30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zajimava setkani s fízly  (Přečteno 1416 krát)

Elektrikář

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Zajimava setkani s fízly
« kdy: 15 Února 2022, 18:34:49 »

Prosím Vás o radu jak postupovat a předem děkuji za jakoukoliv reakci. Jsem zde poprvé, doposud jsem neměl (až na jeden kuriózní případ kde jsem měl právní zastoupení) s fízly výrazné problémy které by nevyřešila domluva či známost - malé město :) Nedávno (únor 2022) jsem se ovšem dostal do křížku s příslušníky kteří byli zřejmě první den v práci. Ve zkratce popíši situaci:
- příjezd k večerce a následný rychlý nakup, vozidlo zastaveno s výstražnými blinkry na zákazu STÁNÍ
- konec nákupu přiblížení se k vozidlu, registrace policejniho vozu stojiciho za mým rovněž v zóně zákazu stání BEZ AKTIVOVANÉHO MAJÁKU
- uložení nakupu a prvni kontakt s fízly kteří mě oslovují pane řidiči a nemají na hlavách čepice
- následně kontrola vsech dokladů, nebráním se, předkládám
- po kotrole dýchačka a sdělení od fizla že zde nesmím stát protože jsem v zákazu ZASTAVENÍ, odpovídám že je to jeho názor a chystám se odjet
- fizl na to kontroje že mé vozidlo je v technicky nepřípustném stavu, ptám se jak na to přišel, fizl odpovídá: máte propadlou TK, čumím jak puk a snažím se vysvetlit že konec TK (cca měsíc propadla, vozidlo v top stavu) nesouvisí s technickým stavem vozidla
- je to marné fizl chce vypsat blokovou pokutu, nesouhlasím protože si nejsem jistý prodloužením TK díky covidu, pokutu za měsíc propadlou technickou se mi platit nechce
- fizl vypisuje papír který nepodepisuji, zaznamenám služební čísla a oznamuji fízlům že mají mít čepice a zaplé majáky, pořizuji videozáznam.
Můj dotaz zní - jak se nejlépe bránit ve správním řízení? Argumentovat fatálním selháním PČR, která ani nezná značky,
není správně oděná, porušuje zákaz stání? Nebo rovnou udat nějakého řidiče, který si půjčil mé vozidlo bez dovolení?
Jeste jednou všem díky.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Zajimava setkani s fízly
« Odpověď #1 kdy: 15 Února 2022, 19:31:40 »

Příslušníci byli od městapa nebo pachové?
Máte fotokopii záznamu co vypsali a Vy jste nepodepsal?

Každopádně pokud nechcete prvně podat stížnost, tak ignore. Pokud to byli opicajti tak bych požádal o potvrzení o úkonu, pokud o něj nebylo žádáno při kontrole.

Edit:
§ 27 361/2000 Sb.,
(6) Zákaz zastavení a stání podle odstavce 1 neplatí pro řidiče vozidel bezpečnostních sborů, ozbrojených sil a vojenského zpravodajství při plnění služebních povinností, řidiče vozidla obecní policie při výkonu její působnosti a řidiče vozidel jednotek požární ochrany, zdravotnické záchranné služby a Horské služby při řešení mimořádných událostí8a). Řidič tohoto vozidla je při zastavení a stání povinen učinit opatření nezbytná k tomu, aby neohrozil bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích nebo aby takové ohrožení co nejvíce zmírnil.

Třeba bude mít někdo lepší nápad
« Poslední změna: 15 Února 2022, 19:37:26 od Hugo »
IP zaznamenána

Elektrikář

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Zajimava setkani s fízly
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2022, 19:40:49 »

Byla to PČR, vyfotit záznam jsem bohužel v rozčilení zapoměl. Stížnost na ně podavat budu u útvaru, ale to by snad nemělo souviset se správním řízením?
O potvrzení úkonu jsem ještě ještě nikdy nežádal, jak se to dá následně využít?
« Poslední změna: 15 Února 2022, 20:21:37 od Elektrikář »
IP zaznamenána

Elektrikář

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Zajimava setkani s fízly
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2022, 20:11:39 »

Ještě bych upřesnil, že mi jde o to zda se nedá použít ve správním řízení argument že policie získala důkazy o údajném přestupku nebo dvou (TK a stání v zakazu) v rozporu s právním předpisem tedy neužili VRZ (majáku) dle zákona č. 361/2000 Sb. §41 odst. 1 a nebyli správně ustrojeni. Nevím zda toto dá použít i v případě propadlé TK?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Zajimava setkani s fízly
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2022, 20:12:49 »

Není zvykem citovat předchozí příspěvek.

Počkejte co přijde od správního orgánu. Na případné žádosti o podání vysvětlení ze strany PaChů nereagujte.

Stížnosti, atd. mají jen vysírací smysl
IP zaznamenána

Elektrikář

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Zajimava setkani s fízly
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2022, 20:25:17 »

Omlouvám se, citace odstraněna.
Počkám tedy na dopis od úřadu a následně sem přidám.
Stížnost podám, protože oni si s vysíraním začli  ;D měsíc propadla TK se snad dá vždy vyřešit domluvou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Zajimava setkani s fízly
« Odpověď #6 kdy: 15 Února 2022, 21:55:23 »

Hugo> Ten § 27(6) ZPPK se týká pouze zastavení/stání zakázaného podle odst. 1 tohoto §. Nevztahuje se na zákaz zastavení/stání, který je dán dopravní značkou.

Elektrikář> Stížnost klidně podejte, ale na věc samotnou pravděpodobně nebude mít žádný vliv. Naopak více (údajných) přestupků najednou je výhodou, je tak větší šance, že úřední parazit udělá nějakou chybu. Počkejte až něco (pokud vůbec) přijde, vyzvedněte poslední den lhůty a dejte sem v anonymizované podobě k dispozici. Na základě obsahu obsílky budeme vymýšlet další postup.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Zajimava setkani s fízly
« Odpověď #7 kdy: 15 Února 2022, 22:59:07 »

Děkuji za upřesnění. Nevím proč mám od některé minulé novely zafixováno, že mohou stát i za těmito značkami.
IP zaznamenána