší... Každopádně děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Uznávám, že na můj dotaz nemůže soudný člověk očekávat jednoznačnou odpověď. Myslel jsem to spíš tak, jestli se někdo ve své věci nesetkal s podobnou praxí, že by ho úřad, po relativně dlouhém čase klidu, obeslal takto na poslední chvíli, týden před prekluzí.

To tu už někdo psal že se mu stalo.. těsně před prekluzí přestupku to překlopili na SprDel.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Zdravím, přesně po 60 dnech mi na poštu dorazilo psaní, tak dorazilo to samé jako poprvé, akorát už to není VÝZVA ABYCH ZAPLATIT ODPUSTEK NEBO NAPRÁŠIL ŘIDIČE, ale je to PŘÍKAZ O ULOŽENÍ POKUTY. Neměl by nejdříve přijít příkaz abych naprášil řidiče?

Co teď? Podat odpor a čekat co přijde dalšího? Chápu to spráně, že to úřad nezákonně překlopil na SPRDEL a já nemohu udat řidiče? Pokud vím, tak VÝZVU nemusím reagovat a reaguje se jen na PŘÍKAZ?


Níže zasílám co přišlo v dalším psaní od úřadu

Děkuji za veškeré rady  :)


« Poslední změna: 08 Června 2016, 21:35:55 od NeviemCo »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Pokud jste odpustek ignoroval, tak Kolín zjevně aplikuje turbomodel (hledejte toto heslo, případně též "turbo model").
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Ano, výzvu s odpustkem jsem ignoroval s pocitem, že by měl dorazit ještě příkaz o udaní řidiče.

Znamená to tedy, že dá se říct mám už vyhráno? Toto by mělo dost protáhnout spor a je šance to dostat do prekluze, nebo se mýlím?

Respektive podat odpor, hrát tu hru s úřadem a na konci do odvolání mezi další důvody přidat i to, že SPRDEL zahájili nezákonně a tak žádat, aby se spor vrátil na začátek a začalo nejdříve zjišťování řidiče, protože příkaz na udání řidiče nebyl poslán? Děkuji
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6