30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz vjezdu - na povolení ČD  (Přečteno 3844 krát)

Copyright1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Zákaz vjezdu - na povolení ČD
« kdy: 22 Dubna 2017, 16:07:38 »

Ahoj,

potřebuji od váš radu chlapi, v únoru jsem zaparkoval za značkou "zákaz vjezdu" s dodatkovou tabulkou "Vjezd na povolení ČD" - je to vlastně slepá cesta kde dál je už jen zavřená brána, kterou nikdo nepoužívá, ale to bylo očividně strážníkům jedno. Dostal jsem lístek za stěrač, který jsem ignoroval a teď mi přišla výzva https://ctrlv.cz/zU8M

Dotazy:

Je možné říct, že jsem v době, kdy jsem tam zaparkoval měl povolení ČD (bylo to asi 2 měsíce zpět) a nyní už jej nemám, protože bylo časově omezené?
Nebo můžu říct, že jsem měl s autem poruchu a odstavil jej na dané místo tak, aby nepřekáželo v provozu?

Nebo jak s tím efektivně naložit?

Obrázek místa z Google maps bych sem dal ale nyní to tam vypadá jinak, než na street view - to místo bylo zrekonstruováno.

Díky moc za každou radu.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - na povolení ČD
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2017, 16:25:58 »

Osobně bych si s nima začal hrát a poslal podání vysvětlení písemně, kde bych se omluvil z nařízeného termínu např. kvůli pracovním povinnostem nebo zdravotním apod.
Další možnost je využít svého zákonného práva a odepřít podání vysvětlení, neboť by mě nebo osobě mě blízké hrozil postih za spáchání přestupku. Nikam bych nechodil, vysvětlení bych podal písemně s omluvou, že se v termínu nemohu dostavit z důvodu viz výše.
Rozhodně bych tam nechodil a ani se nesnažil věc vysvětlit písemně. Na to je čas. Dokud není zahájeno řízení o přestupku případně o spáchání správního deliktu, tak není důvod prozrazovat jakým způsobem se chci obhajovat.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - na povolení ČD
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2017, 18:11:40 »

Je nutno též připomenout, že porušení zákazu vjezdu není SprDelizovatelné, odmítnutím vypovídat tedy pravděpodobně vše skončí (pokud tam nebyl/není zároveň i zákaz stání/zastavení). Ale zaleží, jak moc jsou zarytí.
IP zaznamenána

Copyright1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - na povolení ČD
« Odpověď #3 kdy: 22 Dubna 2017, 18:36:59 »

Zákaz zastavení/stání tam není.
Je možnost se ještě omluvit z jednání, když je už v pondělí?
Když odmítnu podat vysvětlení, nedostanu automaticky pokutu jako provozovatel vozidla? (jestli se ptám hloupě, tak se omlouvám)  :)
IP zaznamenána

Copyright1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - na povolení ČD
« Odpověď #4 kdy: 22 Dubna 2017, 18:45:53 »

JO vlastně, jak říkáte, porušení zákazu vjezdu není SprDel, takže objektivní odpovědnost nelze uplatnit, že.  :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - na povolení ČD
« Odpověď #5 kdy: 22 Dubna 2017, 18:50:10 »

Je možnost se ještě omluvit z jednání, když je už v pondělí?
Když odmítnu podat vysvětlení, nedostanu automaticky pokutu jako provozovatel vozidla? (jestli se ptám hloupě, tak se omlouvám)  :)

Ano je možné se omluvit, např. emailem, popř. telefonicky a pak do 5 dnů poslat dopis.
Pokuta automaticky nebude, to by musela podání vysvětlení předcházet výzva k uhrazení určené částky, což se nestalo.

JO vlastně, jak říkáte, porušení zákazu vjezdu není SprDel, takže objektivní odpovědnost nelze uplatnit, že.  :)

Jsou úřady, které sprdelizují i zastavení a stání v zákazu vjezdu, ale to by první přišla výzva na zaplacení odpustku.

V tomhle případě to vypadá, že odepřením podání vysvětlení to skončí.
IP zaznamenána