30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dopravněfašistická kreatura brečí nad právní "odborností" úředníků  (Přečteno 6731 krát)

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil

Já myslím, že je to vynikající článek. Ten člověk je sice "bývalý" fízl, ale v některých věcech má zajímavý názor:

"odvolání u nás na ministerstvu, kde jsme zahlcení zbytečnostmi, vyřizuje sedm lidí."

Potřebují naplnit příjmovou položku v rozpočtu, aby bylo víc peněz z pokut. A aby dostali prémie.
IP zaznamenána

qeebee

  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil

Netvrdil jsem, že to není výborný článek  ;). Zajímavých výroků je tam povícero.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Zrovna jsem to sem chtěl dát, ale předešel jsi mě. Článek je vynikající a ukazuje, že stát přestává pomalu ale jistě fungovat. A to je dobře.
A nejhorší je návrh na závěr. Pokud je zadržení ŘP určitý druh trestu, tak o vině a trestu bude vlastně rozhodavat fízl hned na krajnici. Toto snad neprojde.

A nepomůže ani zvyšování pokut. Důležitější by bylo, kdyby se obnovil institut zadržení řidičského průkazu na místě.
« Poslední změna: 09 Září 2015, 12:57:26 od zdesu »
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil

Potřebují naplnit příjmovou položku v rozpočtu, aby bylo víc peněz z pokut. A aby dostali prémie.

kdyz sem to cetl, neveril sem vlastnim ocim, on takhle na verejnosti prohlasi ze ma informace o tom ze s pokutami za prestupky se 'pocita' v rozpoctu HlmP a proto HlmP nechce predavat prestupky na jednotlive casti, tak twl, to je strelivo v Praze do podjatosti jako prase ... nebo delam jen z komara velbouda ?
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil

Příjem z pokut a sankcí má přitom v rozpočtu každá druhá obec.  ;)

Pokud to má v přípravě rozpočtu na další rok, tak bych to považoval za prasárnu. Pokud to uvede ve výroční zprávě/závěrečném zúčtování, tak je to podle mě OK.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil

Pokud s tím počítá jako s rozpočtovou položkou, tak by to mohl být do podjatosti asi poměrně silný argument. Pokud se dá zároveň zjistit, že se do dopravních věcí vrazilo míň, než se vybralo na pokutách, tak by to mohlo být ještě silnější.
IP zaznamenána

4honza

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil

Na tom MD musi byt na magistrat pekne nasrany, kdyz ted zacne verejne spilat do novin, jak jsou na tom magistrate neschopni a jenom jdou po prachach. To je skoro vyhlaseni medialni valky.

Jinak by to nebyl rozhovor se statnim urednikem, kdyby ten si sam neprotirecil. Sije tam i do policajtu ohledne jejich neschopnosti a na zaver tam vitezoslavne prohlasi, ze by jim dal pravo zabavovat ridicaky na miste? Ano, spravne reseni je dat blbcovi vetsi pravomoci - neprekvapujici zaver clanku.

IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil

Podobny clanek byl i v sobotnich babis dnes.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil

Pokud s tím počítá jako s rozpočtovou položkou, tak by to mohl být do podjatosti asi poměrně silný argument.

Skvely tip, dekuji. Podival jsem se na me oblibene okresni mesto a opravdu. Z roku na rok se predpokladany prijem z pokut zvysil z 3.7M na 16.3M (prvni rok radar jeste nebyl). Je to planovany rozpocet, ne vysledek hospodareni. S trochou sikovnosti se s tim necha pracovat. Mzdy uredniku za poslednich pet let mam -- je videt, ze v poslednim roce nabrali dalsi ctyri a ti novi maji za pulrok vyreseno jiz pres 2k spisu. To musi olizovat obalky jako divi :D
IP zaznamenána

Mrchoděj

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Institut zadržení řidičského průkazu na místě tu již v minulosti byl, ale samotné zadržení ještě neznamená to samé co zákaz řízení. A zákaz řízení lze uložit pouze ve správním řízení anebo v řízení trestním, rozhodně takovou pravomoc nikdy nebude mít policista a už rozhodně ne na místě. Takže "trestný čin " maření výkonu úředního rozhodnutí hned ten den odpoledne při zastavení jiným policistou je pěkná debilovina. Pán Bůh nás netrestej, jestli takovýto člověk školí úředníky, tak se pak sám nemůže divit že to v našem státu vypadá tak, jak to vypadá.....
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Já zatím poptával na P1 rozpočet a platy, platy zamítli…mám tady na to vlákno, žádost odeslána znovu a něco aktuálně leží na poště :-)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky